Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Latviai apskaičiavo sovietinės okupacijos žalą: kas dar? (8)

Komentarai:

asd, 2008 10 28 14:44
čia ne pieva - o tiesa, nereikia bloginti santykių dėl savo ambicijų. Lietuva Rusijai reikalinga ,nebent dėl stratėginės pozicijos,o šiaip tai čia jiems tikrai nenaudinga - jokių gamtinių išteklių ir nuolatinės riaušės, nekalbant,kad reiktų viską pertvarkyt - žodžiu tik galvos skausmas būtu Rusijai.Ir beje nuo ko sulaikinėti Rusija? Nuo puolimo??? Cha cha cha...Atsiminkit Lietuva yra NATO narė ir ES, ir jeigu Rusija pultų nemanyčiau,kad JAV nepasinaudotų šia proga ir prasidėtų WWIII

ABC, 2008 10 25 16:55
Įdomu kiek galėtų romėnai prisiteisti iš germanų tautų?

Poziuris, 2008 10 24 11:54
...Idomu kokio dydzio kompensacijos galetu, bent jau teoriskai is musu valstybes pareikalauti uz ta visa okupacini agresyvaus imperializmo laikotarpi,pradedant XII - XIIIa. ir baigiant XVIIIa., ukrainieciu, baltarusiu ir tu paciu rusu tautos !???...:):):):)...Suma turbut,turetu perkopti ne vieno "simtinio" miliardo riba....:):):)...:):):))...Su tokio pobudzio straipsniais, mes save "uzdarome" visiskoje aklavieteje, prisikurdami taip "dirbtinai" papildomu problemu ir isiklampindami absoliutaus absurdo liune!...:(...

Docentas, 2008 10 24 08:28
Labai populiari nuomonė: baikit erzinti Rusiją, nieko iš jos negausit. Autorius ir rašo, kad svarbu moralinė satisfakcija ir tai, kad didįjį kaimyną laikytume už istorinės kaltės pavadėlio. Tai stipri virvelė, neleidžianti Rusijai pasielgti kaip 1940 m.

Cezaris, 2008 10 23 21:59
Tokių pievų kaip čia parašė asd jau seniai negirdėjau. :D

Go Home!, 2008 10 23 18:44
(...)skola, kuri yra apie 122 mlrd. dolerių(...)

Įdomu, ko, tai yra kiek, reikalautų mūsu politikai, jei ši skola būto proporcionaliai padalinta buvusioms sąjunginėms valstybėms.

asd, 2008 10 23 18:36
Okupacijos žala!Baikit j8s apie tai rėkti,nes:
1.Vistiek nesugrąžins,tai tik suerziną kaimyną
2.Dokumentuose yra parašyta ,kad Lietuva "Savanoriškai"įsijungė į SSRS
3.Jeigu pareikalaus atliginti žalą - SSRS teisių peremėja Rusija pareikalaus grąžinti pinigus už pastatytą ūkį,ekonomiką,gyvenamuosius kvartalus (Beabėjo architektūra jie neišsiskiria,bet pokario metais žmonės gyventų gatvėse be jų).
4.Jeigu galėtume atsiminti,tai Rusijai reikėtų pareikalauti atliginti žalą už senus,senus LDK laikus - kai buvo karai , nu ir aukso ordos irgi vertėtų paprašyti atlygio,o dar Prancūzijos (Napoleoną reiktų atsiminti) reiktų pareikalauti,ai o dar I WW ir II WW.
Ir dar - ir vėl Rusija... Pasaulio žemėlapyje randasi tironė Rusija ir angelas JAV na ir mažytė,bet labai protinga,teisinga Lietuva - toks žemėlapis susidaro prieš akis jei nuolat stebėti geopolitikos straipsnius.

Gintas, 2008 10 23 14:09
Malonu, kai svarbiausi straipsniai įdedami ir į kitus portalus. Gerus rašinius turi skaityti kuo daugiau žmonių, o šitas tokis ir yra... Respect.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras