Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Amerikos politika. Paskutinis žodis

Be autoriaus
2008 10 24

Baigiamieji prezidento rinkimų debatai kol kas buvo geriausi

Spalio 15 d. Niujorke, Hofstra universitete vykę tretieji ir paskutiniai debatai buvo rinkimų fejerverkas – tokie įdomūs, kokie praeiti dveji susitikimai buvo migdantys. Kandidatai diskutavo esminiais klausimais. Apsikeitė aštriais smūgiais. Ir didžiąją laiko dalį vengė skaityti „iš lapo“.

Dalis nuopelnų priklauso moderatoriui, CBS naujienų diktoriui Bob Schieffer, kuris uždavinėjo rimtus klausimus ir kartais netgi papriekaištaudavo kandidatams už tai, kad šie į juos neatsako. Bet daugiausia nuopelnų priklauso John McCain. J. McCain žinojo, kad tai jo paskutinė galimybė padaryti kažką dramatiško, kad išjudintų lenktynes, kurios gresia virsti sutriuškinimu – ir jis tvirtai gynė savo poziciją, užsipuldamas B. Obama dėl visko, dėl ko šis buvo nusipelnęs.

J. McCain nužymėjo ryškų kontrastą tarp savęs ir savo priešininko. Jis tvirtino, esą B. Obama tiki, jog atsakymus į Amerikos problemas žino vyriausybė, kai tuo tarpu J. McCain pasitiki paprastais žmonėmis (vieną sykį, juokingai apsirikdamas, jis į B. Obama, atrodo, kreipėsi „Senatoriau vyriausybe“). Jis ilgam sustojo ties improvizuotu komentaru „plačiai paskleisti turtą“, B. Obama pasakytu smulkaus verslo savininkui, pavadintam „santechniku Joe“, kuris dėl to akimirksniu tapo garsiausiu santechniku nuo į Watergate kompleksą įsilaužusių meistrų laikų („santechnikais“ buvo pramintas slaptasis Baltųjų rūmų specialiųjų tyrimų būrys, sukurtas Richard Nixon prezidentavimo metu, kad užkirstų kelią slaptos informacijos „nutekėjimui“ į spaudą).

J. McCain sugebėjo savo priešininkui suduoti keletą gerų smūgių. Jis nurodė, kad šis sulaužė pažadą savo kampanijai naudoti valstybės lėšas (ir taip apriboti savo kampanijos išlaidas). Jis pastebėjo, kad B. Obama kiekvieną problemą siūlo spręsti išleidžiant daugiau pinigų. Jis užsipuolė B. Obama už tai, kad šis (nesąžiningai) apsimetinėja, esą nėra jokio skirtumo tarp jo ir dabartinio prezidento. „Aš nesu prezidentas Bush“, – vienu metu sakė jis. – „Jei norėjote varžytis su prezidentu Bush, turėjote kandidatuoti prieš ketverius metus“.

Visa tai puiku. Bet J. McCain padarė ir dvi dideles klaidas. Iškeldamas B. Obama kaltinimą dėl ryšių su buvusiu teroristu Bill Ayers, jis atrodė niekingai tą dieną, kai Dow Jones (Niujorko akcijų biržos indeksas) nuvertėjo 8 proc. ir žmonės galvojo apie daug niūresnius dalykus. Antra, rimtesnė klaida glūdi jo kūno kalboje. J. McCain nesutvardė savo paniekos jaunesniajam vyrui – krenkštė, darė grimasas, šaipėsi ir vartė akis kiekvieną kartą, kai B. Obama gaudavo galimybę kalbėti. Visas pasirodymas priminė Al Gore dūsavimus jo 2000 m. debatų metu su George Bush, kas, daugelio žmonių manymu, prisidėjo prie jo pralaimėjimo.

B. Obama pasirodymas visų šių debatų metu buvo puikus. Jis išliko ramus ir nesinervino. Jis pagarbiai klausėsi savo oponento. Jis pasinaudojo kiekviena galimybe pakeisti temą ir kalbėti apie ekonomiką bei vidutinio amerikiečio bėdas. Jis netgi pakreipė J. McCain argumentą apie jo ryšius su B. Ayers savo naudai, teigdamas, kad žmonės, su kuriais jis bendrauja ekonominiais klausimais, yra Paul Volcker (ekonomistas, buvęs Federalinio rezervo pirmininkas) ir Warren Buffett (vienas sėkmingiausių pasaulyje investuotojas ir filantropas). Ir jeigu daugelis jo argumentų buvo silpni – jis neparodė, kaip suderins savo išlaidų planus su didžiuliu Amerikos deficitu – jo kūno kalba buvo nepriekaištinga.

Visos iš karto po debatų atliktos apklausos rodė aiškią B. Obama pergalę. J. McCain pavertė debatus įdomiais, bet B. Obama iš to vakaro gavo daugiau, akivaizdžiai padidindamas savo ir taip didelius šansus lapkritį pasiekti pergalę.

Parengta pagal The Economist

Politika.lt

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras