Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  ES misijos Afrikoje: interesai susikerta dar Europoje (10)

Komentarai:

Anonimas, 2008 09 08 17:49
Kas per šudas Es kisasi kur nereikia

Studentui, 2008 07 04 10:03
tai puikus pavizdys, kad juodaodžiui viskas px, nes jis ar šiaip ar taip buvo yra ir bus "beždžionė". Jeigu pagyventumėte ten suprastumėte ką turiu omenyje (vasaros darbas 3 mėn čia nesiskaito).

Irmants, 2008 07 03 16:02
KAd jie dirba prasčiau apmokamą darbą, dar nereiškia, jog juos išnaudoja. Galbūt sąlygos jiems nėra labai geros gyvenimo, bet JAV jų nesistengia bloginti, o tik gerinti. Aplinka įtakoja jaunimą ir tas nesimoko, gaujos ir pan. Bet aš vis tiek nematau JOKIO IŠNAUDOJIMO iš JAV valdžios pusės. Tiesiog istorinės aplinkybės taip lėmė. Manau, reikalai ne blogyn, o geryn eina, kad ir labia lėtai

Studentas, 2008 07 03 11:41
Sakyciau tikra ""svajoniu salis", dideles socialines paramos uz nedarbo propagavima.
Gal galima placiau del namu sudeginimo? ne is sio ne is to sudegino desimt dvylikos aukstu namus? gal tai puikus pavyzdzys atspindintis juodaodziu padeti Amerikoje?

Studentui, 2008 07 03 11:31
deja, bet jūs truputėli klystate, Jav gyvenu ne 2 ir ne 5 metus. Padėtis yar tokia: visada buvo yra ir bus rasinė nelygybė ir neapykanta. Taip, didžiąją dalį "svarbių" ostų užima baltieji, taip, juodaodžiai dirba mažiau apmokamą darbą ir panaš. Esmė yra ta, kad jūs niekada nesusimąstėte iš kur pas Amerikos juodaodį pinigai pvz. rūbams, maistui ir t.t. o juk iš socialinių išmokų, kurių jie, patikėkite, gauna tikrai nemažai ir gan dideles. Visa tai ir skatina baltuosius, kodėl jie dirbdami turi mokėti juodaodžiams, kuriems viskas... Papasakosiu istorija: Bušo kadencijso pradžioje Čikagoje pradėjo statyti gyvenamuosius namus, berots jų buvo 10 dvylikos aukštų ir skyrė juodaodžiams šeimoms, tai jie įsikėlę išplėšė ką galėjo, sudegino ir t.t. Vėliau tuos pastatus nugriovė ir įvardino, kaip nepasisekųsį projektą :)

Studentas, 2008 07 03 11:14
Kita karta isivardink kaip nors, kad galeciau tokius kaip tu isiminti.

Nepaisant to jog juodaodziai yra didziausia rasine mazuma JAV, jinai neturi tokiu teisiu kaip kiti amerikieciai. Juodaodziai dirba maziau apmokama darba, uzima maziau vadovaujanciu postu, atlieka juodesni darba kaip antai sachtose, kasyklose paslaugu sferoje ir panasiai.
Nors kaip pastebejai oficialiai ir juridiskai vergija panaikinta jau Linkolno laikais juodoadziai yra ignoruojami ligi siol, todel jie buriasi i savo kvartalus ir i savo hebra. Netgi Obamos rinkimines kampanijos metu i pavirsiu islindo netgi ne vieno pastoriaus rasine retorika kuri viesai kritikavo Obama del jo odos spalvos.
Visa tai rodo jog juodaodziu tolerancija nera tokia kaip noretusi. Be to tai pigesne ir tvirtesne fizine jega taip reikalinga plantacijose ir kitose fiziniuose darbuose.


Studentui, 2008 07 03 09:28
"Isnaudoti juodaodzius taip kai juos ISNAUDOJA JAV"- tavo citata. Ir man būtų įdomu sužinoti, kaip JAV IŠNAUDOJA juodaodžius. Būtų gerai argumentuota kalba ir nekalbėk apie vergovę, nes ji jau praėjo.

Big Show, 2008 07 02 23:04
O tu, KOLEGA? XDD Uz diktatoryste, zmoniu teisiu nepaisyma ir vergavima uz centus? xDD

Studentas, 2008 07 02 20:08
O mielas kolega, nemanai jog pagalba besivystancioms Afrikos valstybems gali butu naudinga ne tik ES bet ir paprastam zmogui? Isnaudoti juodaodzius taip kai juos isnaudoja JAV? juk pats pamanyk, jei Europos proto bokstas ateityje kurs "Ziniu ekonomika" tai Europai reikes pigios darbo jegos. Beje, investicijos i tokias vlastybes galetu atsipirkti keleriopai arba net desimteriopai. Juk speju tu uz demokratija, solidaruma bei partneryste ar klystu ?

Vytenis, 2008 07 02 09:45
"Nors ir nekyla abejonių, kad pasyviai stebėti, kaip nuo nesiliaujančio smurto ir skurdo kenčia civiliai Afrikos šalių gyventojai, negalima."
----------
Politkorektiškumas liejasi per kraštus. Man rodos, geopolitika.lt pats laikas imtis griežtų priemonių prieš politkorektiškumo apraiškas. Dėka tokių straipsnių žmonėms yra plaunamos smegenys, jie į tarptautinius santykius verčiami žvelgti per idealizmo, o ne realizmo perspektyvą. Tai yra baisu. 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1252)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras