Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kas ramiai išgyvens ekonomikos krizę? (27)

Komentarai:

f, 2008 11 14 00:10
Nafta ir dujos sudaro 20% Rusijos eksporto

to student, 2008 11 06 08:52
kacapų xyjesos jabalnyk zakroj

Alanas, 2008 11 04 11:41
Ir ka tai gali reiksti, studente, a? :D :D :D

Studentas, 2008 11 04 10:15
Kestas per daug snekejo..teko pasirupinti... :D

?, 2008 11 04 09:59
Kur Kęstas?

Alanas, 2008 11 04 00:07
Oj kad studentas cia darbuojas :D E, bet rimtai, pasakyk, kas tas rusiskas socializmas, a? Ai, palauk, na zinoma! Tu nenori neissamaus atsakymo parasyt! Na na... :D :D :D :D :D

Studentas, 2008 11 03 22:30
Remiantis auksciau idestytu darytinos saltos isvados ieinancios i tradicinius kanonus: pirma oponentu tarpe neretai pasitaiko siurksciu samoningu/nesamoningu dezinformatoriu, del kuriu naturaliai krenta diskusijos kokybe, antra Rusija turi pakankamai instrumentu ekonominei krizei pergyventi, numalsinti ir iveikti; Rusijos pramone ne tokia menka ir skurdi kaip tai bandoma nupiesti mistiskame ir kartu ironiskame Rusijos galybes nykimo paveiksle.

Tad patarimas mielas drauguzi: minties galia turi visa laika eiti pries veiksmo galia, antraip atoveiksmio jega nenuspejama.

Studentas, 2008 11 03 22:22
Visu pirma Medvedevas aiskiai viesai pasake jog nesumazina ir ne didina o palieka tokia pat naftos apimties gavyba. Ne veltui Teherane ivyko Rusijos Kataro ir Irano derybos del duju bendradarbiavimo, ane ? Ne veltui buvo pasirasyta Rusijos ir Kinijos sutartis del Skvorodino-Kinija naftotiekio atsakos statybos sutartis, be to Rusija aktyviai ketina prekiauti degalais Siaures Osetijoje. Iki spalio pirmos Rusija pagamino daugiau kaip 165 tukst. marteninio plieno, tai yra 1.6% daugiau nei pernai tokiu metu.
Dar daugiau apie slyksciai gaslia dezinformacija apie bedarbiu skaiciaus didejima.. Rusijos sveikatos apsaugos ir socialiniu reikalu ministre Golikova pareiske, jog siuo metu palyginti situacija darbo rinkoje yra rami, didesniu sunkumu galima laukti po dvieju triju menesiu.. o tu ka sakai ? jog jau dabar simtais naftotininku ir metalurgininku yra atleidziama tuo tarpu kai gamybos apimtys nekinta?? tai priestarauja pincipiniams ekonomikos teorijos desniams, bet kaip matau tavo lakiai fantazijai ribu nera. Dar daugiau Bendras darbuotoju skaicius, kuriems neismoketas atlyginimas siekia 200 tukstant zmoniu, tai yra 25% maziau nei pernai tokiu metu. Siuo metu Rusijos rezervini fonda sudaro 514 milijardu USA doleriu. Kad ir kokia didele krize laukia globalaus pasaulio, Rusija turi ne ka maziau instrumentu su ja kovoti, turbut nenugincysit jog daugiau nei kai kurios europos sajungos nares, kurios isskestom rankom laukia jog ES arba JAV pabers duonos trupiniu nuo puotos stalo

Studentas, 2008 11 03 22:21
Kokia slyksti dezinformacija, sakoma tokia visuotine neteisybe, piktnaudziaujama tokiomis gasliomis neegzistuojanciomis tiesomis, jog man oda nuo veido nuslinko, o smegenu pakausyje prasivere juodoji skyle. Manyciau, jog tokios infomracijos propogavimas smarkiai atsilieps tavo kaip individo tapatybei, kuri susilieja su salta melo akistata ir tampa lyg pragaistinga ateitis. Gerbiu asmenis kurie turi kita kad ir priesinga nuomone bet diskutuoja pagarbiai prisilaikydami objektyvios realybes kanonu, o ne gieda unisonu su didziausiais tautos priesais, smeizejais, propoganininkais ir demagogais.

to .,, 2008 11 03 21:55
Rusija importuoja 50 proc. maisto produktų? Tai, kad rusai jau pradėjo eksportuot javus į užsienį. O nuvertėjusias (pigias)akcijas supirko valstybė iš užsienio investuotojų, jie seniai to siekė, o dabar tai labai lengvai padarė. Kiek rusijos bankų bankrutavo? - Nei vienas. O amerikoje iš 5 didžiausių 4 bankrutavo arba buvo perimti kitų kompanijų. Taip naftos kainos krito, bet rusai nepanikavo ir nepanašu, kad dėl to labai jaudintūsi. O su tuo stabilizacijos fondu jie supirks tokias krizės nustekentas valstybėles, kaip lietuva, latvija, ukraina ir t.t.

..., 2008 11 03 21:01
....

., 2008 11 03 19:39
Pigi OPT. PTP propaganda gali paveikti tik batkos ar čekistų TV matančius vargšelius . Ar dar delfio "intelektualus". Nereikia čia pasakoti apie rusijos "galybę" Rusija-tai labiausiai nuo krizės nukentėjusi šalis. Naftos, dujų , metalų vartojimo sumažėjimas ir kain7 kritimas atpigino rusijos korporacijų kainą 70% procentų. To nebuvo jokioje pasaulio šaly. Jau dabar sustojo statybos net Maskvos "biznis centro" statybose. (Ką kalbėti ne apie tokius brangius projektus? Mažinami atlyginimai ir etatai (atleidžiami iš darbo)ne tik "baltosios apykaklės" iš finansinės sferos, bet ir juodos dienos -bedarbystė ir atlyginimu mažinimas aktualus ir paprastiems darbininkams -metalistams , naftininkams. (Metalistamsiš Derepaskos "nikelio" jau mažinami atlyginimai)Patys rusų ekspertai sako, kad žlugs daug bankų , kurie negaus iš putino " NZ rezervo" milijardų, kurie jau dabar tirpte tirpsta. O visus bankus išgelbėti neįmanoma, be to "valstybinis gelbėjimas" reiškia, kad nuosavybė iš oligarcho bus paimta valstybės. Rusijos prekybos tinklams jau dabar kyla problemos užsipirkti maisto produktus, kurių rusija užsienyje užperka apie 50%. Tai rosėjos "didybė" stovinti ant naudingu iškasenų kainų-jau dabar išleidžia orą iš išpustų putino žandų. Įdomiausia,kad ėmus pigti naftai ,ir rusų sojūznikai-Venesuela ir Iranas (kaip ir rusija) nustojo isteriškai klykauti tarptautinėje arenoje ir elgiasi pastaruoju metu labai santūriai.

asd, 2008 11 02 19:19
jei būtų 70 procentų tai Rusijos rezervų fondas išsektų,nes "gazprom" ir kitus būtų labai brangiai gelbėti.

uu, 2008 11 02 17:08
Straipsnis tikrai zemo lygio, autorius turbut nera paskutiniu metu buves nei Rusijoje nei Baltarusijoje ir neturi supratimo kas is tikruju tose salyse vyksta ir nesupranta kodel Lukasenka bando uzmegzti rysius su vakaru salimis... Geda!

Andrius, 2008 11 02 11:51
Teko, ir ką? Ir ne apie rezervinį, o stabilizacijos fondą. Jis tam ir yra, kad esant krizei galėtų stabilizuot padėtį, dėl to rusija beveik nepajaus krizės.

Andriui, 2008 11 01 21:52
Apie rezervini fonda niekada neteko girdeti?

Andrius, 2008 11 01 21:21
Jei rusijai būtų blogai, tai jie mažintų naftos gavybą ir pradėtų kelt paniką, bet kolkas didina naftos gamybą ir jaučiasi labai tvirtai. Rusijoj kolkas nebankrutavo nei vienas bankas ar naftos kompanija. to ">asd" rusijos 70% pajamų sudaro nafta? nejuokink, tai kodėl naftos kainai nukritus nuo 120 Dol. iki 67 dol. rusija nei centu nesumažino kitų metų biudžeto? Geriau nepasakok nesamonių.

Alanas, 2008 11 01 20:02
Siaip nenoreciau, kad isvis kas nors bankrutuotu. Nei JAV, nei Kinija, nei Rusija, nei dar kas nors. Ar bankrutuos Rusija (ar kitos salys), ar ne - neaisku. Taciau aisku viena - visi bankrotai ir panasiai yra blogai, ir visai nesvarbu, ka tas bankrotas istiko.

Cezaris, 2008 11 01 19:47
:D Per kurią vietą čia Rusija periims JAV vaidmenį? Gal per ekonomiką dar? :D

>asd, 2008 11 01 15:54
Ką nuo čekistinių agitkų negali atsipaipaliot? rusijos eksportą virš 70% sudaro nafta, dujos, dar rusija eksportuoja metalus, mediena ir ginklus. Štai ir paskaičiuok kiek rusams liks pinigų, kai naudingų iškasenų kainos krito dviem trčdaliais

asd, 2008 11 01 14:34
Truputėli šviežaus proto - Nafta,Dujos,auksas,ir kitos naudingos iškasenos sudaro 20 procentų Rusijos pajamų,beje pažiūrėkite į tai,kad į tą 20 procentų įeina netik kuras,bet ir taurieji metalai ir kiti.
Toliau,dabar Rusija yra pasiruošusi - turi nemažą rezervą, kurio manau užteks pergyventi sunkmečiui.
Rusijos bankrotą pranašavo amžių amžius - bet tai (visiškas Rusijos žlugimas) taip ir neįvyko. Taigi jūsų traukinys jau nuvažiavo 1998 metais.

Alanas, 2008 11 01 12:42
Visai gali buti. Saudo Arabijai tai dar nieko, nes ji paskaiciavo savo kita biudzeta uz 49 dolerius uz bareli. Protinga.

c, 2008 11 01 10:42
1998 metai buvo bankrutavusi rusija (tas garsusis defoltas).Jei dabartinės ekonominė krizė tesis ir ekonomikos nuosmukio vystymosi tendencijos įgaus "U" ar dar blogesnę "L" formą (tai yra naftos ir dujų kainos ir toliau mažės ryšium su pasaulinės krizės užsitesimu) realus bankrotas rusijai vėl gali iškilti. Visi rusų apskaičiavimai rėmėsi tokiomis naftos kainomis (70-80) ir tokiu rublio kursu,kurie jau dabar nebeaktualūs

Alanas, 2008 10 31 23:11
O, studentas! Pagaliau, senai matytas! :D Nu tai, kas visgi yra tas "rusiskas socializmas"? :DD

Studentas, 2008 10 31 21:43
Na noriu pasakyti ir pridurti tik viena: is Kremliaus girdima salta retorika, jog po sios krizes Amerika ilgam praras savo itaka pasaulyje, parodo, jog Kremlius nesiruose taip lengvai sudeti instrumentu ekonominei krizei iveikti ir istraukia ambicijas is kisenes ipurksti ekonomine vakcina i pasaulio organizma ir perimti JAV vaidmeni.

O Lietuvos laukia saltai ledine akistata su ekonomine ir finansu krize del ne tik globaliu priezasciu bet ir vidaus valdymo iskrypimo: a) uzdaroma IAE; 2)brangsta dujos; 3) brangsta elektra; 4) automatiskai brangsta siluma; 5) pasaulines krizes itaka; 6) itin paslije politiniai santykiai su Rusija, kas salygoja ir ekonomine degradacija.

Taigi isvada persasi tik viena - nera jokios teigiamos isvados.

shtooka, 2008 10 31 11:01
Kad gal pries koki desimtmeti lyg ir Argentina sakesi, kad bankrutavo...

Išsilavinimo spragos, 2008 10 31 08:58
Ar istorijoje dažni atvejai, kai visa šalis skelbia bankrotą?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras