Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Opozicija „iš mėgintuvėlio“ (2)

Komentarai:

To Gediminas, 2008 06 13 12:14
Sutinku, kad galite turėti savo nuomonę dėl Medvedevo politinės ateities, tačiau reikėtų pastebėti vieną esminį skirtumą tarp Medvedevo ir Putino prezidentavimo pradžios situacijų. Kai pradėjo prezidentauti Putinas, jo pirmtakas Jelcinas buvo politiškai silpnas, nepopuliarus tarp Rusijos gyventojų, ligotas ir be jokio valstybinio posto. O Medvedevas pradeda prezidentauti esant stipriam ir aktyviam savo pirmtakui, užimančiam antrą (formaliai - trečią) pagal realią įtaką valstybės postą ir kol kas nesimato požymių, kad tas pirmtakas būtų linkęs savo įtaką prarasti. Todėl pritariu straipsnio autoriaus minčiai, kad pozityvių pokyčių Rusijos politikoje tikėtis vargu ar verta.

GEDIMINAS, 2008 06 12 23:30
'Sprendžiant iš visko, nebėra prasmės spėlioti, ar Rusijoje gali įvykti pozityvių pokyčių Dmitrijui Medvedevui persikrausčius į Rusijos Federacijos prezidento kabinetą. Jų, paprastai kalbant, nebus. Ir negali būti.' Nesutinku su autoriumi ir tai panašu į demagoginį ar užsakytą straipsnį, tik ne politiloginį straipsnį, pagyvensime pamatysime, aš prognozuoju, kad Dmitrijus Medvedevas po ilgesnio laiko parodys savo prtenzijas į Rusijos visaverčio aukščiausiojo vadovo vietą ir tokiu atveju jau kurtų savo originalią politiką. O kokia ji būtų mes pamatytumėme, kvaila kai žurnalistai galvoja ,kad žino ką Medvedevas galvoja. Tas yra buvę kai po Jelcino Putinas perėmė valdžią, irgi viskas buvo su laiku , apsiprato ir padarė savo politiką priešingą Jelcino kurso politikai. Rusija visada pripažįsdavo tik griežtą tvirtą valdžią , tad opozicija yra tik parodomoji.
Šiandien buvo simbolinė Rusijos nepriklauosmybės diena, todėl sveikinu visus rusus ir Rusiją ir linkiu sėkmės ir išmintingo draugiško bendradarbiavimo tarp mūsų valstybių.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (965)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (138)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (232)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (381)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (88)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras