Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Osetinų istorija: klajoklių likimo blaškomi (16)

Komentarai:

Sarkatvelos, 2008 09 13 23:26
Įsileisk kiaulę į namus,tai ji ir ant stalo prišiks!!!Ar ne iš šių keturkojų ir ši,separatistinė Cchinvalio regiono banditų gauja kilusi?

Isakas, 2008 09 13 20:38
Tai ko turi mokytis ir gailetis cecenai ar ingusai kad maskoliai juos sistemingai zudo 200 metu

gruzinu kalba, 2008 09 09 12:29
Gruzinu kalba yra susidariusi semitų (su turkiškojo elemento priedais) kalbų pagrindu. Kaip ir pati tauta. Nuo turkiškojo genocido, kaip ir armenija ją apsaugojo Rusijos armija.
Dėl apsisprendimo teisės - gruzinai siekia osetinus visai išnaikinti, o autorius siūlo laukti ir ieškoti kažkokių kitokių priemonių.
Be to ... krikščionybė seniausiai. O tai pagyrė - jie buvo pirmieji ir baisieji kryžiuočiai kitų tautų atžvilgiu, ir seniausiai vykdo genocidą, net dar už vokiečius ar ispanus anksčiau.
Tik Rusijai annksčiau ar vėliau reiks, tęsiant savo "nuoseklią" tautų politiką, paleisti ir čečėnus ir ingušus iki pilno savarankiškumo. Suprantu, tik tada, kai NATO nebekels savo visur kišimusi grėsmės. Kur tik rusai (ar prancūzai - Vietnamas pvz) išeina, tuuoj savo leteną uždeda NATO.

Jotai, 2008 09 01 07:59
Wikipedia irgi ima is panasiu saltiniu, kurie nurodyti pabaigoje. Beje, cia neslepiama, kad naudotasi ir Wikipedia. O ar tai blogai?

jota, 2008 08 31 20:36
Straipsnis wikipedios šaltiniais... Wau, kaip politikos apžvalgiinkui, stipru.


Studentas, 2008 08 31 11:24
Nezinomasai rusofobe, man tenka bendrauti su studentais is is visos Europos...Vokietija, Sveicarija, Nyderlandai, Prancuzija, Slovenija, Suomija, Graikija, Lenkija...ir etc etc. tie studentai studijuoja teise, politikos mokslus, viesaji administravima ir pan. Zinok, nepatikesi kokie lietuviai yra "apsinarkasine" savo fantazijomis haliucinacijomis, iliuzijomis... Man net dziugu darosi jog benraminciu turi visoje Europoje, bet labai liudna jog patys artimiausi broliai nesuvokia tikrojo pasaulio (real world). Liudna.

Anonimas, 2008 08 29 21:38
Blem tikrai sitas autorius pinigu injekcija is rusijos gavo!!! Kam tu cia rasai kad osetu kalba gimininga mums, galvoji kad pradesime remti ja???? Buvo pazeistas Gruzijos ientisumas ir viskas tai yra esme... ir apkritai ble ta putina nusaut reikia ir viskas i savas vezias griztu!!!!

studentui, 2008 08 29 19:14
jo parašyk koį rusiją šlovinantį straipsnelį, skaniai pasijuoksim :) nes tu daugiau nieko ir nemoki, kaip tik juokint. Amžinas studentas rusofilas.

shtooka, 2008 08 29 12:39
geriausias tai sitas sakinys: "Maždaug IX–XII šimtmetyje alanai suvienyti savo gentis ir paskelbti krikščioniškąją Alanijos karalystę"

MartynasSG to studentas, 2008 08 29 10:28
Pritariu Docentui :) Tavo pasisakymai tikrai brandus ir verti dėmesio. Visai norėčiau perskaityti tavo pasisakymą straipsnio formoje. Sėkmės.

Studentui, 2008 08 29 08:19
Iš Tavo komentarų sprendžiu, kad parako turi ir politiniams straipsniams. Taigi, kreipkis į Geopolitiką, ji ten skelbia, kad ieško autorių. Čia tau tik patarimas vyresniojo, docento...

Studentas, 2008 08 28 21:41
Politiniams straipsniams neturiu laiko.. Politika man primena koki ilga gumine lazda - lankstai i viena ar i kita puse, aukstyn ar zemyn vis tiek jinai atsitesia. Jei supratai ka turejau omeny ;)

Anonimas, 2008 08 28 14:49
Wikipedia labai patikimas saltinis...

Studentui, 2008 08 28 09:47
Pastebejau, kad tu jau uzaugai ir labai mokytas, taigi, jau dabar gali rasyti apie kosovarus - be bajerio...

Studentas, 2008 08 28 08:51
As kai uzaugsiu parasysiu straipsni verta demesio: kosovieciu istorija: klajokliu likimo blaskomi

Moksleivis, 2008 08 28 07:57
Labai idomu istorinis aspektas, tinka referatams ir kitiems darbams. Aisku, ne viska supratau, nes istorija yra sudetingas dalykas, ypac tu tautu tauteliu... Bet straipsnis vertas demesio. Svarbiausia, kad paaiskinta, kad osetai yra ateiviai, ir gruzinai turi teise pasakyti lemema zodi

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1252)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras