Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Europos Parlamento nario Vytauto Landsbergio pareiškimas

Prof. Vytautas Landsbergis, Europos Parlamento narys
2008 09 02

Europos Parlamento nario

ir EP delegacijos ryšiams su Armėnija, Azerbaidžanu ir Gruzija pavaduotojo

Vytauto Landsbergio

Pareiškimas

Puolama visa tarpvalstybinių santykių sistema.

Viena didelė narė nori pareikšti apie visas konvencijas, chartijas ir įsipareigojimus štai ką: et, man juos primetė, kai buvau silpna. Dabar aš stipri ir atmetu visą tą jūsų nelemtą kolonializmą. Mano tikrasis principas yra kumščio teisė.

Tai citatos, tačiau kas seka iš jų?

Jeigu Maskvos samprotavimai apie Poti jūros uosto blokadą bei okupaciją darosi diskutuojami kaip „papildomos priemonės“, kurioms pritaręs prezidentas N. Sarkozy, tai putinistai gali sakyti, kad dėl Abchazijos saugumo reikėtų užimti ir Tbilisi. Jie gali sakyti turį tam teisę pagal jų šešių punktų įsipareigojimus. Jie gali sakyti, kad N. Sarkozy pritarė ir tokioms „papildomoms priemonėms“ kaip gruzinų kaimų deginimas. Viską galima sakyti, jei tik yra klausytojų.

Helsinkis bombarduotas 1939 metais dėl dviejų siekių: SSRS saugumo ir Suomijos pavertimo Tarybine Suomijos Respublika, nes tokia mat buvusi suomių tautos valia. Ar dar yra klausytojų?

Tačiau pagrindiniai to tikslo įgyvendinimo žingsniai buvo Raudonosios armijos vykdoma Suomijos žemės okupacija, oficialiai vadinta išlaisvinimu. Pirmiausia atėmė Kareliją ir tuojau pat ją išlaisvino nuo vietinių gyventojų.

Todėl dabar, kai didelė Gruzijos dalis jau išlaisvinta nuo Gruzijos vyriausybės, karo pabaiga (arba taikos procesas) turi eiti priešinga kryptimi. Gruzijos žemės turi būti nedelsiant ir besąlygiškai išlaisvintos nuo Rusijos kariuomenės.

Ne vien Gori miestas, bet ir Poti ir tai, ką Rusija vadina „buferinėmis zonomis“. Jei šios teritorijos liks okupuotos, tai reikš, jog Rusijos karas prieš Gruziją tęsiasi. Nukariautojas siekia laimėti laiko ir pasidžiaugti savo įsigijimais, ir tai šiandien yra pamatinė provokacija prieš pasaulio taiką.

Briuselis

2008-09-01

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1087)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (208)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (283)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (502)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (118)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras