Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Kremlius: jokių susitarimų su JAV, kol į prezidento postą neatsisės B. Obama (2)

2008 11 10

Savaitgalį Kremlius leido suprasti, kad Rusijos ir JAV santykiai gali atsidurti aklavietėje iki tol, kol sausio mėnesį į Baltuosius rūmus įžengs demokratas Barackas Obama. Kaip rašo „The Moscow Times“, tokie Kremliaus veiksmai reiškia tai, kad Maskva neabejotinai atmes visus George'o W. Busho administracijos siūlymus dėl priešraketinio gynybos skydo ar naujos branduolinių ginklų arsenalo sumažinimo sutarties.

Savaitgalį Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas skambino B. Obamai, ir skelbiama, kad pašnekovams pavyko susitarti dėl susitikimo, kuris gali įvykti jau šią savaitę, kai Vašingtone vyks susitikimas dėl pasaulinės finansinės krizės.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Maskva nėra patenkinta naujais G. W. Busho administracijos pasiūlymais dėl priešraketinio skydo bei branduolinio arsenalo sumažinimo sutarties. Tuo tarpu, kaip teigė ministras, B. Obamos pozicijos teikia vilties, kad JAV ir Rusijos dvišaliai santykiai taps konstruktyvesni.

„Mes atkreipėme dėmesį į B. Obamos pozicijas, kurias jis išreiškė savo internetinėje svetainėje. Jos kelia viltį, kad šiuos klausimus mes galime svarstyti konstruktyvesniu keliu“ - teigė S. Lavrovas po 80 min. trukusio susitikimo su JAV valstybės sekretore Condoleezza Rice. Susitikimas vyko Egipto mieste Šarm el Šeiche, kur buvo surengta konferencija dėl taikos Vidurio Rytuose.

S. Lavrovas teigė, kad Rusija ir toliau tęs derybas su dabartine Baltųjų rūmų administracija, tačiau jokie lemiami sprendimai nebus priimami iki to laiko, kai sausio 20 dieną naujuoju JAV prezidentu bus prisaikdintas B. Obama.

Manoma, kad Kremlius bandys paspausti B. Obamą atsisakyti priešraketinio gynybos skydo idėjos. Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško jau pareiškė, kad Maskva nevykdys savo grasinimų Kaliningrade dislokuoti „Iskander“ raketinius kompleksus, jei Vašingtonas atsisakys planų dėl priešraketinio skydo konstravimo Lenkijoje ir Čekijoje.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 2)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (452)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (63)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (166)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras