Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Liberalios Rusijos imperijos projektas (7)

Komentarai:

123 to xtc, 2008 06 17 16:50
teisingai pasakyta:)

xtc, 2008 06 14 12:14
studente, kaip kažkas pasakė teisingai, eik mokytis, neskleidęs čia primityvių diktatūros simpatijų ir rusoimperofilinių erezijų.

Studentas, 2008 06 13 23:54
Aisku, jeigu mes savoka "liberali" suskaidytume i jos sudedmasias dalis, mes butume maloniai nustebinti. Bet jei sia savoka suprantam kaip Amerikos sinonima (trumpumo delei) galima drasiai teigti, jog liberali liberalios liberaliu liberaliniu ir visokiu kitokiu libertaliniu abstrakciju, galiu drasiai pareiksti, nera, nebus ir nereikia kad butu.
1) liberali ekonomika anksciau ar veliui perkaista, kapitalistams suteikiamos per dideles teises ir galios ir gauname paradoksa (nors vargu ar siaip laikais tai galima taip vadinti)- ne valstybe kontroliuoja privacias organizacijas, o privacios organizacijos igauna labai dideli sverta savo puseje ir valstybe negali nieko padaryti, kitu atveju tai butu liberalu taciau to nereikia.("Bush- ekonomika turi pati save reguliuoti,- taip galejo pasakyti juo labiau padaryti zmogus kuriam sunkiai sekasi mastyti ir veikti")
2) liberali politika - issikeroja ir gaunasi ne kas kita kaip anarchija -issvirkscia demokraitjos forma. Del to padideja trintis tarp begales egzistuojanciu interesu, tia gali pereiti i tokias formas kaip oligarchija, timokratija bei nesibaigiancius konfliktus salies viduje. Kitaip tariant kiekienos ideologijos tikslas uzvaldyti ateiti, kadangi tai is esmes neimanoma, tai vyksta nuolatiniai karai, konfliktai. Kai turime daug tokiu smulkiai susiskaldziusiu interesu grupiu si trintis dideja perauga i tarpusavio batalijas ir galiausiai pasibaigia chaosu, perversmu, zmoniu kraujo praliejimu.
3) liberali kultura - na jeigu Rusija sieka kas trecia pilieti tureti geju, transeksuala, pamintas fundamentalias salies vertybes, Rusija taps liberali ir kulturos atzvilgiu. Taciau kadangi si salis turi savo "cenasti", jinai niekada neleis issikeroti ir mutuoji nacionaliam pasididziavimui - patriotiskumo jausmui ginti savo isitikinimus bei salies dvasia.
Del visu siu priezasciu sis straipsnis is esmes yra suklaidina zmones. Tampa neaisku kas noreta pasakyti ar kad Rusija taps IMPERIJA ar kad Rusij raps LIBERALI imperija. Del libralumo indekso galima butu ilgai diskutuoti, kokio lygio jinai gali pasiekti, taciau del imperines dvasios abejoti netenka. Visos valstybes tikiomis noretu tapti taciau ne visos t gali padaryti, kitaip sakant, gimes sliauziot, skraidyti negalesi.

aiwo, 2008 06 13 23:22
"Rusų posakis „Norėjom kaip geriau, o išėjo kaip visada“ gali tapti iškalbinga epitafija ant liberalios imperijos plano antkapio."
- is klaidu mokomasi...

GEDIMINAS, 2008 06 13 21:35
Vyriausybės Vadovas Gediminas Kirkilas buvo 1982–1985 m. – Lietuvos komunistų partijos Vilniaus Lenino rajono komiteto instruktorius, 1986–1990 m. – LKP Centro komiteto Kultūros skyriaus instruktorius. Algirdui Brazauskui tapus LKP CK pirmuoju sekretoriumi, 1988–1990 m. dirbo jo padėjėju ryšiams su spauda. 1990–1992 m. – Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo deputato Algirdo Brazausko padėjėjas. Buvo TSKP narys.
Lietuvos Premjeras yra vienas iš įtakingiausių postų Lietuvoje, jis valdo ekonomiką ir jis sprendžia kam skirti pinigus, o kam neskirti. Mano nuomone, G.Kirkilas nesugebėjo būti geru premjeru ir iš dalies dėl skurdžių atlyginimų ir apskritai ekonominės krizės yra kaltas. Raginu visus piliečius per Seimo rinkimus nutraukti socialdemokratų dominavimą Lietuvos politikoje ir nebeišrinkti jų į valdžią. Kitu atveju gali nieko nepasikeisti.

paskutine dalis, 2008 06 13 19:56
Paskutine dalis yra beviltiskai klaidinga. Kaip bebutu gaila Rusijos varzovams, esantiems kitoje barikadu puseje (tame tarpe ir mums), Rusija taps galinga imperija (jau isibegejo), kuri bus pusiau liberali pusiau autoritarine.
Beje liberali imperija neimanoma. Oficialiai JAV galetu pretenduoti i toki statusa, bet JAV veikimo budai kartais yra ne maziau autoritariniai ir nedemokratiski negu rusijos (pvz, parama sau istikimoms autoritarinems valstybems ir su nauja pasaulio tvarka nesutinkanciu valstybiu tramdymas - Irakas).
TRUMPAI SAKANT - LIBERALIU IMPERIJU NEBUNA, O RUSIJA IMPERIJA BUS VEL (reikejo ja zlugdyt galutinai Jelcino laikais, o dabar "poezd usol")

stebėtojas, 2008 06 13 13:45
Reikėjo dar parašyti, kad liberalios imperijos projektą Čiubaisas nužiūrėjo iš britų ir USA...Kažkokia rusiška kopija

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (965)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (138)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (232)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (381)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (88)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras