Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Militaristinio šantažo abėcėlė (11)

Komentarai:

aleks, 2011 12 13 09:56
Ką čia tokio protingo galima pasakyti?

taigi, 2008 11 29 14:34
savo laiku Iskauskas siko ant amerikonu,o dabar sika ant rusu!

PirmaKarta, 2008 11 14 01:05
Atsiprasau, nebuvau perskaites liberalo Pauliaus komentaro.

PirmaKarta > autorius, 2008 11 13 08:46, 2008 11 14 01:00
Aleksandras Didysis neuzkariavo arabu zemiu, nes ju paciu, tokiu kokius zinome dabar, dar nebuvo. O Egiptas, Iranas ne arabai. O siaip straipsnis geriau - no comment.

jonas, 2008 11 13 21:33
Jei JAV dislokuoja Lenkjoje raketu gaudytuvus, tai rusai dislokuoja raketas, kad tuos gaudytuvus sunaikinti. Nebutu gaudytuvu, nebutu rusu raketu. Atrodo viskas paprasta, o JAV itikinejimai, kad tie gaudytuvai skirti ne rusu raketoms daugiau negu juokingi. Todel, jei rusai nedislokuotu raketu, o gaudytuvai butu irengti, rusu pazeidziamumas konflikto atveju butu akivaizdus. Dideles valstybes negali sau leisti prabangos nesirupinti savo saugumu. Kazkada ir JAV buvo labai pasipiktine, kai rusai dislokavo reketas kuboje. tada vos karas neprasidejo. Siuo atveju militaristiniai grasinimai pirmoje eileje kyla is JAV, kuriuos eilini karta jie nori pridengti kalbomis apie kova su terorizmu.

liberalas Paulius, 2008 11 13 18:22
Na, autorių dar kartelį aš pataisysiu.

Aleksandras nenukariavo arabų. Vargu ar tarp jų konfliktas apskritai buvo kilęs. Arabai tupėjo sau tyliai Arabijos pusiasalio pietinėse ir vakarinėse dalyse, o Aleksandras su persais kovėsi. Jie nebuvo nei arabai, nei musulmonai tuo metu. Beje, tie patys persai yra dabartinio Irano gyventojai. Pats Iranas tik XX a. iš Persijos pakeitė pavadinimą į šiandieninį :)

Tai tiek istorijos.

Sėkmės autoriui.

Andris, 2008 11 13 13:12
Pasiūlymas apie skyrelį "Vertinga žinoti" (gal geriau -"Verta žinoti") arba "Tai įdomu" - neblogas, jis tikrai praverstų kai kuriems komentatoriams, tačiau ir pačiam p. Iškauskui "vertinga žinoti", kad Persija - ne arabų šalis, o persai - ne arabai.

autorius, 2008 11 13 08:46
Dėkoju už pastabas. Jos vertingos, kai duoda kokios nors naudos, o nėra asmeniškos. Iš tiesų, rašydamas "arabų užkariautojas", norėjau pasakyti, kad jis užkariavo arabų šalis - Egiptą, Persiją ir pan. Apskritai, pastebėjau, visuose portaluose trūksta pažintinio elemento, kad ir, pvz., paskaičius apie Alexander Great - labai labai įdomu ir duotų daug info visiems... O gal sukurti skyrelį "Vertinga žinoti" arba "Tai įdomu", a, Geo administratoriai?

aiwo, 2008 11 13 01:18
"zoologijos sodo darbuotojai nutarė pustrečių metų žirafiukui suteikti Iskanderio (Užkariautojo) vardą" - kokia slyksti ta propaganda. Pfu, kelia tikra pasislykstejima, o tie zmones, kurie jai pritaria, tampa ne ka geresni uz tuos kinus per Mao revoliucija, kurie miniose mojuodavo ta raudona knygute ir rekdami kartodavo primerke savo siauras akis ir iskise dantis - "Mao mao mao". Viena, kai matai sena zmogu, bet kai pamatai jauna (iki25m), kuris yra bendraamzis, tai apima toks toks jausmas, kad... pfu. Kartais tokie zmones atrodo arba kaip silpni, uzrogramuoti ir issikrauste apgailetini robotai, be laselio asmenybes, arba kaip zverys, paskende juodoje fasizma primenancioje ideologijoje. Bet kuriuo atveju, mano akimis tampa pasislykstetomis menkystomis. Ir dar koks idiotas rekia: "mes esam stiprus"! Durnos menkystos...

įdomu, 2008 11 12 18:08
Rusai, po sėkmingo čekistų vadovavimo, (miliardai švaistomi "taisant" ekonominę rusijos padėtį,-tačiau rezultatas toks , kad rusijos biržos didesnį laiką uždarytos o ne prekiauja vertybiniais popierias) greit nebeturės už ką maistą užsienyje pirkti,-už ką jie tas raketas statys?

Paulius, 2008 11 12 12:35
Mažas pataisymas - Aleksandras nearabų užkariautojas, o mkedonų. Gi dar kartais jis vadinamas Aleksandras Makedonietis :) "Iskander" yra arabiška vardo Aleksandras versija. Taip netgi rašo ta pati autoriaus Wikipedijos nuoroda:
http://en.wikipedia.org/wiki/Iskander

"Iskander is also the Arabic version of the name Alexander, after Alexander the Great."

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1187)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (256)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (315)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (582)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (147)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras