Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Šiaurės Kaukazas – uždelsto veikimo bomba Rusijos pietuose (8)

Komentarai:

696969, 2009 05 11 08:24
9999999999999999999

Andrius, 2008 11 05 18:40
O kaip čėčėnai elgėsi iki antro čėčėnijos karo? Patys vieni kitus žudė, ginklais ir Afganų narkotikai prekiavo. Jie į Dagestaną įsiveržė, tada rusai ir pradėjo karą, tai patys kalti, kad karas prasidėjo. Ir tikrai ne visi čėčėnai sužvėrėję, jie taikos nori, o ne karo.

Linas, 2008 11 05 10:17
Musulmonai, krikščionys ar induistai.. jei taip būtų elgiamasi, kaip Čečėnijoje ir tu sužvėrėtum.

Andrius, 2008 11 04 21:31
O SSRS kariuomenėj kiek musulmonų buvo ir nebuvo jokių problemų, svarbu ne religija, o patys žmonės, musulmonai tai juk ne žvėrys ir neturi tikslo pakenkt savo šaliai, tai nematau problemos, kad musulmonai į kariuomenę eina. Dabar į rusijos kariuomenę kazokai pradėjo verštis, beveik 90 proc. vyrų kariuomenėj tarnavę ar tarnauja.

Studentas, 2008 11 04 20:17
Idomus tik vienas faktas jog visa europa ir jav susiduria su senejimo problema tuo tarpu rusija lygtais budama kardinalaus politinio ekonominio socialinio stuburo organizmas susiduria su demografine ypac mirtingumo problema.... retorinis dalykinis klausimas autoriui...

bet tek to teisingai pastebeta jog musulmonai yra pasklide po visa pasauli ne tik rusijoje tad cia padaryta logine klaida isskiriant viena valstybe paal konkretu pozymi tuo tarpu tas pozymis egzisuotja ir kitose pasaulio regionuose.. Bet turbut labiau atkreiptinas demesys musulmonai kurie adaptavosi prie rusisko gyvenimo budo mazai tegali sukelti gresmes rusijai

Poziuris, 2008 11 04 19:08
...Tas tiesa...Tai nepaneigiami faktai, kurie turetu kelti ganetinai rimta susirupinima dabartinei kremliaus vadovybei...Taciau siuo atveju, tai jau yra paveluota reakcija i beisibegejanti procesa. Problema yra per giliai isisaknijus, jog ja galima butu isspresti "palankia" sau linkme...PASTABA AUTORIUI.: Lygiai su tokia pacia situacija susiduria ir dabartine vakaru europos dalis. Ten egzistuojancios problemos progresyvine kreive tai po gi labai sparciai kyla i virsu. Taip, kad teigti jog Rusija yra atsidurusi "nesulyginamai" sudetingesneje padetyje, siuo atzvilgiu yra mazu maziausiai klaidinga...

Linas, 2008 11 04 10:04
Religijos vaidmuo yra labai didelis, atsižvelgiant į jo radikalumą. O esant politikai, kuri skatina slavišką (rusišką) nacionalizmą, tai kitataučių musulmonų vaidmuo tolesniai Rusijos raidai turi tikrai didelę reikšmę

Dziugas, 2008 11 04 02:00
Manau, cia reiktu placiau pazvelgti i tu musulmonu tapatybes klausima ir nepamirsti, kad religijos vaidmuo nera jau toks didelis kaip ji bandoma piesti. Ne viduramziai juk.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1253)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (301)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras