Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Ar vien tik nafta valdo mus? (9)

Komentarai:

GEDIMINAS, 2008 05 23 00:15
Skaičiau, kad JAV vadovas D.Bušas ir kariuomenės vadovas Irake atsiprašė už Korano išniekinimą, gerai kad turėjo Proto, tokie kvailumo pasireiškimai kaip kitos tautos religijos knygos išniekinimas sukelia didelį rezonansą, juk Koraną išniekino Bagdade,o reakcija buvo Afganistane ,tokios 'detalės' ir iki pasaulinio karo gali privesti, todėl su smurtu ir religinės ir tautinės nesantaikos kurstymu privalu kovoti, nes kaip šauksi taip ir atsilieps, todėl raginu gerbti visas tautas ir jų religijas ir tradicijas , jei norime kad mus gerbtų, reikia siekti kad būtų kuo mažiau smurto,o provokatorius griežtai sutvarkyti


GEDIMINAS, 2008 05 22 19:44
Sutinku, domėjausi tuo klausimu, pateikiama kaip kilnus tikslas 'išvaduoti iš diktatūros režimo ar terorizmo grėsmės' , nors ir to tikėtina siekiama , bet iš tiesų iš esmės dauguma karų vyksta dėl energijos išteklių ir geopolitinės įtakos ,juk ir ES buvo pradėta vienyti ekonominiu pagrindu. Prisiminkime ir Afganistano istoriją, skurdi valstybė ,atrodo ką iš ten paimsi ,tačiau SSRS aršiai įsiveržė į ten ir tai buvo geopolitinė kova tarp SSRS ir JAV įtakos zonų ir JAV aš galvoju gerai supranta jei jie nepadarys ten savo tvarkos tai jų vietą užims Rusija. Lietuva yra tik pėstininkas šiame politiniame šachmatų žaidime ir NATO su malonumu priims iš Lietuvos ir kitų mažų valstybių 'patrankų mėsą' mūsų karius ,ypatingai kai JAV toks triukšmas dėl Irako karo ir spaudžiamas tiek Bušas tiek Jungtinių Valstijų Kongresą.

Gediminui, 2008 05 22 19:21
Ar ne nafta valdo juos ir mus? Ko Amerika lenda i Afganistana ir Iraka? Ne del eneregijos istekliu? Faktas kaip arklys. O zuti uz kazkienio interesus turi lietuviai...

GEDIMINAS, 2008 05 22 17:48
Ne į temą ,tačiau įvykis svarbus - žuvo Lietuvos karys.
Štai elitinis pavyzdys kaip reikia gerbti visų tautų religijas, kultūras ir tradicijas.
'iš Alytaus kilęs karys galėjo žūti per neramumus, kuriuos išprovokavo dviejų savaičių senumo incidentas Irako sostinėje Bagdade, kai amerikiečių kareivis Koraną naudojo kaip taikinį šaudykloje.' jei teisingai pateikta informacija ,tai kaltas JAV karys ir JAV kariuomenės vadovybė turėjo griežtai sudrausminti ir nubausti savo karį ir atsiprašyti musulmonų už įžeidimą , per tokius kvailius išprovokuojami konfliktai tarp tautų ir kyla pasauliniai karai, palyginimui pasakysiu, kokia būtų mūsų reakcija būtų jei pvz. mūsų trispalvę bet kokia tauta laikytų tualete ar paverstų taikiniu? Savaime suprantama išprovokuotų įtūžį ir galimai konfliktą ir smurtą.Išprovokuotas konfliktas lygioje vietoje ir tokie dalykai išprovokuoja nebūtinai muslmonų religiją išpažįstančius karius , bet ir visą musulmonų pasaulį, civilius piliečius. Kiek nekaltų civilių piliečių žūna per tokius beprasmius konfliktus galvoju niekas neskaičiuoja, nes skaičiai būtų kraupūs.


Belekas, 2008 05 22 14:30
Mazos salys neturincios sio resurso nukentes Pauliau? tu gal nejuokauk, kaip tik niekas nelies tu mazu valstybiu kurios neturi naftos ;) pvz Irakas ane, pazek turi naftos tai ir kapoja ten ir zudo juos......

GEDIMINAS, 2008 05 22 13:34
Bendratautiečiai, gana liūdėti ir dejuoti, kad gyvename blogos kokybės valstybėje, nors tai ir yra Tiesa, raginu spręsti problemas, šalinti priežastis , tai yra teisingai ir išmintingai pasirinkti Valdžią per Seimo rinkimus.
Raginu nieku gyvu nebebalsuoti už LSDP ,kurių žalingo valdymo dėka turime atsilikusią teisine, ekonomine ir visomis prasmėmis Lietuvos valstybę, LSDP partijoje daug buvusių komunistų ,kurių pasenęs požiūris , jie nemoka kurti modernios Europos valstybės ,o tik remiasi į tai ką matė SSRS ir jie ilgai valdė Lietuvos ekonomiką , kuri yra katastrofiškos būklės , infliacija ypatingai išaugo, studentai neturi galimybių visaverčiai mokytis ir išgyventi, žmonės iš savo gimtinės bėga kaip iš karo ar gamtos katastrofos zonos ir t.t.
Supraskite gi pagaliau, kad jūsų pasirinkimas per Seimo rinkimus lemia jūsų, jūsų artimųjų, vaikų ir anūkų gyvenimo kokybę ir ateitį. Juk daug LSDP žmonių į Valdžią pateko jūsų dėka ,ne dėl karinio perversmo ar sosto paveldėjimo, o jūsų balsų dėka. Aš už juos nebalsavau ir raginu visus piliečius nebalsuoti už LSDP ir pagaliau išsivaduoti iš sovietinio palikimo žmonių valdžioje.

GEDIMINAS, 2008 05 22 11:31
Savo tautos istoriją, kaip ir kitų tautų istorijas reikia gerbti ir būtinai pasimokyti iš istorijos, tačiau siūlau nevilkti skaudžių praeities išgyvenimų visą gyvenimą ir neprimesti jų ateities kartoms ir nepriešinti lietuvių ir rusų tautos dėl praeities, nes ten buvo visai kiti žmonės ir kita politika, nes tai neduoda gyventi čia ir dabar ir išgyvenimai kenkia sveikatai.Nelaimingi ir neprotingi tie žmonės,kurie sutapatina dabartinę Rusiją ir jos vadovybę su SSRS Stalino laikų ir 1948 m. valstybe ir SSRS nusikaltimais. Pripažįstu, kad tie lietuviai ,kurie nukentėjo, yra SSRS ir Stalino nusikaltimų aukos, tačiau jau nieko nepakeisime ir įtariu jau nėra gyvų daugumos tų žmonių, kurie vykdė tą nusikaltimą , tačiau neabejoju, kad negalima ir neteisinga kaltinti už SSRS nusikaltimus dabartinę Rusiją ir jos vadovybę. Nei Vladimir Putin, nei Dmitrij Medvedev, kuris nebuvo KGB žmogumi neatidavė įsakymų žudyti lietuvių tautos žmones ,juos kankinti , priversti dirbti priverčiamus darbus ir netrėmė. Pamiršę praeities nuoskaudas, pripažindami faktinę Tiesą mes turime gyventi čia ir dabar ir siekti partnerystės su kiek įmanoma daugiau užsienio valstybių, įskaitant Rusiją, nes uždarumas padaro valstybės atsilikimą visais požiūriais ir turi vykti visavertis gyvenimas ir visaverčiai kultūrų, paslaugų, ekonominiai ir visokie mainai tarp visų tautų, nereikia nusikaltėlių lyginti su tauta ir nereikia uždėti tą beprotišką etiketę dabartinei rusų tautai ir Rusijos valstybei.Tik kalti asmenys turi atsakyti už nusikaltimus.Linkiu Ramybės visiems nukentėjusiems ir jų artimiesiems nuo SSRS nusikaltimų.

ed, 2008 05 22 09:35
Teisus ir tuom, kad vienšališkas problemų sprendimas neįmanomas..

Paulius, 2008 05 22 07:58
Kova už energijos išteklius tik aštrės. Ateityje išgyvenimo problema lems ir globalinius karus. Jų išdavoje nukentės mažos, šių resursų neturinčios tautos.
Straipsnio autorius visai teisus, kad "viena bėda nevaikšto".

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras