Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  JAV politikos deradikalizacija

2008 06 13

Aistringi Baracko Obamos rėmėjai linkę teigti, kad jis būdamas Baltuosiuose Rūmuose transformuotų Ameriką. B. Obama yra geras oratorius, vykdo puikią rinkimų kampaniją, tačiau jo išrinkimas į prezidentus reikštų, kad pati Amerika transformavosi.

B. Obamos kandidatūra į prezidentus nebuvo įmanoma prieš 20 metų. Šiuo metu jo kandidatavimas į aukščiausią šalies politikos postą įmanomas dėl rasinės skirties, kuri, 4 dešimtmečius determinavusi JAV politikos polinkį į dešinįjį sparną, prarado savo aštrumą.

Be rasinės skirties konservatoriai praranda dalį savo rinkimų kampanijos efektyvumo. Praeitą savaitę Johno McCaino atstovai teigė, kad B. Obamos mokesčių politika laikosi G. W. Busho tradicijos „leisti pinigus viskam“. J. McCaino kampanija apsigauna, jei mano, kad tokie klausimai rezonuos visuomenę.

Iš tiesų JAV visuomenė didelį dėmesį teikia socialinės apsaugos ir sveikatos politikai. Tuo tarpu vyriausybės išlaidos, skirtos biurokratų gerovei gerinti, rinkėjus piktina.

Vienas iš svarbiausių veiksnių, lėmusių rasinės skirties sumenkimą, buvo smurto miestuose sumažėjimas, kuris buvo ryškus valdant Billui Clintonui. Sumažėjus smurto bangai miestuose, kartu sumažėjo politikų galimybės manipuliuoti amerikiečių baime. Visgi 2001 m. rugsėjo 11 d. kilo antrasis baimės gūsis, dėl kurio amerikiečių kariai atsidūrė Irake.

Taip pat B. Obama gali suteikti daugiau pasitikėjimo kartai, kuri lėmė pokytį rasinėje atskirtyje, kartai, kuri kovojo dėl pilietinių teisių ir protestavo prieš karą Vietname.

Vis dėlto šie veiksniai dar negarantuoja jo pergalės rinkimuose lapkričio mėnesį. Rasinė atskirtis sumažėjo, bet neišnyko. Be to, nepaisant oratoriškos Hillary Clinton kalbos, dalis jos rėmėjų gali atsisakyti palaikyti demokratų kandidatą prezidento rinkimuose.

Nepaisant to, ar B. Obama JAV prezidento rinkimus laimės, ar ne, vien jo kandidatavimas rodo pokyčius Amerikos visuomenėje.

Pagal 2008 m. birželio 9 d. „Spiegel Online International“ informaciją parengė Kristina Puleikytė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras