Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusija pritarė JT Saugumo Tarybos rezoliucijai

2008 10 04

Rusija parėmė JT Saugumo Tarybos rezoliuciją, kuri pasmerkia Teheraną, ir taip vėl patvirtino, kad pritaria didžiųjų pasaulio valstybių rezoliucijai dėl Irano branduolinės programos.

Prieš savaitę atrodė, kad Rusijos ir Vakarų nesutarimai gali dar padidėti, jei ji sugriaus planus dėl didžiųjų valstybių užsienio reikalų ministrų susitikimo, kurio tikslas – aptarti Irano problemą. Vis dėlto Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas nustebino pritardamas JT Saugumo Tarybos rezoliucijai, kuri dar kartą patvirtina reikalavimą, kad Iranas turi suspenduoti savo branduolinę programą. Tačiau naujojoje rezoliucijoje Iranui nenumatoma jokių naujų sankcijų, o rusai ir toliau prieštarauja dėl bet kokių naujų sankcijų skyrimo.

Vakarų diplomatai įsitikinę, kad Iranui turi pasidaryti aišku, kad, nepaisant egzistuojančių nesutarimų ir skirtumų tarp rusų ir Vakarų, didžiosios valstybės yra vieningos, siekdamos sustabdyti urano sodrinimo programą.

Vakarų diplomatai ankstesnius rusų veiksmus atšaukti numatytą užsienio reikalų ministrų susitikimą traktuoja kaip Maskvos pyktį dėl to, kad JAV ir jų sąjungininkės atšaukė G8 reguliarų susitikimą. G8 susitikimas suspenduotas tol, kol Maskva neišpildys tarptautinių reikalavimų dėl karių išvedimo iš Gruzijos.

Kai kurie diplomatai tvirtina, kad naujos JT rezoliucijos priėmimas gali tapti platforma naujoms ES sankcijoms. Kartu diplomatai sutinka, kad šios naujos rezoliucijos priėmimas parodys Iranui, kad atsiradusi tarptautinė atskirtis dėl karo Gruzijoje nesuteikia Teheranui pasiteisinimo dėl tarptautinės bendruomenės reikalavimų ignoravimo.

Pagal 2008 m. rugsėjo 27 d. „Financial Times“ informaciją parengė Kristina Puleikytė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras