Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Airijai siūloma laikinai pasitraukti iš ES, jei neratifikuos Lisabonos sutarties

2008 07 16

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy antradienį pareiškė, kad Airijai reikia surengti pakartotiną referendumą dėl Lisabonos sutarties, rašo lenta.ru. Prancūzija šiuo metu yra pirmininkaujanti valstybė Europos Sąjungoje.

Kalbėdamas deputatams Eliziejaus rūmuose, N. Sarkozy taip pat patvirtino, kad vetuos tolesnę Europos Sąjungos plėtrą „iki to laiko, kol nebus sukurti nauji ES institutai“.

O Ispanija trečiadienį ratifikavo Lisabonos sutartį.

Idėją pakartotinai surengti nepavykusį referendumą Nicolas Sarkozy išreiškė per neoficialias konsultacijas su savo partijos nariais. Apie tai anonimiškai pareiškė šaltinis iš Prancūzijos prezidento aplinkos, praneša AP.

Birželio 12 d. Airijos gyventojai balsavo prieš Lisabonos sutartį, kurios pagrindu turi būti užtikrintas tolesnis ES funkcionavimas. Siekiant išspręsti problemas, kurias sukėlė neigiamas balsavimo rezultatas, liepos 21 d. Airijoje apsilankys Penktosios respublikos vadovas.

Anksčiau N. Sarkozy bendrame pareiškime su Vokietijos kanclere Angela Merkel pabrėžė, jog šis susitarimas Europai yra būtinai reikalingas ir paragino „tęsti sutarties ratifikavimo procesą, kad Airijos „ne“ nesukeltų krizės“, – primena ITAR–TASS.

Vokietija, kuri kaip ir Prancūzija palaiko Lisabonos sutartį, pasiūlė egzotišką, bet veiksmingą priemonę įveikti krizę. Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris prasitarė, kad jei sutartį patvirtins likusiųjų šalių vadovai, Airija galėtų laikinai pasitraukti iš ES, o per tą laiką dokumentas įsigaliotų.

Airija yra vienintelė ES šalis, Lisabonos sutarties ratifikavimo klausimą sprendusi surengdama referendumą, nes tuo atveju, jei sutartis įsigaliotų, jai reikėtų priimti Konstitucijos pataisas.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras