Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Krymo apgultis: du pešasi, trečias laimi? (2)

Komentarai:

diedukas Gediminui Gemskiui, 2008 07 20 12:17
Tai ką siūlai,meldžiamasis?Ar tas šiukšles krauti į krūvas ir palikti ateities kartoms,tegul nuodijas mūsų anūkai,ar kaip?

GEDIMINAS, 2008 07 14 12:46
Ne į temą, bet ypatingai svarbu vilniečiams.
Gerbiamieji Sostinės gyventojai, Jau šiandien, š.m. liepos 14 d. 17.00 val. UAB 'Cowi Baltic' poveikio aplinkai ataskaitos pristatymas Vilniaus miesto savivaldybės didžiojoje salėje, Konstitucijos pr.3, Vilnius, dėl planuojamos Vilniaus regioninės buitinių atliekų deginimo gamyklos projekto, todėl raginu netylėti ir protestuoti ir apginti savo Sveikatą, Namus ir teises. Kaip tikriausia žinote, šalia Lazdynų rajono yra planuojama statyti Vilniaus regioninę komunalinių atliekų deginimo gamyklą, kurios paskirtis komunalinių atliekų deginimas gaminant energiją. Aplinkos apsaugininkai nesugeba apginti vilniečių nuo dvoko, kuris sklido iš UAB 'Vilniaus Vandenys' nuotekų dumblo aikštelių ir medicinių atliekų deginimo įmonės Gariūnuose. Šią smarvę papildo trečios termofikacinės elektrinės dūmų smogas. Kadangi deginti atliekas yra brangu, pasak VMS tarybos nario A.Štaro, mokesčių mokėtojams tektų padengti gerokai padidėjusias atliekų tvarkymo išlaidas. 'Mokėtume visi, ir brangiai', - įspėjo A.Štaras susitikęs su Lazdynų gyventojais. Tačiau svarbiausia žinoma yra Sveikatos akcentas, nes pasirinkta vieta - netoli Lazdynų, Vilniaus pietvakariniame pakraštyje, Jočionių g. 13, netoli kitapus Neries - Lazdynų, Lazdynėlių, Karoliniškių mikrorajonai, juose gyvena daugybė žmonių, kurie turi teisę į Sveikatą ir atkreipkime dėmesį būtent į tą pusę pučia vyraujantys vakarų vėjai. Kaip teigė VMS tarybos narys K.Mąsiulis, bendrovė 'Cowi Baltic', kuri tyrė poveikio aplinkai studiją priklauso UAB 'Rubicon group', kuri yra vienintelė Regioninės atliekų deginimo gamyklos akcininkė. Ar galime tikėtis iš jos objektyvios teisingos aplinkos vertinimo ataskaitos? Esu įsisitikinęs, kad NE. Raginu visus bendrapiliečius protestuoti jiems priimtina forma ir neleisti patvirtininti šio galimai žalingo mūsų Sveikatai projekto, nes kiek skaičiau vieno mokslininko nuomonę, jis gali kenkti žmonių sveikatai ir be to kiek žinau, kai kurių nuodingų medžiagų Lietuvoje nėra galimybių net patikrinti, nes nėra tam reikiamo prietaiso. Kiekviena gyva Būtybė turi teisę į Sveikatą, todėl raginu Jus ginti šią teisę ir paremti mano elektroninę peticiją Internete 'Prieš atliekų deginimo gamyklą, prieš vilniečių ir Vilniaus svečių sirgdinimą', kurią galite rasti peticija.lt/visos/1384 arba rašyti skundus ir prieštaravimus Vilniaus miesto savivaldybei, Vilniaus visuomenės sveikatos centrui, Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritoriniam padaliniui, Vilniaus m. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybai, Vilniaus apskrities viršininko administracijai ir ypatingai Vilniaus aplinkos apsaugos departamentui, kuris ir priims sprendimą dėl planuojamo ūkinės veiklos leistinumo. Nuo mūsų visų reakcijos ir priklausys kokią Sveikatą turėsime ir kokios kokybės Namuose gyvensime. Pagarbiai vilnietis Gediminas Gemskis

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1252)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras