Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rinkos krizės kaltininkai turi būti nubausti

2008 09 24

„Atsakingi už krizę, kuri apėmė globalias finansų rinkas, turi būti nubausti“, – teigia Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, reaguodamas į pirmąjį suirutės protrūkį.

Kalbėdamas apdovanojimų suteikimo ceremonijos priėmime, kuriame dalyvavo Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos verslo lyderiai, N. Sarkozy ragino atskleisti tiesą apie krizę. „Šiandien milijonai žmonių visame pasaulyje bijo dėl savo santaupų, butų, kapitalo, kurį padėjo į bankus. Mūsų pareiga – duoti jiems aiškius atsakymus“, – sakė jis.

„Kas atsakingas už šią nelaimę? Ar gali tie, kurie yra atsakingi, būti nubausti ir priversti atsakyti?“, – klausė jis ir prieš kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje.

Jungtinių Valstijų vyriausybė suteikė 700 milijardų dolerių finansinę pagalbą Volstryto (Wall Street) kompanijoms, kad padėtų išsikapstyti iš skolų, kurios sužlugdė investicijų banką „Lehman Brothers“ ir grasina toliau kelti finansinę sumaištį.

Kai kurie stebėtojai kritikuoja planą, kuriam dar turi pritarti Kongresas, esą neteisinga padėti bankininkams, sukėlusiems krizę, – jie turėtų patys susidoroti su pasekmėmis. Vis dėlto Jungtinių Valstijų iždo sekretorius Henry Paulsonas teigia, kad jo finansinės pagalbos planas mokesčių mokėtojams pasirodys pigesnis, negu kompanijos būtų paliktos pačios susidoroti su krizės sąnaudomis.

N. Sarkozy komentarai nesulaukė reakcijos iš verslo bendruomenės narių, kurie sumokėjo nuo 1 500 iki 75 000 dolerių, kad pamatytų, kaip Prancūzijos prezidentas per pobūvį gauna „apdovanojimą už humanizmą“.

Ketvirtadienį Prancūzijos prezidentas kalbės ekonomikos klausimais. Tikimasi, kad jis išsamiau aptars suirutę rinkoje ir planuojamą 2009 metų biudžetą.

Pagal 2008 m. rugsėjo 23 d. „The New York Times“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras