Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Baltijos šalys Europos chaose (23)

Komentarai:

Milda, 2008 12 20 13:43
Straipsnis į vieną pusę. T.y. visiškos nekompetencijos ir trumparegystės pasekmė. Russia dabar žengia į daugiapoli pasaulį, kur super valstybės JAV statusas jau prarastas. Galečiau daug kalbėti šia tema, bet manau, kad į dauk klausimų atsakytu dok. filmas ZEITGEIST yra išleistas ir naujas šio filmo tesinys ZEITGEIST2. Jai internetas leidžia, galite pažiūreti www.google.lt net neatsisiunte.

AS, 2008 11 30 23:16
Sorry perskaiciau tik kelis paskutinius komentarus ir tik su 1 sutikau, nepades mums nei ES nei NATO, paskubejom isokti i tas 2 grupuotes o pasirodo kad per zali dar esam. Be to abejoju ar cia buvo galvota musu valdzios rupejo kuo skubiau kad tik atsikratyti SSRS zenklo o dabar ka - elektrine uzdarys uz elektra x3 brangiau mokesim, krize iz uz vandenyno mylimos amerikos -> biudzeto deficitas bauda is ES, dujotekis is Norvegijos dujos x3 brangs, "babkiu" ES fondai duoda visi zinom kur dykas suris dalinamas... Na ir daug ko dar butu galima pasakyti.

Kitas studentas, 2008 11 23 11:24
Spėju .. Rusai tokių ilgų rankų neturi - jiems reikalingas partneris vakaruose - Vokietija. Čia vėl svaigsta kažkas apie WWII - taigi rusai su vokiečiais kaip sąjungininkai iš pradžių buvo..
Anyway vokiečiai gali tartis ir derėtis su Rusais, o Lietuviai ne, nes Rusai stato iškart nenormalias sąlygas Lietuvai. Putinėlis pirmai progai pasitaikius manau stengsis atsiimt visas pribaltikos šalis. Manau jiems įžeidimas, kad tokios mažos valstybės gali pasipriešint Rusų imperijos valiai..

RUSSIA, 2008 10 24 23:42
Perskaiciau jusu komentarus ir matau kaip viskas po truputi juda i prieki tik dar ne visi suprato kad ne Rusijos ir Gruzijos konfliktas o genocidas is Gruzijos puses taip kaip jie pasielge su Osetinais tai amoralu o Lietuvos valdomoji dauguma tai palaiko.Ka patiko antras pasulinis? Jai musu valdzia tai palaikis tai mums nepades ir NATO kuris keliu talibu sutramditi negali.

Studentas, 2008 10 09 06:36
Dabar tik kad Vokietijos girnapusė oficialiai draugiška (NATO ir ES partnerė) o realiai žiūri tik savo inetresų kaip ir visada.
--------------------------------------------
Ne jau manai, jog JAV ar JK ziuri kitu interesu ?

Vel priestarauji logikai. Nejaugi Rusija daro bloga toks faktas jog jinai ziuri savo interesu , faktiskai taip kaip visos valsytes taip kaip ir Vokietija ?

Nors kita vertus cia yra isimtis - Lietuva, ji ziuri kitu interesu..

dabar mūsų garantas - tik anglosaksai (JK ir JAV).
-------------------------------------------------

Lietuva ekonomiskai nei JAV nei JK negali duoti beveik jokios naudos. Lietuva gali buti puikus politinis zaisliukas blogiuku rankose, puiki marianote su kuria galimad daryti ka ka nori ir kada nori. Todel ypac JAV skleidzia erezijas tarkim kad ir apie ta demorkatija nukreipdama pasaulio akiu demesi i tai kokia jinai (JAV) yra gerai. Taciau realiai uz sydo JAV rezgia kitus planus kuriuos ne kievienas is pirmo zvilgsno gali perkasi, tam reikia issmaios analizes.

ttc studentui, 2008 10 09 04:29
"Nepaisant tokiu peripetiju Vokietija toliau bendrauja ir bendradarbiauja su Rusija priesingai nei Lietuva."

Vokiečiai ir rusai ir anksčiau draugiškai bendradarbiavo - ir kai pasidalino ATR, ir kai vėl iš naujo dalinosi Rytų Europą Molotovo-Ribentropo paktu. Per amžius taip buvo, yra ir bus - kad mes su lenkais esam tarp dviejų girnapusių - Rusijos ir Vokietijos (anksčiau - Ordinų, Prūsijos). Dabar tik kad Vokietijos girnapusė oficialiai draugiška (NATO ir ES partnerė) o realiai žiūri tik savo inetresų kaip ir visada. Kažkada buvome pajėgūs drauge su lenkais atlaikyti abiejų girnapusių spaudimą iki tam tikro laiko, o dabar mūsų garantas - tik anglosaksai (JK ir JAV).

Studentas, 2008 10 08 20:07
Lopata ne rektorius dar viso labo fakulteto dekanas, tik sustrai uzvardintas, instituto direktorius pff


kai permiegos su manim - taps! :D

Vytenis, 2008 10 08 19:57
tai turbūt Studentas ne iš TSPMI, Lopata juk straight, kiek žinoma :)

Alanas, 2008 10 08 19:31
"p.p.s i aukstaja mokykla istojau ne del kysio o permiegojau su rektoriumi."

Ohh, shit! :S

Studentas, 2008 10 08 17:56
ech nespejau atsikirsti asd isplese zodzius is mano sirdies.

Man regis vokieciai karo metu per 5 metus patyre daugiau materialiniu ir zmoniu auku nuostoliu nei Lietuva per visus 50 metu. Gal pateikti skaiciuos ir priminti kruviniausiu zuvusiuju vokieciu skaicius ar kokia buvo Berlyno destruktyvusis musis ? Nepaisant tokiu peripetiju Vokietija toliau bendrauja ir bendradarbiauja su Rusija priesingai nei Lietuva. Net sakyciau tai vokietijos ideja gali buti tiesti naftotieki Baltijos dugnu matant tokia destruktyvia ir nestabilia primenancia klounaza Lietuvos politika.


Kitas tavo argumentas del verslininko... na kasdien juk dingsta zmones ne tik Kaliningrade bet ir Lietuvoje ir JAV net ir Rusijoje.. Jei dingo zmogus Rusijos teritorijoje vadinasi Rusijos valdzia atsakinga uz tai ?

p.s. mes gyvenam pliuralistineje visuomeneje ir amziuje tad interesu konfliktai persipina tarpusavyje taciau rusofobai ir koncervatoriai visa laika suvede i Rusijos agresijos taska.

p.p.s i aukstaja mokykla istojau ne del kysio o permiegojau su rektoriumi.

asd, 2008 10 08 15:21
beje apie tą pačią Vokietiją - vokiečiai bando tartis su rusais,nes jiems tai naudinga - ar nevertėtų ir lietuviams tartis?Nes nematau priežasčių kodėl Lietuva neturėtų tartis su Rusija - na nebent dėl savo kvailo ,logiškai nepagrįsto mąstymo.

asd, 2008 10 08 15:19
Visų pirma su vokeitija kariavo ne Rusija o oficialiai SSRS (kalbant apie II WW). Visu antra lietuvių didžiausias prekybos partneris yra Rusija ,taigi ir daugiausia pinigų gauna Lietuva iš Rusijos - rusai tai supranta ir stengiasi visokiausiomis priemonėmis atsirišti,ir lėtai,bet kryptingai jiems tai gaunasi taigi Lietuva neteks savo pinigų dalies o iš to kentėsime mes...Beje ttc karas - tai vienas o okupacija tai kitas dalykas .Okupacija gali ivykti ir be karinio pasipriešinimo,tam yra daug pavyzdžių.

Alanas, 2008 10 08 12:45
O, stai 2 protingi komentarai. Rusijai ne!!

ttc studentui dar, 2008 10 08 10:14
"Juk tik galim pasvajoti kokius ekonominius dividendus Lietuva galetu gauti zybsneli investavusi i Rusijos korporacija,"

tokius "dividendus", kaip tas lietuvių verslininkas, pradingęs be žinios Kaliningrado srityje?

ttc Studentui, 2008 10 08 10:08
"O juk Rusija neokupavo Vokietijos ji su ja kariavo!!!!!!"

tu neišsilavinęs ar apsimeti kvaileliu? Visų pirma,žmogus, supriešinantis okupacijos ir karo sąvokas, kaip prieštaraujančias, aukštojo mokykloj gali studijuot tik davęs kyšį. Visų antra, tu girdėjai kada nors apie VDR?

Alanas, 2008 10 07 22:25
Lietuviai?

Studentas, 2008 10 07 22:16
asd, spek kas daugiausia komentuoja geopolitikoje.lt ?

asd, 2008 10 07 20:56
man patinka geopolitika.lt ,nes čia galima surasti įdomias komentatorių mintis netaip kaip vaikų sapalionės delfyje ar lryte.

Alanas, 2008 10 07 19:33
Jungtines Lietuvos Valstijos yra... Oi... Tai yra Lietuvos Respublika yra liux. :D

MaikUniversum, 2008 10 07 19:08
Gal ir prorusiškas tas Studentas, bet kartais jis pasako labai įdomių minčių. Reikia į politiką žvelgti plačiau. Ir nustoti taip aktyviai lįst į subinę JAV.

Alanui, 2008 10 07 18:54
hmmm kiek pastebėjau studentas neįpatingai šlovina rusiją ir panašiai. Jis tesiog analizuoja situaciją ir žiūri kokiojepusėje Lietuvai patogiau - tai ir tiek.

Alanas, 2008 10 07 17:41
Kodel tu esi toks prorusiskas? Juk rusija ir ssrs tikrai nera perliukai, tikrai nera ta salis, kuria reiktu remt...

Studentas, 2008 10 07 12:50
Visai idomus straipsniukas. Sutikciau su ta mintimi jog Gruzijos- Rusijos konfliktas parode nevieningos Europos deklaruojamu vieningu tikslu susiskaldyma. Be abejo rusijai tai naudinga, lygiai taip pat naudinga ir jav .

Dabar vyksta nematoma kova, gardesnio kasnelio isplesimas su visa lekste.

Siuo atveju net Lietuvos pozicija uzsienio politikoje daznai yra priestaringa ir kertasi su logika. Nors Lietuva yra Europos Sajungos nare, daznai o drisciau teigti beveik visada palaiko Amerikos siekius bei tikslus nesutampancius su organizacijos kurioje yr apati lietuva tikslais. Nenuostabu, juk salies vadovas visa gyvenima praleido JAV lygiai taip pat kaip ir Gruzijos. Ar Lietuva gali istikti toks pat likimas? Na remiantis siomis prielaidomis protas sako - taip, nors sirdis - ne.

Todel Lietuvai ir Baltijos salims nereikia viduriuoti o tureti aiskia uzsienio pozicija ir tvirtesnius santykius su Rusija. Juk tik galim pasvajoti kokius ekonominius dividendus Lietuva galetu gauti zybsneli investavusi i Rusijos korporacija, panasiai kaip Vokietija. O juk Rusija neokupavo Vokietijos ji su ja kariavo!!!!!!

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (196)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (145)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras