Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  D. Medvedevas pristatė savo požiūrį į „naują tvarką“ Europoje

2008 10 09

 

Trečiadienį, Prancūzijoje, prezidentas D. Medvedevas pristatė Rusijos viziją kaip turėtų būti užtikrinamas saugumas euroatlantinėje erdvėje. Pagrindinis plano tikslas – sustabdyti NATO plėtrą ir sugražinti Rusiją į Europą.

Pirma. Sutartyje turi būti aiškiai patvirtinti pagrindiniai saugumo ir tarpvalstybiniai santykiai euroatlantinėje erdvėje. Tai ištikimybė sąžiningai vykdant tarptautinius įsipareigojimus, pagarba suverenitetui, teritoriniam vientisumui ir politinei valstybių nepriklausomybei.

Antra. Turėtų būti aiškiai patvirtintas draudimas panaudoti jėgą arba grasinti jos panaudojimu tarptautiniuose santykiuose. Svarbiausia – ši sutartis turi suteikti vienodo principų traktuotės ir jų laikymosi garantijas. Pačioje sutartyje taip pat galima įtvirtinti vieningą požiūrį į perspėjimus bei pasaulinį konfliktų sureguliavimą.

Trečia – vienodo saugumo užtikrinimo garantijos. Čia reikia laikytis trijų „ne“: negalima užtikrinti savo saugumo kitų saugumo sąskaita, neleisti (nepaisant to, kokių karinių sąjungų ar koalicijų ribose) veiksmų, kurie susilpnintų bendros saugumo erdvės vienybę, ir trečia, neleisti, kad karinės sąjungos plėstųsi, pakenkiant kitų sutarties dalyvių saugumui.

Ketvirta. Sutartyje svarbu patvirtinti, kad nei viena valstybė ir tarptautinė organizacija negali turėti išskirtinių teisių užtikrinant taiką ir stabilumą Europoje. Tai taikoma ir Rusijai.

Penkta. Tikslinga nustatyti pagrindinius ginklų ir pagrįsto karinių statybų pakankamumo kontrolės parametrus. Taip pat naujos kokybės tarpusavio sąveiką, naujas procedūras, naujus bendrų veiksmų mechanizmus tokiose srityse kaip masinio naikinimo ginklų platinimas, prekyba narkotikais bei terorizmas.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras