Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  ES ir Rusija: kas kiša pagalius į ratus? (14)

Komentarai:

AbC, 2008 07 02 19:21
O ant rusu variau ir varysiu. Ir netik as, apsidairyk aplinkui. Varysim ir kelsim bangas tol, kol kasnors ivyks. Nesvarbu mums tai naudinga ar ne. Svarbu, kad pamatys kaikas, kad mums ne pochui.

AbC, 2008 07 02 19:18
Studentui:
jokiu budu nesakiau, kad blogai, kai paziuros skirtingos. tai kaip tik gerai, kad kiekvienas masto savo galva. tik aisku tu nesupratai, ivardinai tai kaip nusiteikima tavo atzgiliu. blogai.
sakai nukencia milionai zmoniu. apie kuriuos milionus kalbi, nelb suprantu?

Studentas, 2008 07 01 17:33
kova vyksta pries vadovybe o nukencia milijonai nekaltu zmoniu.
Gal sitoje vietoje galima kalbeti apie tokia teorija: savo priesa pazink geriau nei drauga?

Docentas Studentui, 2008 07 01 16:30
Mielasis, įsikalk į galvą sau ir kitiems įkalk: ne prieš RUSUS visa politika daroma, o prieš jų durną vadovybę, atsiduodančią Stalinu ir Brežnevu. Užsieniečių spūdžiai iš Chanty Mansisko - patys baisiausi... Tau studijuot ir studijuot, jeigu tu, žinoma, ne Latvių g. universitetus praeini...

Studentas, 2008 07 01 13:40
Jei paziuros skirtingos cia jau blogai ? nori unifikuoti kitu mastyma primesdamas savo ? kaip gerais senais Stalino laikais ? :]

Siomis dienomis as praregejau, man apsireiske tiesa. Matau jau jog is Rusijos puses kyla gresme ir man darosi baugu. Komunistines simbolikos prilyginimas fasistinei, viesas ir intensyvus vidaus ir netgi tarptautiniu lygmeniu "varymas" ant rusu ir Rusijos tikrai perpyle sklidina kraujo taure, dabar laikas tam kraujui lietis.
Aciu broliai lietuviai, saunuoliai.

AbC, 2008 07 01 10:46
==>Studentas
Is nicko matau, kad esam to paties issilavinimo :)
na bet paziuros skirtingos :)
esi pries JAV, o as pries rusus labiau.
tiesa, kad Rusijos susiskaldymo teorija yra naudinga PRG salininkams. Taciau, del rusu ir ES bendradarbiavimo. Skirgingai jie mato tai. ES mato kaip rusu politikos, ekonomikos ir kastu patraukima i savo puse, tuo tarpu rusai tikrai mato itakos pletimo i Baltijos salis ir visa periferine zona tarp ES ir rytu. Nereik net galvot - rusai nori musu, oi kaip nori.

Studentas, 2008 06 28 09:15
Kaip ten bebutu, visas saugumas ir kariuomene yra centrines valdzios rankose, su kuria ir derasi Europos Sajunga, todel visa atsakomybe krenta ant centrines valdzios peciu ir butent jinai turetu uztikrinti sauguma siuo klausimu. Kita vertus, vakaru spauda daug ka raso. Kas blogiausia jog tokiose salyse kaip Lietuva arba Rytu Europa vakarus laiko uz save pranasesniais ir vykdo nulenke galvas. Vakarai tarsi tampa siekiamybes etalonu. Todel akylai pasikliauti ir zurnalistu rasinelius pernesti i toki auksta lygmeni yra darzeliniukiska. Be to, kalbant apie susiskladyma, tokie rasineliai gali buti spekit is triju kartu kam ?

Studentui, 2008 06 28 09:03
Apie galima Rusijos susisjkaldymą plačiai rašė Vakarų spauda. Geriausiu atveju ten bus konfederacija (panaši buvo prie SSRS). Jau dabar kyla problemų su Rusijos pakraščiais, su tariamų nepripažintų teritorijų noru jungtis į Rusiją, regionų savarankiškumu...
Komentatorius teisus, kad tuomet iškils pavojus, jog tier dariniai laisvai disponuos išskaidytu branduoliniu ginklu. Štai kur ES turi padirbėtio, o ne tapšnoti per petį (ar kur kitur - Pakso pavyzdžiu) Medvedevui.

Studentas, 2008 06 28 08:56
wouch, pirma gal galima saltini? tik prasau ne is vikipedios, antra - nemanai jog tokia propoganda ir tiesiog dirbtinis sydas ir pretekstas dislokuoti raketas? beje, cia siek tiek kita tema.

ttc, 2008 06 27 23:57
Dėl priešraketinės gynybos: yra baiminimasi dėl galimos grėsmės ne iš Irano, o iš Rusijos pusės. Atkreipkite dėmesį, ne grėsmės iš Rusijos Federacijos o iš Rusijos pusės. Yra CŽV ateities scenarijai, kuriuose prognozuojamas galimas Rusijos suskilimas ateinančiame dešimtmetyje. Baiminamasi ne dabartinės Rusijos, nors ji ir agresyvi, bet kad rusų ginkluotės arsenalas bus išskaidytas per keletą ar kelioliką suskilusios Rusijos dalių su neprognozuojamomis valdžiomis.

Studentas, 2008 06 27 23:26
ABC=>
Rusija nori tapti Rytu Europos hegemonu, o JAV- viso pasaulio? Jauti ka sneki ?
apie kasparova...nu nu cia tia liberalas... jeigu tau tektu sneketis su zmonemis is Rusijos, o man teko, suprastum jog TEN zmones jauciasi saugus, salgiskai laimingi, patriotiski jausmai sildo nuogas bednas krutines, o apie kasparova net niekas nelaiko jo kokia nors politine jega ar panasiai, mazdaug dar vienas sustauskas tik kitomis aplinkybemis.

Apie JAV pesimasi su ES arba Rusija. Siandien garsiai nuskambejo ES prezidento zodziai jog Europos Sajunga suvokia jog Rusija yra ir bus ekonomiskai svarbiausia ES partnere aiteityje, abu politiniai masyvai taps priklausomi vieni nuo kitu, todel glaudziai partnerystei reikalingas tarpusavio supratimas, butent del to Europa stengiasi kurti savo politika nepriklausoma arba maziau priklausoma nuo JAV, tai isryskeja per paskutiniuosius keleta meta es zingsniuose ir as labai dziaugiuosi, jog pagaliau Europos solidarumas bus igivendintas praktiskai o ne tik hipotetiskai. Kita vertus kas kaisioja pagalius i ratus?? turbut atsakyti nereikia, tiesa. Is visos Europos vienintele Lietuva, kuri pagal visapusiska statistika velkasi Europos pasturgalyje, turi drasos ir ryzto atkreipti i save demesi. Na ka gi dziugiu jog dar yra optimistu bent jau iki kitu rinkimu.

AbC, 2008 06 27 18:40
Taip taip, kur du pesasi (ES ir JAV) ten trecias laimi (Rusija). Rusai tai puikiausiai supranta ir kolkas sia padetimi manipuliuoti sugeba, taip parodydama puiku polinio korpuso darba. Zinoma, ne musu naudai. Pati Rusija yra toli grazu ne liberali. Geriausiai zinomas rusu liberalas - Kasparovas (nezinau tikslios jo politines pakraipos) niekaip nepraeina i valdzia. Manau tas zmogus daug ka pakeistu. O kol valdzioje Putinas, imperializmas tik stipres.
To Vilkas:
zinoma, kiekviena salis nori isgyventi ir panasiai, na bet mes juk nerengiame ivairiausiu provokaciju Latvijoje, Lenkijoje. Rusu budas isgyventi lygiagreciai jos vykdomai uzsienio politikai. Nori, tikrai nori Rusija susigrazinti savo galia, tapti rytu hegemonu.

Vilkas, 2008 06 27 13:49
Sutinku, kad Rusijas - vilkas ėriuko kailyje. Bet ir vilkams reikia išgyventi, jie turi savo interesus. Gerai, kad juos vykdo ne kitų sąskaita, o jei kitaip - juos reikia atvesti į pusiausvyrą. ES tai ir bando daryti, bet JAV nori, kad tai būtų daroma griežčiau. Rusijai patinka, kad nėra vienybės ES viduje ir vyksta tylus konfliktas su JAV.

AbC, 2008 06 27 12:22
Sutinku su autoriumi kai kuriose dalyse. Ziurint per Rusijos imperialistine prizme, matome, kad si sutartis - budas atrodyti liberaliai, draugiskai saliai, o is tiesu pleciant savo itakos zona i vakarus, pirmiausia i artimiausiais vakaru kaimynes - baltijos salis, lenkija, buvusias socialistines moldova ir kt.
Rusija kaip pamote - pries vyra, sutuoktini (ES) atrodo gera, draugiska, o kai tevo nera namuose - ji vaikus (LT, LV, EST, P0L) skriaudzia. Kalbu apie visus dvisalius Rusijos ir Lietuvos nesutarimus. Zaidziamas ne vyriskas zaidimas.
Vadinkite mane rusofobiku, taciau pabaigai noriu dar karteli pabrezti, kad Rusijos vykdoma politika - tai vilkas avie kailyje.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras