Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Karinio konflikto Gruzijoje pamokos (4)

Komentarai:

a to to 1, 2008 08 23 18:04
dekui uz nuoroda

to 1, 2008 08 19 17:50
Labai norėčiau, kad būtumėt teisus(-si). Deja, Rusijos nuostoliai minimalūs, palyginus su laimėjimais. Taip, jie surizikavo, bet žinant dabartinį vakarų neįgalumą veltis į naujus konfliktus, manau, tai buvo gerai pasvertas žingsnis. Ką rusai pralaimėjo - išorinės propagandos karas, bet likusi dalis suplanuota ir atlikta pagirtinai gerai. Klausiate kas dabar norės turėti reikalų su Rusija? Atsakymas akivaizdus, beveik visi nesantys tiesioginiai Rusijos kaimynai. Jei pokyčių ir bus, tikrai ne šiandien ar rytoj, kada labiausiai reikėtų gruzinams, ar norėtųsi Rusijos kaimynėms. Nepatikėsiu priešingai, kol nepamatysiu konkrečių veiksmų (vangių pakalbėjimų ar atsargių pagrūmojimų piršteliu nepakaks). Nemanau, kad bent vienas iš jūsų suvardintų tikslų buvo Rusijos pagrindinis strateginis tikslas. Jei būtų norėję paimti Tbilisį, būtų seniai paėmę. Jei tikrai būtų buvę kritiška greit nuversti dabartinę valdžią, tai taip pat būtų jau įvykę. Galbūt leis iškankintiems gruzinams patiems nulinčiuoti dabartinę valdžią, kad pasaulio akimis viskas korektiškiau atrodytų. Bet, kaip jau sakiau, tai labiau patogūs, naudingi, malonūs ir, deja, smulkūs galimi šalutiniai rezultatai.

Straipsnyje paminėtas "Stratfor" turi gerų skaitinių. Galbūt kai ką vertėtų išversti. Pavyzdžiui http://www.stratfor.com/weekly/russo_georgian_war_and_balance_power

1, 2008 08 18 19:24
Nesuprantama kodėl perspausdinama kremliovska propoganda apie rosėjos "visagalybę". Vienas juokas, jei Rusėja tokia visagalė, kadėl čekistinis putinoidų režimas nepasiekė nei vieno strateginio tikslo,-Gruzija neokupuota, Tbilisis neužimtas, Saakašvilis nenuverstas? Užteko Bušo garsaus perspėjimo ir "išvaduojamasis taikos tankų" žygis buvo sustabdytas. O rusija tiesiog sutrypė savo tarptautinį prestižą. Kas dabar pasitikės rusais? O Rusijos viešas įtakos linijų braižymas-tik dar labiau atbaido kaimunus ir stumia ją į izoliaciją. Kas norės pakliūti į Rusijos interesų sferą ir tapti jos "išvaduojamų taikos tankų žygių" taikiniu? Rusija atskleidė savo tikrą veidą ir tai nepridėjo jai meilės,-prisižaidė čekistai

tauras, 2008 08 18 14:13
Man atrodo, kad šio karo komentaruose dažnai neminima, kad jis skirtas visų pirma Rusijos vidaus vartojimui. Apie tai rašė A.Procenka minėdamas Kosovą kaip Rusijos nesėkmę. Prieš kelias savaites Rusija po šimtmečio atidavė Kinijai ( Japonijai salų tai niekad neatiduos, nepavojiga valstybė ) kelis šimtus kv.km. žemės. Po šitų dviejų istorijų tiesiog būtina buvo kažką užpulti, kad liktum valdžioje. Karštakošiai gruzinai su savo vidaus provokatoriais suveikė laiku.


 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1094)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (211)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (285)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (508)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (120)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras