Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  XXI amžiaus piratai: įžūlūs, greiti ir  gerai ginkluoti (6)

Komentarai:

mm, 2008 12 11 19:16
prajuokino ta vieta kur apie Irano laivus rašė:)) O šiaip tai visai teisingas užsiėmimas - grobt visus žioplus ištižusių valstybių gyventojus ir truputį priminti gyvenimo skonį. Aišku smagu čia rašyt ir juoktis iš Irano laivų sėdint šiltai už storų sienų. Bet čia kaip ir kebabų verslas - atsipirko ir užvertė priekabom miestus. Piratams mokėjo išpirkas milijonines, tai tie ir tęsia savo veikla - o kodėl sustot? už tas išpirkas prisipirko ginklų, nusisamdė patyrusius kokius ten nuobodžiaujančius karo veteranus. būtų visi siunte antiteroristinius būrius, tai dabar nebūtų kas pralinksmina. Dėkui juodukams piratams ir kvailiems baltiesiems už pramogą.

asd, 2008 10 08 20:04
Baltijos jūroje - nieks nepirataus,o ir nėr kam.
Somalio piratai - pagrinde afrikiečių (vietinių sukililių)ir kai kurių teroristinių organizacijų atstovai.Todėl nenuostabu,kad taip arti prie konflikto zonų esančiai šaliai yra piratavimo gresmė.
Antra priežastis kodėl baltijoje neatsirs piratai - stiprios valstybės nereikia vardinti jų - visi žino. Prie Somalio stiprių valstybių arti nelabai ir yra todėl piratai sau ramiausiai grobia žmonės.

AbC, 2008 10 08 19:26
Na ir kas gi galetu tapti tais piratais Baltijoje? Nebent Rusijos bedarbiu banditu grupuote :)

Alanas, 2008 10 08 16:05
Nemanau. Aplink Baltijos jura yra stiprios ir kulturingos valstybes, tokios kaip Svedija, Suomija, VOkietija, Prancuzija... Manau, kad jei ir atsirastu piratu Baltijoje, tai jie greit butu uzciaupti. :)

Docentas, 2008 10 08 14:22
Piratai - nauja terorizmo atmaina ir tam reikia ruoštis. Kažin ar piratavimas neprasidės Baltijos jūroje?

AbC, 2008 10 08 12:43
Na ka, esu labai pasipiktines somalieciu veiksmais, butina steigti tarptautine juru policija ir su piratais kovoti jega. Beto, nereikia pamirsti, kad piratavimas egzistuoja ir priesingame Afrikos krante - Gvinejos ilankoje. Taigi, vienintele iseitis - kariniai veiksmai.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras