Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Padėtis Afganistane keičiasi, bet ne į gerąją pusę (11)

Komentarai:

Andrius, 2008 09 28 22:49
Afganistane ir negali keistis i gera, nes viskas reliatyvu, reikia ideti daug daug pinigu. O ju niekas neturi, isskyrus karo reikalus.

www.rsspasaulis.lt

Kęstas, 2008 06 24 22:44
partizaną nuo bandito būtina skirti. jei taip juos vadino sovietai tai nereiškia, kad tokie partizanai, kurie išties kovojo pries okupaciją buvo eiliniai banditeliai. Juos būtina gerbti. o pats partizaninis karas Lietuvai yra artimas ir dabar. ne veltui jis ir dabartinėje Lietuvoje buvo kurį laiką itrauktas į gynybinę taktika. manau, kad jo pamirsti neverta. kas čia žino kaip gali būti. kovoti reikia. tad pradėkim dometis Lietuvos miškais, žolelėm ir šaknelėm ir sunums patirtį perduokim

Tam Kęstas kareivis, 2008 06 24 17:41
Tai gal tavo seniai ar tėvai banditavo pokariu, jei ir pats nori banditu tapti. Kokia gėda banditaut, gana mums visokių daktarinių, tulpinių, brigadinių ir kitokių bandiūgų gaujų, dar atsiras kažkos tai Kiestas. Baisu.

kareiviui, 2008 06 24 13:12
Neamanau, kad pvz Rusijos puolimo atveju butu galimas koks nors partizaninis karas Lietuvoje. Lietuva ne Cecenija, ne Irakas ir ne Afganistanas (pagal kariavimo salygas). Visos Baltijos valstybes butu uzimtos per viena diena. Kalusimas tik, ar atkeliautu kokia nors NATO pagalba. O tiesiog sleptis miske su automatu (jeigu liks kam sleptis) ?????

Vyteniui, 2008 06 23 23:17
Žinoma, kad tai buvo išdavystė! Karą Vietname tikrai buvo galima laimėti, jeigu nebūtų daromi gėdingi kompromisai.

Vytenis, 2008 06 23 21:00
Taip išeina, kad pajėgų atitraukimą iš Vietnamo tu irgi vadini išdavyste? Aš nesuprantu, kokia prasmė kariauti tokį karą, kurio laimėti negali. Vietname amerikiečiai pralaimėjo dėl to, kad nesugebėjo užkirsti kelio Sovietų Sąjungos paramai vietnamiečiams. Afganistane amerikiečiai pralaimės dėl to, kad nesugebės užkirsti kelio Saudo Arabijos paramai talibams. Žymiai geriau būtų iš Afganistano atšaukti sausumos pajėgas, o talibus naikinti pasitelkus tik oro pajėgas.

Vyteniui, 2008 06 23 20:27
Pajėgų atitraukimas iš Afganistano būtų tikra išdavystė. Išdavystė yra ir defetistinių nuotaikų skleidimas. Ko gero, tai suvoktų netgi Obama, jeigu laimėtų rinkimus. Tačiau esu optimistas ir manau, kad rinkimus laimės McCainas, nors ta pergalė, žinoma, nebus lengva.

Kęstas kareivis, 2008 06 23 20:08
Taigi Lietuvos dalyvavimas yra paprasčiausias rėmimas. Juk jei nori kažką gauti turi kažką ir duoti. Aš esu už tokį Lietuvos karių siuntima. juk, svarbiausia, jie į karą keliauja nieko neverčiami - savanoriai. yra protingi ir žino kas ten jų laukia. Už tai ir moka jiem nemenkus pinigus. be to gauna puikius įgudžius. ka gali žinoti. gal po kokio dešimtmečio keliausim į miškus ir šaudisim slavus okupantus

Vytenis, 2008 06 23 16:42
Tavo žiniai, aš rusų labai nemėgstu. Jie yra barbarai, siekiantys įsitvirtinti pasaulyje, o tai grėsmė Lietuvai. Dėl to būtina palaikyti draugiškus santykius su JAV. Bet svarbu, kad šie santykiai būtų racionalūs, nenukryptų nuo geležinės realpolitik logikos gairių. Lietuvos karių siuntimas į Afganistaną yra beprasmiškas, nes JAV, deja, karą šioje valstybėje pralaimės. Talibus finansiškai remia turtingi Saudo Arabijos piliečiai, prieš kuriuos amerikiečiai nieko nedaro, nes bijo eilinės naftos krizės. Tikiuosi, kad rinkimus laimėjus Obamai amerikiečiai atitrauks savo pajėgas iš Afganistano ir taip bus "uždaryta" dabar amerikiečius ir lietuvius kiršinanti tema.

Vyteniui, 2008 06 23 13:02
O gal vis dėlto pats nustok varyti putininę demagogiją?

Vytenis, 2008 06 23 12:41
"Dauguma skambinusiųjų buvo prieš Lietuvos karių dalyvavimą operacijose Afganistane, visiškai pamiršdami, kad Lietuva, NATO narė, turi įsipareigojimų Aljansui, o NATO yra vienas iš Lietuvos valstybės saugumo garantų."
----------
Bet juk Lietuva yra sudėtinė Aljanso dalis. Vadinasi, Lietuva lygiomis teisėmis su kitomis NATO narėmis ir kuria tuos įsipareigojimus. Jei JAV pasako, kad NATO valstybių dalyvavimas operacijose Afganistane yra "įsipareigojimas Aljansui, tai yra ne kas kita kaip demagogija.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1253)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (301)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras