Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  JAV ir Rusija dalijasi jūras ir vandenynus (7)

Komentarai:

muse, 2009 02 02 19:20
kas tas ruskis ka?!!!!kikas, 2009 02 02 19:19
kto?

Flandersas, 2008 09 12 10:22
Pritariu Autorius. Kad ir kaip ten beutu, itakos sferos visgi egzistuoja. Ir mes esame vienoje is ju. Tik man idomu, kurioje geriau itakos sferoje mums butu geriau....

Autorius, 2008 09 12 08:28
Sutinku, kad šie "vizitai" dar ne asidalijimas, tačiau geopolitinių interesų išraiška. Chavezas kviečia Rusija pademonstruoti savo įtaką regione, o Gruzija ir Ukraina ragina NATO ir JAV pademonstruoti jėgą Juodojoje jūroje. Sunku nesutikti, kad tai tolesnio pasaulio perdalijimo įtakos sferomis tąsa, ar ne?
O tiems, kurie keikiasi komentaruose, noriu priminti: portalai turi galimybes visiems laikams jums uždrausti reikštis jų forumuose ar atsiliepimuose. Va taip...

Autoriui,, 2008 09 11 19:00
2008 09 11 18:06 korektūra
Kur čia radote dalijimąsi? JAV atsiuntė savo karo laivus kaip Rusijos tolesnės agresijos Gruzijoje užkardymo garantus, o Rusija demonstruodama agresyvumą nusiuntė savo strategines pajėgas prie JAV krantų. Dalijimasis- tai konsensuso išdava, o mes matome priešpriešos eskalaciją. Akivaizdi Rusijos ir Venesuelos vadovų neatdekvatumo išraiška.

Autoriui, 2008 09 11 18:06
Kur čia radote dalijimąsi? JAV atsiuntė savo karo laivus kaip Rusijos tolesnės agresijos Gruzijoje garantus, o Rusija demonstruodama savo agresyvumą nusiuntė savo strategines pajėgas prie JAV krantų. Dalijimasis tai konsensuso išdava, o mes matome priešpriešos eskalaciją. Akivaizdi Rusijos ir Venesuelos vadovų neatdekvatumo išraiška.

Mindaugas, 2008 09 11 08:21
Straipsnis gana neblogas, bet ivykiai keiciasi - NATO jau isveda savo karinius laivus is Juodosios juros. Noreciau issamesnes info apie karinius pasirengimus Juodoje juroje.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras