Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusija vėl ruošiasi nukreipti į Europą branduolines raketas, teigia dienraštis

2008 07 14

Pirmą kartą po šaltojo karo pabaigos Rusija svarsto planus grąžinti į vakarinius savo teritorijos rajonus branduolines raketas, nutaikytas į Vakarų Europą, sekmadienį rašo britų dienraštis „The Sunday Times“.

Tai vyksta tuo metu, kai JAV mažina savo branduolinių ginklų arsenalą, laikomą NATO bazėse.

Dienraštis teigia, kad remiasi su gynybos sritimi susijusiais šaltiniais Maskvoje. Branduolinių raketų grąžinimu į pozicijas Rusijos vakaruose ketinama atsakyti į JAV priešraketinės gynybos skydo kūrimą Čekijoje ir Lenkijoje.

„The Sunday Times“ žiniomis Maskvoje aptarinėjami planai grąžinti raketas į Kaliningrado anklavą, iš kurio branduoliniai ginklai buvo išvežti po šaltojo karo pabaigos. Pranešama, kad Rusijos parlamento komiteto delegacija prieš 10 dienų buvo nuvykusi į Kaliningrado sritį, kad apžiūrėtų galimas naujos kartos branduolinių raketų dislokavimo vietas.

Maskvoje nagrinėjama ir kita raketų dislokavimo vieta – Baltarusija. Dienraščio šaltinis, artimas Rusijos gynybos ministerijai, teigė, kad naujos branduolinės raketos bus nutaikytos į Europą. „Tai bus visiškai teisėtas žingsnis. Jei Amerika nori plėsti savo karinį potencialą Europoje, mes turime teisę imtis atsakomųjų priemonių“, - sakė jis.

Šis asmuo nesutiko su JAV teiginiu, neva priešraketinis skydas skirtas apsiginti nuo pavojingų režimų. „Kaip jaustųsi Vašingtonas, jei mes dislokuotume raketas perėmėjas Kuboje ar Venesueloje?“ – klausė jis.

„The Sunday Times“ rašo, kad, norint įgyvendinti tokius planus, Rusijai reikės atnaujinti vidutinio nuotolio antžeminių raketų gamybą, nes buvęs Sovietų Sąjungos arsenalas jau sunaikintas.

„Mes labai rimtai vertiname į Europą nukreiptų branduolinių raketų dislokavimo galimybę ir žinome apie diskusijas dėl Kaliningrado, – dienraščiui sakė vienas Vakarų diplomatas. – Tačiau mes taip pat manome, kad čia šiek tiek blefuojama. Kremlius labai tikisi, kad priešraketinis skydas nebus sukurtas iki to laiko, kai prezidentas Bushas kitais metais paliks Baltuosius rūmus, o vėliau šis projektas bus nutrauktas.“


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras