Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Romanas Fedosejevas. Savanaudiškumas pakvipo išdavyste

2008 08 20

Demonstratyviai nutylėdamas įvykius Šiaurės Osetijoje, Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad norėtų pagerinti santykius su JAV.

Prieš tai Rusijos ambasadorius Baltarusijoje Aleksandras Surikovas spaudos konferencijoje buvo pasigedęs aiškesnės Baltarusijos valdžios reakcijos į įvykius Pietų Osetijos Respublikoje, užpultoje Gruzijos.

„Rusija tarptautinėje arenoje visuomet palaikė ir gynė Baltarusiją – ir kai jai buvo taikomos ekonominės sankcijos, ir kai buvo kaltinama pažeidžianti piliečių teises, – sakė RF ambasadorius. – Ir mums neaišku, kodėl dabar tyli Baltarusijos valstybės institucijos ir valdžia“.

Baltarusija nei Rusijai, nei RF diplomatinei misijai Minske nepasiūlė humanitarinės pagalbos ir vėliau dėl to net neatsiprašė.

Be to, po Baltarusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Martynovo pranešimo, kuriame buvo svarstomos užsienio politikos gairės, А. Lukašenka netikėtai pasiūlė „gerinti santykius su Amerika ir Europos Sąjunga“.

„Baltarusija siekia plėtoti kiek įmanoma glaudesnius, konstruktyvesnius ir produktyvesnius santykius su savo visais strateginiais partneriais, kaimynais, artimesnio ir tolimo užribio šalimis. Ir prezidentas konkrečiai nurodė, ką reikės daryti, siekiant pagerinti santykius su JAV ir ES“, – rašoma A. Lukašenkos interneto puslapyje.

A. Lukašenkos neveiklumas buvo plačiai komentuojamas Baltarusijoje.

Jungtinės piliečių partijos lyderio Anatolijaus Lebedkos nuomone, A. Lukašenka, už tai, kad palaikys Rusijos veiksmus Gruzijoje, „tikisi preferencijų“. „Laikas dirba A. Lukašenkos naudai. Jis tyli, nes nežino, kokia būtų paskutinė Kremliaus pasakyta kaina, ir laukia pasiūlymų... Bet, kol nepasakyta kaina – tyli“. Taip A. Lebedkos žodžius pacitavo telegraf.by.

Pagal 2008 m. rugpjūčio 12 d. „Vzgliad“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras