Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Gruzija - Lietuva (6)

Komentarai:

marijus, 2008 08 17 13:59
Tiesa yra ta, kad jei mes patys nesiginsim tai ir JAV mūsų neapgins (ES nieko nepadarys, o NATO jau dabar nesutaria – Italijai patinka Gruzijos okupacija).
Jei Rusija gali per naktį užimti visą Lietuvą (tikiu, kad dabar gali), tai išaušus rytui JAV neturės jau ką ginti, tada ir svarstys ar verta pradėti karą, ar palikti kaip yra.
Tačiau, jei mes pradėtume patys aktyviai rūpintis šalies saugumu, kad ir Izraelio pavyzdžiu, apsirūpintume gausiai prieštankiniais, priešlėktuviniais ginklais ir būtų daug mokančių juos panaudoti tai pora dienų kol JAV sureguos pratemtume ir sulauktume pagalbos.
Jei Gruzija būtų tik laukusi pagalbos ir nesiruošusi gintis pati, tai šiandien jau jos nebebūtų. Senas posakis “Nori taikos ruoškis karui” mums dabar labai aktualus.
Tauta kuri nenori ginti savo laisvės jos ir neverta, todėl turime priimti sunkų sprendimą kas svarbiau: valdovų rūmai, pieno kainos, mokytojų atlyginimai, pensijos ar laisvė.


Edgaras, 2008 08 16 09:58
Lietuviai blogai gyvena? Siuo metu lietuviu seimoje beveik visi turi masinas, paziurekite savaitgaliais neimanoma ivaziuoti i akropoli. Visi perkasi pilnai vezimeliais prekes tempia i masinas. Palaukit ar tai masinio skurdo zenklas? Visi skraido atostogauja po turkijas ir panasiai, jeigu pensininku gyvenimas blogas ir dar keliu tukstanciu zmoniu kurie mieliau visa gyvenima trins sikna budami parduotuviu pardavejais as nekaltas kad jie skundziasi gyvenimu, jeigu busi protingas noresi ir turesi tu pinigu

Vytas, 2008 08 16 01:28
taigi pone Edgarai,jus manote svarbiausia yra materialines gerybes o po to pinigai.zinoma jus labai klystate,jau septyniolika metu kai lietuva nepriklausoma,o musu korumpuoti politikai vis dar pudrina smegenis liaudziai su savo karais,valdovu rumais,demokratija ir materialinemis gerybemis.noriu pasakyti viena,su savo materialinemis gerybemis alkanos tautos nepamaitinsite.Tautai reikia valgyti ir gyventi siandien o ne po simtmecio.Ta pati situacija ir su nafta,ystojome y europos sajunga,maisto,kuro,butu kainos auga kosminiu greiciu o atlyginimai stovi vietoje,siandienai uzsipilti pilna baka kuro reikia paaukoti puse atlyginimo,o kur dar butu nuomos,komunaliniai mokesciai,maistas ir panasiai.verciau jus pasakytumete kaip zmonems siais laikais isgyventi o tik po to kabinkite makaronus apie materialines vertybes.Is jusu kalbu manau jus menininkas arba vienas is tu minkstakiausiu asilu,besivadinanciu seimunais.Tokiais savo pareiskimais greitai galite privesti tauta prie revoliucijos.

Edgaras, 2008 08 15 15:15
Nekalta šalis užpulta(Gruzijos sprendimas nebuvo pats geriausias tačiau Rusijos atsakymas taipogi.) ir ką mes turime dėl to daryti? NIEKO? Visiškai nieko? Stebėti ir žiūrėti kaip rusiški tankai traiško nekaltus piliečius bei naikina jų namus? Ar tai mūsų vertybės? Ar mes to norime? Kas mes per žmonės jeigu galime nusigręžti nuo tokių dalykų, mes XXI amžiūje sienos nyksta tautinė nelygbyė nyksta mes visi tampame kaip vienas, kaip broliai ir seserys ir dėl ko mes turime nusigręžti ir nepadėti savo draugams? Dėl materialinių gėrybių? Dėl pigesnių dujų ir benzino? Tai visiškas apsurdas materialinės gėrybės niekada neturi būti pirmoje vietojis toks žmogus kuris gali iškeisti viską į pinigus yra visiškas kvailys beširdis asilas..

Mes išsakėme savo poziciją, pasakėme, kad mes prieš karinius veiksmus. Ir mes turime už tai kentėti? VISIŠKAS APSURDAS. Jeigu Rusijoje yra suvaržytos žodžio laisvės tai nereiškia, kad ir mes gyvendami Europoje turime tylėti vykstant tokiems žiauriems dalykams.

Lantsbergiui, 2008 08 14 23:00
Na ir ka jus manot,jusu planai apginkluoti valstybe labai jau ir padetu? Nusipirksit papigiai 10 antrojo pasaulinio karo surudijusiu amerikietisku tanku ir dar siek tiek ragatkiu ir bandysit duot rusam y kaulus.mane net juokas ima is jusu kalbu.Vien pamate raudona zvaigzdute,begsite sleptis y miskus ir nespesite keistis pampersu kaip ir gruzinai.Kai jus puls Manote jums pades NATO su 40 metu senumo naikintuvais ir atgivenusiais radarais kurie net nesugebejo uzfiksuoti rusu naikintuvo kol jis pats nenukrito.Gal manote amerikonai sudribusiais pilvais jums pades,kurie patys bijo rusisko kumscio ir politikos.Manote jie patys nori karo su rusija kuri taikos metu turi 2000000 profesonaliu kariu neskaitant rezervo iki 45 metu.Bei kurioje yra daugiau nei 15 000 sunkiuju tanku,40 000 viksrines bei ratines sarvuotos technikos(btr,bmp,bmd,brdm).apie 20 000 reaktyvines artilerijos sistemu "GRAD",daugiau nei 40 000 artilerijos pabuklu,kurie vienu metu issove,subombarduotu visa pabaltiji iki pamatu.cia dar nepaminejau super galingos aviacijos,laivyno,milijardinio lengvuju ginklu arsenalo,apie 44 000 termobranduoliniu uztaisu kurie sunaikintu zeme nezinia kiek kartu. "NZ"Technikos,ginklu rezervas,bei pussimtis kariniu gamyklu kurios bet kokio rimto karinio komflikto metu padidina gamybos procesa penkiariopai.Ir dar karinis aljansas su kinija,indija,vietnamu,siaures koreja,brazilija,venesuela bei dar keliatas artimesniu valstybiu kaip baltarusija.Isvada:lietuvai reikia bendradarbiauti su rusija o ne su kazkokiais jankiais is kuriu jokios naudos.Uzuot musu isverstapilviai politikai pyle siuksles ant rusu tautos,verciau su ja Palaikytu taikus santykius ,Nes negali zinoti ar ilgai dar laikys rusijos vadovu nervai,kai vazinesis letuvos gatvemis rusijos tankai ir zus nekalti zmones,tuomet atsiprasineti jau bus per velu.Zinoma tokie kaip adamkus ar fasistas lantsbergis nekentes nes jie pirmi teps slides y amerika ir vaizduos didvyrius.Bet kokiu atveju lietuva ir europa del savo kisimosi gruzijoje,sulauks dideliu pasekmiu is rusijos puses,tai yra sankciju del gamtiniu istekliu,uz kura,angly,metala,dujas mokesime dvigubai,gal net trigubai.Taigi gerbiami lietuviai,padekokime musu jankiui Adamkui bei kitiems europos klaunams uz artejancias geras kainas.

Vytenis, 2008 08 14 14:29
na aš suprantu grėsmę iš Rusijos.. bet iš tiesų nepritarčiau, kad galima karinė agresija. tikrai nemanyčiau, kad išdrįstų pulti, kad ir smulkią, bet NATO šalį.. kurią pagal visus įsipareigojimus turėtų ginti ir įsivelti į karą.. labiau turėtumėm saugotis kultūrinės ir propogandinės invazijos..

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1082)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (205)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (280)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (495)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (117)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras