Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  JAV prie Rusijos ir Baltarusijos sienų žada kurti naują karinę struktūrą (4)

2008 08 06

Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) generalinis sekretorius Nikolajus Bordiuža pareiškė, kad prie vakarinių Sutarties šalių sienų bus kuriama nauja karinė struktūra, tapsianti atsaku JAV PRG sistemos elementų įrengimui Lenkijoje ir Čekijoje, liepos 28 d. pranešė GZT.ru.

„Norėčiau pabrėžti, kad tai vienas iš elementų to darbo, kuris šiandien atliekamas valstybių – Sutarties narių – siekiant sukurti karinę infrastruktūrą ir atkuriant kai kuriuos Sovietų Sąjungos laikais gyvavusius elementus“, – gana miglotai aiškino G. Bordiuža.

KSSO generalinis sekretorius pareiškė susirūpinimą, kad valstybių – KSSO narių – aplinkoje kuriami kariniai strateginiai objektai, kuriuos, esant reikalui, iš gynybinių būtų galima paversti puolamaisiais. Tai, žinoma, labai komplikuotų saugumą ir mes tai įvertiname“, – patikslino B. Bordiuža.

Kaip rašo GZT.ru, aiškėja, kad karinė struktūra bus kuriama prie vakarų Baltarusijos ir Rusijos sienų. Kitos pagal teritoriją artimiausios šalys – Ukraina ir Moldova – priklauso  demokratiją ir ekonominę plėtrą propaguojančiai organizacijai GUAM (dar dvi jos narės yra Gruzija ir Azerbaidžanas).

Pasak saugumo, gynybos ir teisėtvarkos akademijos pirmojo viceprezidento generolo pulkininko Viktoras Jesinas kalbama apie „Iskander-M“ – kompleksų dislokavimą Baltarusijoje. Šie kompleksai sugebės pasiekti ir pažeisti JAV PRG elementus, dislokuotus Čekijoje.

„Raketos „Iskander“, pastatytos Kaliningrado srityje, galėtų panaikinti bet kurį PRG gynybinį objektą Lenkijoje, o tokios raketos, dislokuotos Baltarusijoje, galėtų pasiekti ir Čekijos radarą“, – aiškino generolas pulkininkas. Pasak jo, dar vienu atsaku galėtų tapti 100 km nuo Minsko esanti Mačuliščių aviacijos bazė.

Realūs naujosios karinė struktūros kontūrai, dėl kurios buvo kalbėta N. Bordiužos, galėtų pradėti ryškėti jau kitą mėnesį. Generolas pulkininkas V. Jesinas patikslino, kad „bet kuriuo atveju galima neabejoti, kad vykdydami branduolinį ir karinį planavimą, Rusijos kariškiai mokės prognozuoti PRG sistemos plėtros elementus Europoje“.

Pagal 2008 m. liepos 28 d. „NEWSru.com“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 4)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras