Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Ar vieta Lietuvai taikdariškose misijose? (8)

Komentarai:

Miau, 2008 09 09 18:29
O, Dieve, kiek daugtaškių, kaip graudžiai........
Kokia ta Valstybė bloga, kad kariui darbo turi. Gal kas jį tokį darbą su šautuvu prie smilkinio rinktis vertė?? Rizika tikrai ne staigmena buvo...Pradžia kvaila,iki galo net neskaitysiu.

Papiktintas..., 2008 07 11 01:57
Lygybė brolybė... aha visu pirma ko nato kišasi ne į savo teritorija.... North atlantic...ar central asia...ar dar kur ateityje...
Beje ar tie dujotiekiai ir naftotiekiai jau pradėti statyti per Afganistano teritorija? O kur gi pats Osama dingo ... tokios technologijos, toks finansavimas... o sugauti negali kažkokio senuko rūkančio kaljna kokiam nors urve.
Kaip vienas komikas yra pasakęs...,,Hey dzonai nenori, kad tau nukirstu galvos, lik sumautoje Oklahomoje,,
Beje prisiminus istorija įdomu kieno daugiau žmonių buvo nužudyta Afganistano žemėje?Sovietu ar Afganistaniečiu.
Banalus posakis ir pasiteisinimas, bet kokiu pretekstu kariauti svetimoje žemėje...dėl geresnes ateities...
Nato, JT, JAV,JK,...kažkaip jie visi vienoje valtyje sėdi.. Kas jiems Lietuvėlė, o tuo labiau vienas žuvęs karys...kai tūkstančiai nušlifuotu statistinių vienetų pasiruošę žengti ir kovoti ,,didesnio gėrio' ir pelno vardan.
Bet tai tik mano nuomone.Bukit laimingi ir saugus.

AbC, 2008 06 25 15:31
Dvi puses lietuviu dalyvavimo kariniuose veiksmuose:
1. valstybinis kontekstas: Euro ir Nato integracija pabreziant salies - sajungininkes ivaizdi;
2. asmenininis kontekstas: vykimas pinigu ir patirties labui.
zuvusio asmens atzvilgiu - antrasis kontekstas. o jau kuri konkretu atveji pasirinko zuves karys - tai jau jo reikalas.

Taigi, Lietuvos dalyvavimas tarpt. misijose yra svarbus. Nors Lietuvos pajegos mazos, taciau uzsirekomendavo kaip itin efektingos ir mobilios. Ypac tos pajegos, kurios tiegiogiai dalyvauja karo veiksmuose (kalbu apie Aitvara).

Kario atzvilgiu, tai jau kiekvienas renkasi nori jis vykti ar ne - niekas jo nevercia ir nevers. Asmeniskai yra teke susitikti keleta tokiu, vieni is ju jau eina mokymus Danijoje, kiti del ne tobulos sveikatos nepapuole. Taigi, dalyvauti gali tik savanoriai ir tai net ne visi. Del atlygimo. Atlygis - 8500Lt i menesi (toki gauna zemiausio rango karys - eilinis). Taigi galime drasiai teigti, kad didelio pelno ideja kariu galvose tikrai sukasi.

Taigi, pabaigai noreciau pasakyti, kad Lietuva siuolaikiniame integracijos procese privalo dalyvauti kaip lygi su lygiom su diziosiomis europos salimis - kalbu apie sritis, kur nera lyderiu ir nelyderiu. karinis lietuvos technikos atsilikimas afganistane - bereiksmis, lietuviai kariai - pagrindas.
taigi, lietuva turi organizuoti isvykima, o kas i jas vyks, tai jau kiekvieno asmeninis dalykas. savanoriu atsiras tikrai.


cinikas, 2008 06 16 19:22
Geresnio pasaulio, nu negaliu!!!

cinikas, 2008 06 16 19:20
Kokio geresnio pasaulio!!! Beveik esu tikras, kad jam ir daugumai ten esanciu (beveik visi ne i kameras taip sako) giliai nusispjaut i ta BEVILTISKA AFGANISTANA. Jis zinojo, kur vaziavo, o VAZIAVO JIS TEN BABKIU UZSIKALT IR VISKAS , NES MOKA DVIGUBAI!!! O Lietuva kodel ji ten siunte, ziurek pirmame komentare. Tik tie partneriai mus paisnaudos kaip durnius, o kai mums (neduok dieve) prireiks, tai abejoju, kad pades. Sedes ir aiskins apie "komplikuota situacija".

Irmants, 2008 06 15 23:20
Demokratijos bededa, jog ji labai gaili savu kariu ir tai daro ja labai pazeidziama. Man jo gaila kaip lietuvio, tevo ir pan., bet jis tikrai zinojo, kur vaziuoja, toks jo darbas. Ir negalima sakyti, kad jis zuvo del nieko. Kaip bebutu, jis kovojo del, jo manymu, geresnio pasaulio (kas yra pagirtina ir grazu is jo puses). But geriau, kad jis nebut mires, bet tai nesuteikia teises prisidengiant jo mirtimi lauzyti sutartis ir atsaukti musu vyrus is karstuju tasku.

Vilius, 2008 06 15 17:37
Ir vis tik tu - cinikas. Ar taip galima pateisinti ir pokario partizanu aukas? Viskam, berniuk, yra ribos...

Vytenis, 2008 06 14 12:42
na visų pirma cinikas nesu, bet kad ir kaip būtų gaila mūsų tautiečio, bet jis žinojo kur važiuoja.. ir telieka pridėt, kad karas yra karas. nuoširdžiausia užuojauta jo artimiesiems, bet tikiu, kad ir jie supranta.
o kodėl mes ten? mum reikia partnerių, kuo glaudesnių ir patikimesnių. mum reikia, kad mus žinotų, prisimintų, jog ir mes prisidėjom kažkada prie jų.. tame ir esmė. ne altruizmo politika čia gi vykdoma..

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras