Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Virtualios didybės ilgesys: Rusijos projektas (I) (17)

Komentarai:

ttc > to Anonikas, 2008 07 23 01:11
į Rusijos glėby grįš tai nebent tavo pasimiręs dėdė karste, nes antro pasaulinio veteranas norėjo būt palaidotas Rusijoj. ar šiaip tavo prasigėręs kaimas gal laukia nesulaukia pigesnės degtinės, tai ir tokie antivalstybiniai kliedesiai galvoj.

to Anonikas, 2008 07 22 21:02
Per tokius kaip tu Lietuvai ir bus ragai. Tai eik vaikyk iš lietuvos svetimšalius, užmušk gal kokkį rusą ir paskanduok Lietuva, Lietuva, tai greitai rusas užeitų tvarkos daryt. Tai va, čia perdaug nesišakok. Lietuvos dienos jau suskaičiuotos, greitu laiku vėl gryšim į rusijos glėbį.

Anonimas, 2008 07 22 01:23
LIETUVA! LIETUVA! KAIP SAKOMA: LIETUVA LIETUVIAMS!!!

to studentas, 2008 07 21 21:01
studentas man primena kai kuriuos Lt istorijoje "pagarsejusius" politikos veikejus (deja lietuvius) kaip paleckis, snieckus ir t.t. manau tokie mankurtai kaip studentas karo su rusija atveju okupanta isskestomis rankomis sutiktu.Gaila, labai gaila kad tokiu lietuviu yra...tokius reikia kastruot kad nenuodintu savo snekomis proto ir sielos saviems vaikams (pvz.: paleckiu dinastija)!!!

Andrius, 2008 07 21 20:23
studentas tiesą sako, rusai pirmi nieko neužpuldinėja. Ir gerai rusai daro, kad gruzinam ir Lietuviam baimės įvaro.

Studentas, 2008 07 21 19:59
pirmiausia piena nuo lupu nusivalyk tada galesi pagiedoti, nors tokiu heroju kaip tu yra labai daug, ir visi dar naivus vaikai.

Snitskis, 2008 07 21 19:14
Kiek daug prorusu toj musu Lietuvelej... Nu nieko. greitai perimsiu valdzia i savo rankas. tada tai bus tvarka.

lol

mongol, 2008 07 21 17:57
A nynce vremena lixie,
Smuta da vojna,
A na rusi vsegda takie,
Tem ona ziva.

Kas tai supranta, tas supranta Rusija.

Studentas, 2008 07 20 21:15
juokis, gi kvailiu daug.

JZ to studentas, 2008 07 20 21:01
Man juokingi tavo komentarai :) . Dar galetum suskelt kanors apie Rusija. Pvz: Pateisint Rusijos imperialistinius veiksmus pries Gruzija, Ukraina ir t.t

Studentas, 2008 07 20 20:33
hm idomus utopinis filosofinis "perspejantis" romanas. Visai noreciau pergrauzti jo perdulkejusius puslpaius gal zinai kur gauti ?

Beje, is tos trumputes recenzijos matosi jog Rusijos nuotaikos Pabaltijo atzvilgiu yra nekokios, o kodel nepagalvojai, juk Rusiaj ir ukraina buvo okupavusi ir Lenkija? ech..


ttc studentui, 2008 07 20 20:05
"agresijos nėra" :) sąmoningai nutylėjai GRUZIJĄ. Ukraina - ne tik čiaupo užsukimas, bet ir grąsinimai suskaldyti šalį, atimti Krymą.Irgi kažkodėl "pamiršai". palyginimus su Vokietija irgi praleidai, kodėl Vokiečiai lenkijoj klaupėsi ant kelių, Izraelio kiekviena proga atsiprašinėja, o Rusija siunta dėl analogiškai kraupaus režimo simbolikos uždraudimo, nors turėtų būti atvirkščiai - Lietuva turėtų siųsti kad Rusija neuždraudžia. O kur dar populiari Rusijoj knyga "Trečioji imperija. Pacituosiu: "Rusijos „protų būklę“ atskleidžia romanas.
Vertindamas „Rusijos protų būklę“, A. Piontkovskis atkreipia dėmesį į šalyje pasirodžiusį romaną „Trečioji imperija“, kurį parašė buvęs Dūmos vicepirmininkas.
„Literatūroje yra toks žanras – „perspėjimo romanas“. Šios knygos viršelyje – entuziastingi dviejų mėgiamiausių prezidento žurnalistų – Michailo Leontjevo ir Aleksandro Dugino – atsiliepimai. A. Dugino net mintinai pamenu – „Už tokią Rusiją norisi žudyti ir mirti“.

Romane aprašoma Rusija 2015 m. Rusų mokslininkai sugalvojo, kaip neutralizuoti branduolinį ginklą, nugalėjo ir okupavo JAV, prie Rusijos imperijos prijungė visą Europą, išskyrus Baltijos šalis, tad visi galvojo – o kas bus su Baltijos šalimis?

Rusija, už kurią ponas A. Duginas, matyt, kartu su V. Putinu, kurį jis šeria savo filosofiniais patarimais, nori mirti ir žudyti, nusprendė Baltijos šalis tiesiog fiziškai sunaikinti. Kaip išdavikus. Ten buvo pasiųsta kariuomenė, kuri tiesiog fiziškai išnaikino lietuvius, latvius ir estus.

Tai, kad tokie veikalai gali būti publikuojami Rusijoje didžiuliais tiražais, gauti tokių valdžiai artimų žmonių atsiliepimus, manau, yra baisus Rusijos protų būklės simptomas. Manau, kad visų pirma Rusijos kaimynai turi apie tai žinoti“, – įsitikinęs garsus Rusijos politologas. "

Studentas, 2008 07 20 19:30
Irmants, klausyk, mano komentaras biski apie kai ka kitka buvo. As apie Rusijos desimtmecio strategija o tu apie tai jog Rusija kapitalizmo lopsys (lopsys todel, anot taves, jog Rusija yra didesne kapitaliste nei Vakarai). Tokio nonsenso dar negirdjeau.

Visų pirma, tai Rusija nepradėjo nuo nulio. Nei karo ten nebuvo, nei ką.
__________________________________

Spek, kuri valstybe patyre daugiausia tiek zmoniu tie materialiu nuostoliu? Kursko musis, Staliningrado "katilas" tau turut nieko nesako.

Paimkim Švedija, Prancūziją vs. Rusija ir dabar atsakyk, kurioj pusėj socializmo (tikrąją gerąja prasme, o ne iškreipta komunistine) yra daugiau.

Mielas biciuli, pasakyk man kada Prancuzijoje baigesi absoliutines monarchijos laikai? gal 1789 metais?

Mielas drauge, pasakyk man, prasau, kada Svedijoje buvo represijos arba karo veiksmai salies teritorijoje?

Tai va esme ta jog jei nuosekliai skaitytum mano komentara suprastum jog joks socializmas menkoje, silpnoje, kriziu alinamoje valstybeje yra neimanomas. Todel logine strategijos veiksmu seka yra tokia: sustiprinama valstybe politekonomiskai, o veliau sukuriamas dalinis socializmas. Juk patenkinti zmoniu socialinius poreikius neimanoma neturint tam reikalingu resursu, tiesa?

tcc

Koliega, Jus mane isvis gluminate. Pirmiausia as nematau jokiu agresyviu veiksmu is Rusijos puses, kaip Jus dievagojates, jog yra. Kita vertus, atsakydamas i jusu klausima nebusiu originalus.


gal gali atsakyt į rašinio temą ir paaiškint kuom "sėkminga socialinė būstų politika", "idealistiskai romantiskas Rusijos zmogaus ipilietinimo projektas" ir kiti "pozityvūs pakilimo iš pelenų" aspektai susįję su žodine ir tiesiogine agresija prieš mažesniuosius Vakarų kryptimi sukančius kaimynus?
_______________________________________________________

Niekaip. Agresyvu veiksma galima laikyti gai agresyvus, gresme egzistencijai keliantys veiksmai kiltu naturaliu, spontanisku keliu is salies "agresores". Pameginkime rentgeno spinduliais persviesti paskutiuju metu praeiti kuri dar rasoma istorijos puslapiuose.
1) Estija- kario skulptura. Visa retorika ir itampa is Rusijos puses kilo tik po fakto, t.y. kai Estijos vyriausybe nusprende ji(kari) patraukti (Rusijos veiksmai, o tiksliau viso labo elegantiska retorika suprantama).
2) Ukraina, Baltarusija, duju ciaupu uzsukimas. Velgi, anot taves, "agresyvus" veiksmai kilo po to kai paaiskejo, jog Ukraina ir Baltarusija tiesiogine sio zodzio prasme VAGIA is Rusijos vamzdziu. Todel tokie agresyvus veiksmai velgi yra po fakto.
3) Nato, Cekija, Lenkija. Triuskinanti retorika is Rusijos puses nuvilnijo tik po salto fakto konstatavimo, jog NATO tiksliau JAV dislokuoja priesraketines sistemas netoli Rusijos teritorijos. Viskas kas buvo atlikta is Rusijos puses - viso labo retorika ir pasitraukimas is prie valstybes sienu nusiginklavimo sutarties. Tai yra veiskmai ar zodziai velgi ivyke po fakto ir tai yra reakcija i kitu sukeltus veiksmus, nukreiptus pries ar lieciancius Rusijos interesus.
4) Lietuva, sovietines simbolikos uzdraudimas, siekis jog Rusija pripazintu okupacijos fakta. Velgi kolega kaip matai Rusijos retorika kyla po sukurto fakto, kuri sukure ne Rusija o pasalinies jegos.

Todel akivaizdziai matosi is ne tokios ir tolimos praeities ivykiu faktinio skrodimo, jog Rusijos agresyvus veiksmai ar gresminga retorika seka po sukurtos gresmes Rusijos zmonems, Rusijos interesams, Rusijos identitetui.


Sing, 2008 07 20 19:24
ir surengtų masinę valstybinę kiberataką

TTC, o iš kur tamsta žinote, jog tos kiberatakos buvo organizuotos būtent Kremliuje? Kiek pamenu, ir pati Estija, ir nepriklausomi stebėtojai nieko panašaus netvirtino. :)


ttc, 2008 07 20 15:54
studente, gal gali atsakyt į rašinio temą ir paaiškint kuom "sėkminga socialinė būstų politika", "idealistiskai romantiskas Rusijos zmogaus ipilietinimo projektas" ir kiti "pozityvūs pakilimo iš pelenų" aspektai susįję su žodine ir tiesiogine agresija prieš mažesniuosius Vakarų kryptimi sukančius kaimynus? Pabandyk įsivaizduoti, kad Vokietija imtų garbinti Hitlerį oficialiam lygmneny, Izraelį apkaltintų istorijos peržiūrinėjimu, Daniją - tuo pačiu bei vokiečiakalbių teisių pažeidinėjimu ir surengtų masinę valstybinę kiberataką, o į Šveicariją įvestų "taikdarius" nes jos vokiškai kalbantys kantonai "paskelbė nepriklausomybę".

Irmants, 2008 07 20 11:00
Visų pirma, tai Rusija nepradėjo nuo nulio. Nei karo ten nebuvo, nei ką. Ir kas iš tos autoritarinės valdžios būtų be naftos, a? Nafta kaip tik stabdo žmonių verslumą, nes kam vargti, kai gali gauti tiesiog už siurblio įjungimą pinigus. Ir Vakarų peikimas, kad jie naudoja naftą, cituoju: "ipurskiusi naftos vakcinos i vartotojiskumo sindromo kamuojama kuna tai yra i vakarus, i kapitalistines visuomenes". Pati Rusija ją naudoja ir ji netgi labiau kapitalistinė nei tie Vakarai. Paimkim Švedija, Prancūziją vs. Rusija ir dabar atsakyk, kurioj pusėj socializmo (tikrąją gerąja prasme, o ne iškreipta komunistine) yra daugiau

Studentas, 2008 07 20 10:45
Kam Kremliui reikalingas tokios Rusijos projektas?
__________________________________________________

Klausimas labai intriguojantis ir verciantis pulti i isterija ir paskesti rusofobiniu kaprizu pelkeje. Bent jau nemastantiems zmonems.

Visu pirma, noreciau suzinoti bent viena sali kuri per desimtmeti nuo visisku pelenu galejo iskilti i padange ir priversti atsizvelgti i savo nuomone tokiu plesriu veteranu kaip JAV ar bet kuri kita valstybe ? Zinau tokiu valstybiu nera.

Turbut sutiksite jog vien naftos klodai Rusijai nepadetu sukurti galingos valstybes remus, prie viso to reikejo ir tam tikro griezto valdymo ir vadybiniu sistemu. Zvelgiant is mokslines vadybines/valdymo teorijos medalio puses, Rusija ivykde savo keliama tiksla simtu procentu, vakaruose tokie projektai pasibaigia burzuaziskais paburnojimais su isverstais pilvais ir alaus buteliu rankose.

Siuo moksliniu valdymo teorijos poziuriu Rusija kaip sovietini palikima paveldejusi valstybe mazai kam beprilygtu visame pasaulyje. Taciau kyla klausimas: kaip salis pradejusi nuo nieko igavo toki stulbinanti vadybini pagreiti ir dar tiksliau - praktika?
cia atsakymas slypi kgb bunkeriuose ir tamsiuosiuose kambareliuose. (kurio tema reikalauja atskiro pranesimo)

Kitaip tariant Rusija visa savo energetini potenciala (svarbiausia geopolitini ginkla)suprojektavo uz salies ribu t.y. eksportui. Turbut darosi numanu jog didziausius dividendus Rusija gautu ipurskiusi naftos vakcinos i vartotojiskumo sindromo kamuojama kuna tai yra i vakarus, i kapitalistines visuomenes.

Taciau dziugu, jog ateina laikas kai investicijos atnesa pelna ir papildomus dividendus. Dabartinis Rusijos premjeras V. Putinas patvirtines naujus Rusijos prioritetus tarp kuriu yra ir socialine politika i kuria ieina ir bustu statyba gyventojams kuriu viso labo tik 18 procentu gali gauti busta be problemu o si skaiciu ruosiamasi padidinti iki 60% suteike dar didesniu papildomu pozityviu lukesciu ir atskleide idealistiskai romantiska Rusijos zmogaus ipilietinimo projekta.

Juk visiskai logiska sustiprinti savo politekonomines pozicijos ir veliau stiprinti socialinius gyventoju poreikius. Juk Vargsai negali moketi tiek kiek gali moketi turtuoliai, todel jei Rusija butu parinkusi atvirkstines krypties politika jinai dar ir dabar butu menka ir merdinti vista savo pacios sultyse. Dabar yra visiskai kita situacija kurios scenarijus buvo suprojektuotas labai seniai taciau suprasti Rusija tokiems kaip autorius yra labai sunku.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (965)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (138)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (232)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (381)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (88)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras