Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Dėl Rusijos Dūmos išpuolio prieš Lietuvą (3)

2008 07 07

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų

Partijos politikos komiteto posėdžio, įvykusio 2008-07-04,

Pareiškimas

Dėl Rusijos Dūmos išpuolio prieš Lietuvą

Ilgesnį laiką žadėtas Rusijos Dūmos „smūgis“ Lietuvai galų gale gautas. Tai pareiškimas neva dėl „Lietuvos valdžios veiksmų nukreiptų bloginti Rusijos ir Lietuvos santykius“. Prie šių valdžios veiksmų tektų priskirti 1992-06-14 tautos referendumą dėl Rusijos kariuomenės išvedimo ir okupacijos žalos atlyginimo bei kitus istorinių faktų konstatavimus ir vertinimus. Jeigu Rusijos ir Lietuvos santykius išties pablogino Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos ir Europos Parlamento priimti dokumentai vienareikšmiškai įvardiję ir sovietinę tironiją, ir Baltijos valstybių okupaciją, tai Dūmai derėtų ir kreiptis anais adresais.

Žodžiai, neva „Lietuvos valdžia savo neatsakingais veiksmais“ kelia grėsmę visos Europos saugumui, gali būti suvokti kaip tiesioginis grasymas išgelbėti Europą nuo Lietuvos, bet Dūmos pareiškimo rašytojai, tikriausiai, to nenorėjo. Ko aiškiai norima, tai įvesti diskriminacinį Antrojo pasaulinio karo nusikaltimų vertinimą. Nacistinei Vokietijai būtų priskiriami būtent „nusikaltimai“, o stalinistinei SSRS – tik „veiksmai“ prieš žmoniškumą kaip antai karo belaisvių žudynės Katynėje, kalinių Rainiuose ir daug kur kitur. Masiniai civilių trėmimai iš SSRS okupuotos Lietuvos, o čia ir žala, kurią Rusija jau 1996 m. yra įsipareigojusi kompensuoti, - tai irgi karo nusikaltimas, kurio dabartinė Rusija vis dar nepajėgia pasmerkti. Naujasis prezidentas D. Medvedevas turėtų puikią progą parodyti iš tiesų ateinant „naują epochą“, nors Dūma kaip tik užbėga tam už akių.

Matome, kad nekompetentingas išpuolis turi veikiau vidaus politikos, taip pat propagandinį, galbūt provokacinį tikslą, jeigu dokumento sumanytojai tikėjosi, jog Lietuvos valdžia ims teisintis ar žadės ateity klausyti Maskvos nurodymų, kokius įstatymus privalo pakeisti ar kaip vertinti gynybinį antiraketinį skydą Vidurio Europoje. Dūmos požiūriu, Lietuva, regis, turėtų dėkoti už sovietinę okupaciją su visomis tremtimis, tačiau tokia dvasinė vergija nesugrįš.

Žudė ir trėmė SSRS pareigūnai su raudonomis žvaigždėmis ir kūjais-pjautuvais kepurėse, todėl Lietuvos Seimas šių ženklų nemėgsta ir pagrįstai nutarė su Dūma dėl skonio nesiginčyti.

Partijos politikos komiteto vardu                                                 Vytautas Landsbergis

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 3)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (196)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (145)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras