Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Nuostabios Julijos Tymošenko metamorfozės?

2008 07 31

Politinis tarpeklis Ukrainoje tarp Julijos Tymošenko ir Viktoro Juščenkos tik didėja. Neabejojama, jog karingoji šios šalies premjerė jau pradėjo kovą prezidento rinkimuose. Beje, savo spaudos konferencijoje apie tai užsiminė ir dabartinis prezidentas V. Juščenka. Paradoksaliausia, kad Ukrainos premjerė, regis, yra pasiryžusi radikaliai keisti savo politinį atspalvį ir dabar siekia gauti Maskvos palaikymą rinkimuose. Beje, kaip rodo Ukrainos gyventojų apklausos, tokia politinė taktika kur kas populiaresnė nei V. Juščenkos pastangos suvienyti Ukrainos stačiatikius į nacionalinę Bažnyčią, išguiti iš Krymo Rusijos laivyną.

Ukrainoje dėmesį patraukė ir tai, kad premjerė nedalyvavo Kijevo Rusios krikšto minėjimo renginiuose. Ji pasveikino Ukrainos gyventojus, tačiau pati į jokį šventinį renginį neatvyko, motyvuodama asmeninėmis problemomis ir bloga savijauta. Tačiau šios problemos nesutrukdė J. Tymošenko jau kitą dieną skristi į gamtos stichijos nuniokotas Ivano Frankovsko ir Černovicko sritis. Ar tai reiškia, kad premjerei labiau priimtinas bebaimės superherojės, o ne kuklios parapijietės įvaizdis? Ne vien tai. J. Tymošenko kritikai atkreipia dėmesį, kad politikė nuosekliai vengia renginių, kurie kaip nors galėtų nepatikti Rusijai. Na, o Kijeve Maskvos patriarchui Aleksijui II buvo surengtas gana šaltas priėmimas, ir tai Rusijos valdžios neliko nepastebėta.

Kitaip nei V. Juščenka, premjerė nereikalauja iš Sevastopolio išvesti Rusijos Juodosios jūros laivyną, taip pat netrokšta greito Ukrainos prisijungimo prie NATO. Atsakydama į žurnalistų klausimus, ji pareiškė, kad galimos Ukrainos narystės NATO data gana tolima ir nėra ko apie tai kalbėti dabar. Ji taip pat pridūrė, jog Ukrainos žmonės referendume turi nuspręsti, ar verta jungtis į NATO.

J. Tymošenko, skirtingai nei V. Juščenka, neakcentuoja ir Rusijos atsakomybės už „golodomoro“ tragediją. Pastarosios temos premjerė paprasčiausiai stengiasi išvengti.

Na, o praėjusios savaitės pabaigoje Ukrainos prezidentas tiesiogiai apkaltino buvusią savo sąjungininkę J. Tymošenko, esą ji užsiima Rusijos energetinio sektoriaus lobizmu. Pastarąjį V. Juščenka įžvelgė, kai premjerė apsisprendė blokuoti Odesos – Brodų naftotekio darbo perėjimą prie tiesioginio Kaspijos regiono naftos tiekimo Centrinei Europai.

Kijeve nerimaujama, jog J. Tymošenko yra pažadėjusi Vladimirui Putinui ir daugiau įvairių nuolaidų už tai, kad šis paremtų būtent jos kandidatūrą Ukrainos prezidento rinkimuose 2010 metais. Politinėje srityje esą premjerė pažadėjo atsisakyti orientacijos į NATO bei neforsuoti Rusijos karinio laivyno pasitraukimo iš Ukrainos uostų. Ekonomikos srityje esą J. Tymošenko pažadėjo Rusijai galimybę dalyvauti įsisavinant labai turtinga naftos Juodosios jūros šelfą.

Kad J. Tymošenko derybos su V. Putinu buvo sėkmingos, liudija ir tai, jog gerokai pasistūmėjo derybos su „Gazpromu“ dėl dujų tiekimo Ukrainai 2009 metais. Grįžusi į Kijevą, premjerė gyrėsi, jog jai pavyko pasiekti, kad rusiškų dujų kaina nedidės taip sparčiai, kaip nuogąstauta.

Ši politinė J. Tymošenko metamorfozė atrodys dar įspūdingesnė, jei atkreipsime dėmesį į įkyrius gandus, esą jos vadovaujama organizacija rengiasi susijungti su Ukrainos komunistais. Nors pati J. Tymošenko tai neigia, tačiau analitikai atkreipė dėmesį, kad būtent komunistai atsisakė paremti Regionų partijos parengtą rezoliuciją dėl nepasitikėjimo premjerės veikla, o pastaroji ne kartą daug palankiau nei anksčiau komentavo komunistų veiksmus.

Parengta pagal užsienio spaudą

Bernardinai.lt

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1095)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (212)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (285)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (509)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (122)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras