Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Europos Parlamento nario ir EP delegacijos ryšiams su Armėnija, Azerbaidžanu ir Gruzija vicepirmininko Vytauto Landsbergio pareiškimas (6)

Prof. Vytautas Landsbergis, Europos Parlamento narys
2008 08 27

Europos Parlamento nario ir
EP delegacijos ryšiams su Armėnija, Azerbaidžanu ir Gruzija
vicepirmininko Vytauto Landsbergio

Pareiškimas

Gruzijoje nebeliko taikdarių.

Nei Rusijos, nei Gruzijos dalinių negalima vadinti taikdariais, nes jie ir jų šalys yra kariaujančios pusės.

Rusijos-Gruzijos karas sugriovė ir anuliavo susitarimą dėl bendro taikos palaikymo, panašiai kaip Hitlerio puolimas prieš sovietus anuliavo Vokietijos ir SSRS draugystės ir bendradarbiavimo sutartį. Neįsivaizduojama, kad kas nors sakytų ją tebegaliojant.

Karinė okupacija yra karo forma bei etapas, todėl Rusijos-Gruzijos karas nėra baigtas vien dėl netikrų paliaubų. Rusija nenutraukė invazijos ir savo karinio buvimo Gruzijoje. Ji tęsia karą teroristiniu veiksmu geležinkelyje, kuris mums primena ankstesnius baudžiamuosius dujotiekio ir elektros perdavimo linijų sprogdinimus Gruzijos teritorijoje 2006 metais.

Reikia griežtai pareikalauti, kad Rusija šiandien pat ir be sukčiaujamo delsimo užbaigtų Gruzijos teritorijų okupaciją, taip pat ir susisiekimo jūra-žemė Potyje karinę blokadą.

Visa ši padėtis – karinė invazija, miestų bombardavimas, žemių okupacija ir jūros blokada  - yra absoliučiai neteisėta. Matome, kad Rusija kaip didžiulė neteisėtumo erdvė dabar plečia tai už savo sienų. Šį tvaną galima ir privalu sustabdyti.

Invazijos neteisėtumą patvirtino Rusijos parlamentas suteikdamas įgaliojimą daryti tai, kas padaryta jau prieš dvi savaites. Pats Kremlius perkėlė Rusiją už teisinių valstybių ribos į nenaudėlių tarpą, todėl Kremlius turi prisiimti atsakomybę už politines, moralines bei ekonomines pasekmes, atsipeikėti ir grįžti atgal. Negali būti kalbama apie jokius veidmainingus nusiskundimus ar perspėjimus dėl „izoliacijos“. Kelias grįžti iš savęs izoliavimo yra atviras.

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 6)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1094)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (211)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (285)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (508)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (120)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras