Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Lenkų spauda: vieta priešraketiniam skydui – Palangos apylinkėse (7)

2008 07 11

Amerikiečiai Lietuvoje jau surado vietą prišraketinio gynybos skydo dalių dislokavimui, tvirtina lenkų spauda. Lenkų dienraštis „Polska“, remdamasis JAV Gynybos departamentui artimais šaltiniais, rašo, jog skydo elementai galėtų būti dislokuoti Palangos apylinkėse.

Nors lietuviai neigia kalbas apie vykstančias derybas, tačiau Lenkijos diplomatiniuose ratuose tai jau kelia nerimą, nes į Lietuvą žiūrima kaip į konkurentę, rašo „Polska“.

Dienraštis taip pat remiasi neįvardytu šaltiniu lenkų Premjero Donaldo Tusko administracijoje, kuris teigia, jog derybos su Lietuva vyksta.

Apie tai buvo kalbėta gegužės 5 dieną konferencijoje, vykusioje Prahoje. Anot lenkų dienraščio, Lietuvos gynybos viceministras Renatas Norkus paprašė susitikimo su amerikiečių derybininku Johnu Roodu.

Kaip galima skydo elementų dislokavimo vietą „Polska“ mini ir Šalčininkus.

Primename, kad sovietmečiu Palangos apylinkėse veikė sovietinės karinės bazės.

Praėjusią savaitę buvo pasirodžiusi informacija, kad amerikiečiai dėl priešraketinio skydo dalių dislokavimo su lenkais jau susitarė, tačiau vėliau D. Tuskas šias žinias paneigė pridurdamas, jog lenkų kol kas netenkina JAV siūlomos sąlygos.

Šios savaitės trečiadienį jis žiniasklaidai sakė, jog susitarimas galėtų būti pasiektas per artimiausias dvi savaites.

Tuo metu Rusija priešinasi panašiems planams.

Čekai su JAV sutartį dėl priešraketinių radarų dislokavimo jau pasirašė.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 7)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras