Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Lenkų spauda: vieta priešraketiniam skydui – Palangos apylinkėse (7)

Komentarai:

RW, 2008 07 14 18:58
Ne apie baimę kalbama. Siūlyti „nebijoti“ Rusijos - tai tas pats, kas pasiūlyti atsigerti sieros rūgšties - atseit, „o ką, bijai“?. O jeigu norime pamatyti pasaulį be Rusijos, tai turime ir patys prie to prisidėti. Ir čia pasistengti verta, kadangi pasaulis be Rusijos bus tikrai geresnis. Deja, nežinome, kada tai įvyks, ir anaiptol neturime garantijos, kad tai tikrai įvyks. Tuo tarpu šiandien realybė yra tokia, kad Rusija kol kas nėra tiek sustiprėjusi, kad galėtų pradėti naują agresiją Vakarų kryptimi. Tai reiškia, kad dar turime laiko. Bet tas laikas yra ribotas, ir jeigu jį praleisime, vėliau gali tekti graužti nagus. JAV bazė kaip tik yra materialinė garantija, kad Rusija tos šalies nepuls, nebent ryžtųsi pradėti ne šaltajį, o patį karščiausią III pasaulinį karą. Kaip toks karas baigtųsi - sunku prognozuoti, bet tikrai ne Rusijos pergale. Rusai tai puikiai supranta, todėl tokio žingsnio greičiausiai nežengs. Na, o šaltasis karas mums naudingas. Priešingai, pavojų mums kelia šilti Vakarų ir Rusijos santykiai, kadangi ta šiluma dažniausiai išgaunama pasikūrenant Vidurio ir Rytų Europa... O kai santykiai įtempti, JAV naujoji Europa reikalinga. Apibendrinant: duok Dieve, kad Lietuvoje būtų įsteigos JAV bazės, kol Rusija dar palyginti silpna.

Irmants, 2008 07 13 15:44
Man rodos, Rusijos per daug bijomasi. Dar įvaizdis nuo SSRS padeda. Ji stiprėja, bet tik naftos (ir kitų gamtinių išteklių, bet nafta- Nr.1) pagalba. Nafta nėra amžinas dalykas ir galbūt dar mes pamatysim pasaulį be jos. Jei Rusija nespės susiimti į rankas ir persiorientuoti į technologijų kūrimą, jos galia tikrai pradės silpnėti. O susiėmimo atveju, buduliai gal mažiau turės galios toj šaly...viliuosi.

Edgaras, 2008 07 13 12:37
Anonimas tu stipriai klysti. PRG įkurdinimas Lietuvoje paspartintų antrojo bloko kūrimą, kitaip sakant atsvaros NATO. Mūsų dabartinė krizė vis didėja, Rusijos "pagalba" ji dar žymiau padidėtų. Rusai mus tiesiogine prasme suvalgytų, manot JAV mum padėtų ? Nusišvilpt jiem ant mūsų jie patriotai ir paaukos bet ką kad tik savo šalį apsaugot. Mes esam tik atpirkimo ožiukai, o JAV mus gano ir stumdo kur tik nori. Rusija nenurimtu vien tik ekonominėmis sankcijomis, ji pradėtų rodyti savo galią ir turėdama pretekstą (Gintis) ji ginkluotūsi. Ir štai mes grįžtame prie šaltojo karo. Pažiūrekime į Gruzijos padėtį, visam pasauliui yra akivaizdu, kad rusija kiša savo nagus prie dar vieno karo. Rusijai nusispjaut jos įvaizdis pasauliui, turėdama puikius sąjungininkus iš azijos ji puikiai gali apseiti be vakarų europos.
Netrukus prasidės Gruzijos karas, neabejotinai Izraelis smogs oro atakas ir Iranui. Pasaulis skaldosi, pusiausvyra tiesiog byra mums iš rankų. Mes kuriame pasaką, tačiau abejoju ar jos pabaiga bus laiminga su raketomis ar be jų.

Anonimas, 2008 07 13 10:44
Tikrai nebūtų kaip blokados laikais. Rusija jayu buvo išbandžiusi ir tam tikrų prekių importo draudimą, ir "Drūžbos" ištorija žinoma, ir ką, ogi išgyvenome. Pati turbūt mokosi iš savo klaidų. Pamatė, kad taip nenugalės. O ir pasaulio akyse jos vaizdas labai pablogėtų kokių tai sankcijų mums atveju. Nereik įsivaryt baimės, kad pastačius raketas ateis visa ko pabaiga. Pazurgs pazurgs ir nurims, o raketos liks mums stovėti. Ilgai ir laimingia gyvensim kaip toj pasakoj tik kad su raketom :)

Edgaras, 2008 07 13 10:20
Pasirašę PRG sutartį mes būtume plačiai žinomi, o karo metu net sulauktume pagalbos ar bent jau būtume nepamiršti. Tačiau pasirašę PRG mes taptume Rusijos didžiausiu priešu. Rusija stengtūsi blokuoti mūsų ekonomiką, užsuktų nafta ir dujas. Ar nuo to gyventi geriau pasidarytu paprastam lietuviui?

Aš pasisakau už laisvę!

RW, 2008 07 11 17:24
Žinoma, kad taip! Lietuvą nuo agresijos gali apginti tik NATO (taigi visų pirma JAV) karinės bazės.

Irmants, 2008 07 11 17:20
Kažkodėl jaučiu, kad nemažai laimėtume pasisatę šias RPG, kad ir jau šioks toks didesnis saugumo jausmas.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras