Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  A. Gore’as palaiko B. Obamą

2008 06 19

Buvęs Jungtinių Valstijų viceprezidentas Alas Gore’as debiutavo prezidento rinkimų kampanijoje, remdamas demokratų kandidatą Baracką Obamą.

Kalbėdamas per kampanijai skirtą susibūrimą Detroite, Mičigane, Alas Gore’as paragino visus demokratus susivienyti dėl kampanijos tikslų.

Pasak jo, B. Obama yra žmogus, atnešiantis pokytį po „aštuonerių metų nekompetentingumo, nepareigingumo ir nesėkmių. Po aštuonerių metų, per kuriuos mūsų Konstitucija buvo negerbiama, mums reikia pasikeitimų“.

Alas Gore’as, 2000 metais tik per žingsnį pralaimėjęs dėl Baltųjų rūmų prezidentui G. W. Bushui, vengė remti kurią nors pusę kampanijų pradžioje, tačiau dabar, kai Hillary Clinton nutraukė savo rinkimų kampaniją, Alas Gore’as paskelbė, kad remia B. Obamą.

Ilinojaus senatoriui A. Gore’o paramos reikšmė būtų buvusi didesnė, jeigu ji būtų deklaruota prieš demokratų sprendimą, ką iškelti kaip kandidatą per rinkimus. Tačiau jis pasirinko laikytis nuošaliai iki kandidatų iškėlimo, kol B. Obama įnirtingai kovojo iki pergalės su H. Clinton.

Vis dėlto Alas Gore’as išlieka įtakingas Demokratų partijoje ir jo pasirodymas viešumoje su B. Obama padės demokratams susivienyti prieš visuotinius rinkimus lapkričio mėnesį.

Jis pagerino savo reputaciją pastaraisiais metais, vadovaudamas tarptautinei kampanijai dėl klimato atšilimo.

Sakydamas kalbą Joe Louiso arenoje Detroite Alas Gore’as palygino B. Obamą su buvusiu prezidentu Johnu F. Kennedy ir pavadino jaunu lyderiu, kuris uždega. Taip pat jis pagyrė B. Obamos nusistatymą prieš karą Irake.

B. Obama savo ruožtu pabrėžė, kad ši parama reiškia labai daug, nes Alas Gore’as turi aiškią ateities viziją ir yra gerbiamas ne tik demokratų, bet ir visoje šalyje.

Pagal 2008 m. birželio 17 d. BBC informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras