Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  ES neketina pamiršti klimato problemų

2008 10 20

Pasak Prancūzijos prezidento, Europos Sąjungos (ES) lyderiai teigia palikę galioti tikslus ir planus, kuriais siekiama sustabdyti klimato pokytį, nepaisydami kai kurių šalių prieštaravimų. Susitikime Briuselyje Nicolas Sarkozy pabrėžė, kad sprendimus ras tie, kurie išreiškė susirūpinimą ir parodė suinteresuotumą jų ieškoti.

Tačiau dėl finansinės krizės kai kurios šalys grasino blokuoti susitarimą, pasiektą praėjusiais metais, dėl ES įsipareigojimo sumažinti dujų, sukeliančių šiltnamio efektą, išmetimą į atmosferą. Lenkija ir Italija teigė, kad jos negali sau leisti įvesti griežtų spinduliavimo apribojimų jų industriniame sektoriuje.

N. Sarkozy, kurio šalis pirmininkauja ES, sakė: „Klimato reikalų paketas yra toks svarbus, kad mes negalime jo tiesiog numesti į šalį, prisidengę finansine krize“. Europos Komisijos vadovas Jose Manuelis Barroso, kalbėdamas susitikimo pabaigoje, taip pat pabrėžė, kad šalys neketina liautis kovojusios su klimato kaita.

Praėjusiais metais ES lyderiai iki 2020 metų pažadėjo 20 proc. sumažinti dujų, sukeliančių šiltnamio efektą, išmetimą, palyginti su 1990 metais, ir gauti 20 proc. energijos iš atsinaujinančių šaltinių.

Tačiau BBC iš Briuselio praneša, kad galutinis susitarimas iki gruodžio, atrodo, yra neįtikimas dalykas, „skendintis tamsiose Europos ekonomikos perspektyvose“. „Europa greitai sustabdė finansinę krizę, bet dar tik pradeda skaičiuoti darbų ir ekonominio augimo išlaidas bei sąnaudas“, – sako BBC korespondentai.

Kaip teigia Nicolas Sarkozy, ES valstybės turėtų apsvarstyti suderintą pagalbos planą, kuriuo siekiama sustabdyti didesnę ekonominę krizę, kaip buvo padaryta su finansine krize.

Visos 27 ES valstybės remia bankų gelbėjimo planą.

Pagal 2008 m. spalio 16 d. BBC informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1251)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras