Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  B. Obama pirmą kartą apsilankė Ovaliajame kabinete

2008 11 12

Pirmadienį (lapkričio 10 d.) Barakas Obama pirmą kartą įžengė į Ovalųjį kabinetą per vizitą į Baltuosius rūmus. Dž. Bušas ir B. Obama susitikimą apibūdino kaip draugišką bei konstruktyvų ir pažadėjo bendradarbiauti perduodant šalies valdymą, kai Jungtinės Valstijos yra įsitraukusios į du karus ir krečiamos finansų krizės.

JAV egzistuoja tradicija, kad prezidentas pasikviečia savo įpėdinį į Baltuosius rūmus. Nors naujai išrinktas prezidentas B. Obama ne pirmą kartą svečiavosi juose, tačiau pirmą kartą įžengė į Ovalųjį kabinetą, kuris bus jo darbo vieta likusius ketverius metus po inauguracijos.

Buvo tikėtasi, kad šiais metais B. Obamos ir Dž. Bušo susitikimas bus orientuotas į finansų krizę ir kitus ekonominius klausimus bei Irako ir Afganistano problemas.

Nors B. Obama per rinkimų kampaniją nuolatos ir aršiai kritikavo Dž. Bušą bei jo administracijos politiką, abu politikai parodė norą pamiršti savo skirtumus. Dar po rinkimų Dž. Bušas B. Obamos pergalę pavadino „Amerikos istorijos triumfu“.

Visgi pirmadienio susitikime buvo pakankamai galimybių konfliktui kilti. Vienas iš tokių klausimų yra demokratų siūlymas patvirtinti dar vieną ekonomikos skatinimo paketą, kurį sudarytų mokesčių lengvatos. Kitas nesutarimų šaltinis yra demokratų pastangos padidinti paramą problemų turinčiai JAV automobilių pramonei, kurioms priešinasi Baltieji rūmai.

Po pirmadienio susitikimo tapo aišku, kad B. Obama planuoja greitai pakeisti daugumą Dž. Bušo administracijos politikų, kai bus inauguruotas prezidentu.

Pagal 2008 m. lapkričio 10 d. „Financial Times“ informaciją parengė Kristina Puleikytė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (451)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (63)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (166)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras