Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  D. Medvedevas įvardijo Rusijos užsienio politikos principus (5)

2008 09 02

Pirmą kartą po separatistinių Pietų Osetijos bei Abchazijos respublikų nepriklausomybės pripažinimo, Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas įvardijo 5 pagrindinius principus, kuriais remsis Kremliaus užsienio politika.

Visų pirma Rusija teigia pripažįstanti pagrindinių tarptautinių teisės normų, reguliuojančių bendradarbiavimą tarp civilizuotų valstybių, pirmenybę. „Visų antra pasaulis turi būti daugiapolis“ – pareiškė D. Medvedevas, pridurdamas, kad Rusija negali sutikti su tokia pasaulio santvarka, kurioje visus svarbiausius sprendimus priima viena valstybė, t. y. JAV. „Toks pasaulis yra nepastovus ir graso konfliktais“ – teigė Kremliaus vadovas.

Visų trečia Rusija teigia nenorinti konfrontuoti nė su viena valstybe. „Rusija nesirengia izoliuotis. Mes kiek tai yra įmanoma palaikysime draugiškus santykius su Europa, JAV bei kitomis pasaulio valstybėmis“ – kalbėjo D. Medvedevas. Ketvirtuoju užsienio politikos principu D. Medvedevas įvardijo Rusijos piliečių interesų gynybą, nepaisant to, kur tie piliečiai begyventų. „Visi turi žinoti, jog tie, kas vykdys agresiją, susilauks atsako“ – pridūrė Rusijos prezidentas.

Penktuoju užsienio politikos principu D. Medvedevas įvardijo Rusijos interesų kaimyniniuose regionuose gynybą. „Rusija, kaip ir kitos valstybės, turi regionų, kuriuos laiko savo išskirtinių interesų zona“ – teigė Kremliaus šeimininkas. Jis pridūrė, kad Rusija itin dėmesingai darbuosis šiuose regionuose. Beje, D. Medvedevas leido suprasti, kad Rusijos strateginių interesų zona jis laiko ne tik Rusijos pasienyje esančius regionus, tačiau tolimesnes valstybes bei regionus.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 5)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras