Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  ES technologinis atsakas Rusijai – energetinė tvirtovė (6)

Komentarai:

taip, 2009 03 23 21:27
visom keturiom pritariu sitam planui! stai ko reikia ES - atsisakyti priklausomybes nuo Rusijos, kad ES politikams nebereiketu drebeti po Rusijos meskos padu.

tokia ES butu daug priimtinesne didziajai daliai samoningu pilieciu

Karola, 2009 01 13 07:58
Džiaugiuosi dėl šio projekto. Seniai reikėjo.Vėjo malūnas tai laisvė, tai ekologiška. Nieko nėra blogiau kaip priklausomybė.Ir ne tik vėjo malūnas. Gali būti kitos alternatyvios e.stotys nebūtinai stambios. Vandens energija irgi nepakankamai panaudojama. Nereiktų ignoruoti saulės baterijų. Nors Lietuvoje mažoka saulėtų dienų, bet ši manau visai nebrangi visvien prisidėtų gana ženkliai prie bendros energijos.

Inga, 2008 11 18 08:39
Reikia nepamiršti kad ES yra ne vienas subjektas, tai didžiulė šalių sandrauga. Kad ir kokią bendradarbiavimo ir solidarumo politiką ES bevykdytų, visada iškyla sunkumų suderinti šalių interesus. Todėl manau ES tendencigai ir gerai vykdo užsienio politika, kartu parodydama Rusijai, kad ne ji viena čia gali vadintis eneregetikos monopolija. Ir beto krizės akivaizdoje, Rusijos vaidmuo pradeda keistis, nes jos visa politika buvo paremta ant lėšų gautų iš energetinių resursų. Dabar kai naftos krito žemiau 70 doleriu, Rusija pasidarė budresnė, stengiasi išlaikyti savo galią, kurdama naujus projektus, pajunkdama šalis, parodydama pasauliui tokius akibrokštus, kaip pvz Gruzijos dujotekių susprogdinimas. Todėl šiuo metu ES reikia kuo labiau sustelkti,kalbant apie santykius su Rusija, ir ji tai daro..šie pasiūlyti energetikos projektai, lb geras pavayzdys, smagu kad i tai yra įtraukiamos ir Baltijos valstybės. O kad tai ilgai trunka nieko nepadarysi - tokia XXI diplomatijos tendecija.

asd, 2008 11 17 21:05
Hmm nemanau,kad daugiau atsakas o tesiog apsisaugojimas nuo neprognazuojimo kaimyno veiksmų.

ttc Kęstui, 2008 11 16 21:27
geriau vėjo malūnas rankoj, negu atominė girioj.

Kęstas, 2008 11 14 09:28
ES šaunuoliai dirba įtemtai... ar čia supersistema? vietoj to, kad rimtai susėdę aptartu tikro vienijimosi energetikoje klausimus diskutuoja ir darbuojasi su vėju.. sitaip galim žaisti dešimtmečius ir vietoje stovėsim.. labai įdomi Vakarų pozicija.. kalba apie apie viena, o daro arba daro minimaliai...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (385)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (57)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (162)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (17)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (21)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras