Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Apie vergus ir vergvaldžius iš rytinių Baltijos šalių (10)

Komentarai:

Dziugas, 2008 11 13 18:36
Na as irgi anksciau maniau, kad kremlius yra kremlius, o rusu tauta kazkur salia, bet paskutinius metus daznai tenka susitikti su rusais is Maskvos, Rzevsko... ir, neskaitant to, kad tie zmones visiskai protingi ir idomus ir daugeliu atveju tikrai kritiski, bet Putina jie remia, kaip taisykle priespastatydami Jelcino epochai ir snekedami apie savita Rusijos istorijos eiga, bei savita demokratija ir panasiai. Rusai remia Putina ir tai patvirtina nerealus jo reitingai. Lietuvos valdzios lietuviu tauta jau seniai neremia, o ir jos reitingai apgailetini.

irmantas, 2008 11 12 10:08
Dėkui

Autorius (P.Ž.), 2008 11 11 23:02
Irmantui: angliškas variantas internete nėra prieinamas, bet jei labai reikia, paskelbkite čia savo el. paštą ir pamėginsiu persiųsti nuskenuotą kopiją.

Dziugui, 2008 11 11 20:53
noreciau paklausti - o lietuvos valdzia lygiai taip pat aktyviai dalyvaudama isrinko ir karstai remia beveik visa tauta*?:) kazkodel nebetikiu, kad yra pasauly tokia valstybe, kuria karstai remtu ja "isrinkusi" tauta*

*nation-state, regis, realybej neegzistuoja, tad nelabai korektiska i isrinkusiuju grupe itraukti tik salies dominuojancia tauta.

aiwo, 2008 11 11 12:18
Po ivykiu Taline as pradejau kritiskai ziureti i rusu mazumas. Netgi Vilniuje gyvenantys kai kurie rusakalbiai (paprasti zmones) prijauciau Rusijai (as pats su jais kalbejausi) ir vienas netgi giresi, kad "Rusija ateina" ir pan..., nors jis is tiesu yra baltarusis.

Ar galima tuos zmones pateisinti tuo, kad jie yra klaidinami? Na, bet vis tiek jie islieka didesne ar mazesne gresme. Mano nuomone, keliu rusakalbiu sukiai pries Lietuva nustelbia keliu simtu neonaciu eisana...

ttc, 2008 11 11 07:11
kur Studento pozityvus komentaras, kad reikia bendradarbiauti su Rusija, nes tai pragmatiška, daug komercinių galimybių, jie turi naftos, taip daro ir Vokietija, o USA kiša pagalius į ratus ES ir Rusijos bendradarbiavimui ir taip toliau

Dziugas, 2008 11 10 23:48
"...kritikuodamas Kremlių nė vienas lietuvis neims demonizuoti visos rusų tautos..."
Gerbiamas autoriui, kokiais pagrindais vadovaudamasis jus atskiriate kremliu nuo rusu tautos, ten ka mongolai sedi, gal jie ten per jega atejo, ar juos visgi isrinko ir karstai remia beveik visa rusu tauta.

Irmantas, 2008 11 10 23:09
Kur būtų galima gauti anglišką variantą aprašomo straipsnio?

Vitas, 2008 11 10 20:52
Abu straipsnius perskaiciau ir manau kad reikia suprasti jog istorija tai labai tikslus mokslas.Straipsniai labai idomus ir butu teisinga kad istorikai pradetu diskutuoti ne pildami vieni ant kitu purvu kibirus o vestu dialogus.As su idomumu skaityciau...

asd, 2008 11 10 20:40
kiekvienas nori matyti tik šviesiąją pusę - tai gryna tiesa.Kol šio stereotipo neatsikratys žmonija tol kils daug konfliktų.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras