Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Rusijos karinis tranzitas per Lietuvą – nieko gero nežadanti realybė (12)

Komentarai:

Dziugas, 2008 11 13 18:48
Na del "nepaskandinamo" Rusijos lėktuvnešio prie Baltijos jūros drisciau pasigincyti. Kaliningrado sritis yra zemiau juros lygio, o nuo paskendimo ja saugo dar pries antra pasaulini statytos ir pasenusios vokiskos dambos. Pries 5 metus asmeniskai vazinejau po Kalinigrada ir matciau didziulius uzsemtus plotus, kurie pasak vietiniu dar pries kelis metus buvo derligais laukais. Kas zino, gal po keletos metus turesime Kaliningrado ilanka ((:

liberalas Paulius, 2008 11 13 18:25
O kodėl toli?

Man regis įsigalinčios oligarchijos, kuriems atstovauja socdemai, problema yra gan stipriai susijusi su Rusijos valdžios ir oligarchijos santykiais. Bent jau palyginimui.

Kęstas, 2008 11 13 11:02
ne pailsėti jiems reikia, o radikaliai pasikeisti. pradedant nuo kirkilo kaip vadovo ir ne vieno kompanijos nario. truputi žiauru su jais, nes pas tamstų ne tik nebėra socdemiskos ideologijos braižo, bet daugumoje vietu viskas atvirksciai. tie progresiniai mokesciai tik priedanga nuslėpti faktą, kad partija seniai ištvirkusi ir beturi vieną paskirti - krauti stambų kapitalą.
Įdomiai čia jūs kolegos nukrypot nuo rusijos.


Alanas, 2008 11 12 20:45
As irgi manau, kad Kubilius bus (sprendziant is kuriamu planu, ir t.t.) geresnis premjeras nei Kirkilas. As manau, kad gerai, jog siuos rinkimus, daugiau ar maziau, laimejo konservatoriai, nes socialdemokratai per ilgai buvo valdzioje. Reikia jiems pailset.

Studentas, 2008 11 12 16:22
Manau, kad taip ir stai kodel.

Kirkilas seniai zinojo, jog bus krize, jog biudzetinis deficitas ir nieko nesieme, jokiu radikalesniu veiksmu valstybe saugoti is vidaus, del labai paprastu priezasciu: tokiam kaip nomenklaturiniam Kirkilui daryti sprendimus yra labai sunku, sakyciau ekstraordinariniai sunku, kadangi toks uzkietejes nomenklaturininkas pazista labai gerai visas socialines grupes ir socialinius sluoksnius, todel atimant pyrago gabala is vieno reikia ji atiduoti kitam, o del to labai daug kas nesutiko ir automatiskai bet koks sprendimas sukeltu pliuralistine disbalancija Kirkilo interesu grupiu hierarhijoje. Todel jog Kirkilas neturi stipraus vadovo charizmos ir yra o tiksliau buvo veikiamas ivairiausiu visuomenes sluoksniu jis negalejo deramai priimti sprenidmu nes kaip minejau iskart pakyla nepasitenkinimo banga vienu ar kitu.
Ka jis bande daryti siai krizei iveikti ?? su finansu ministru bande sumazinit valdymo islaidas kitiems metams 5% , jauti ? To ka dabar Kubilius zada (sumazinti skiriamas lesas visoms sritims 10-15%) nera pakankamai krizei iveikti, tia tik svelnus amortizavimas.

Bet Kubilius nepaisant savo interesiniu grupiu protegavimo radikaliai taiko ta pacia logika ir veiksmu plana visiems, neisskirdamas tam tikru sluoksniu, tai rodo jog vadovas yra stiprus ir nera veikiamas pasaliniu jegu.

Ir tai kaip atsargiai jis Kubilius sudaro koalicija, renkasi tik atsakingus ir laiko patikrintus zmones, ir tai jog priima socialiai teisingus sprendimus arba bent zada tai padaryti, kas yra na faktiskai pries konservatoriu ideologija didinti mokescius ir pan, tai sakyciau jog ne veltui zurnalistai Kubiliu vadina kriziu premjeru. Tad galiu ji vertinti tik tiek kiek jis yra padares iki siol, o padare desimteriopai daugiau nei Kirkilas per visa kadencija, ir darant prielaida jog praeities tendencijos gali suponuoti ateiti portreta, galiu atsakyti i tavo klausima pozityviai, bent siam laikotarpiui.

Alanas, 2008 11 12 15:23
Kaip tu manai, ar Kubilius tinkamas buti premjeru? Turiu omeny normaliu promjeru, o ne tokiu, kaip Kirkilas.

Studentas, 2008 11 12 06:02
Jei ziniasklaida viena karta smeiztelejo jog Landsbergis pretenduoja i ta posta tai nereiskia jog tia yra objektuvioji realybe ane?

aciu Dievui jo Kubilius yra sviesaus ir socialiai teisingo mastymo pakraipos zmogus ir zmogus kuri supa man gerai zinoma aplinka, kitu atveju (pasaulines finansu krizes sviesoje, atomines elektrines seselyje, duju ir silumos pabrangimo akivaizdoje ir santykiu su Rusija saltoje konfrontacijoje)Lietuvos istiktu ne krize, o kataklizma.

Alanas, 2008 11 11 23:12
Studentas, o kaip del Lansbergio? Ar jis jau nebepretenduoja i ta posta?

Studentas, 2008 11 11 22:03
Kolegos, viskas yra paprasta kaip trys kapeikos. Stai jums labai aiskus ir paprastas samprotavimas sia tema:

1. Konservatorius Azubalis parlamente plevesuoja nauja istatymo pataisa, kuri uzdraustu Rusijos karini tranzita per Lietuva.

2.Konservatorius Azubalis menesi samoningai ir intensyviai Respublikos parlamente, salies spaudoje ir nacionalinese Lietuvos laidose pasisako uz Sovietu Sajungos okupacijos fakto Rusijos puses pripazinima, o iki tol , kol tai ivyks atsiriboti nuo Rusijos.

3. Konservatoriai laimi rinkimus.

4. Konservatoriai formuoja Vyriausybe, jiems atitenka Uzsienio reikalu ministerijos postas.

5. Du realus kandidatai i usienio reikalu ministerijos posta: Azubalis ir Usackas.

6. Ponas Usackas , cituoju, mes turime svarbu kaimyna su kuriuo turime palaikyti gerus santykius.

7. Busimas Premjeras Kubilius oficialiai Prezidentui siulys Usacko kandidatura i uzsienio reikalu ministro posta.

8. Gerbiu Kubiliu uz teisingus, orius, ismintingus zingsnius, dar jam nesant faktiniu premjeru.

JO, 2008 11 11 16:27
Jei jau neapmokomi "studento" "komentarai ir apmastymai",-tai reiškia vieną,-rusijai defoltas ant nosies.

liberalas Paulius, 2008 11 11 13:41
Tiesa pasakius, turiu pritarti. Labai jau paviršutiniška.

Irmantas, 2008 11 11 12:43
Gan vneišsamus straipsnis pasirodė. Tema įdomi, bet tik paviršium pagvildenta

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras