Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai















   Rekomenduojame:







   Mus remia:



 
Kitos šalys
 
  Kazachstanas – ekonominė galia ir priklausomybė nuo Rusijos (6)

Komentarai:

Andrius to "to straipsnis", 2008 11 17 21:55
Tovo komentaras yra nesamoningas nes: 1.Kinai, kaip ir visas pasaulis už naftą ir dujas moka rinkos kainomis. 2. Kolkas rusai naftą kinams teikia tik geležinkeliais ir labai mažai. 3. Rusai neturi ko bijot kinų, nes abi šalys yra sąjungininkės, o jeigu ir vyktų karas, tai kinams nebūtų šansų nugalėt rusus.

Vitas, 2008 11 17 19:27
Dar reikejo prideti kad tarp Kazachstano ir Rusijos pasirasytas "Amzinas susitarimas del draugystes abipusio bendradarbiavimo ir pagalbos..."Ir dokumenta pasirase atsizvelgiant i istorija kuria abi salys iskentejo ir,nusprende gyventi drugiskai ir taikoj... ir jie,daugiau laimejo...

to "to straipsnis", 2008 11 16 20:39
Siai dienai Rusija parduoda Kinijai naftos labai nedaug, ir kinieciai noretu daugiau. Todel planuojama (neseniai buvo patvirtinta) nutiesti naftotiekio, einancio prie ramiojo vandenyno, atsaka i kinija. O be to - prie ko cia Rusija is viso. Kinija pati aktyviai nori pirkti nafta ir dujas is Kazachstano ir Turkmenijos (jau pastatyti vamzdynai ir dar bus statomi), o jie nori parduoti, o tu cia kazkokias nesamones pasakoji. Jeigu viskas taip grazu ir naudinga (pelninga) - o kazachai tikrai moka skaiciuoti pinigus - tai kodel ligi siol nera transkaspijaus naftotiekio ir dujotiekio. Tad paciam reiketu issiblaivyti ir detaliau pasidometu, o po to cia aiskint tiesas is pirsto lauztus.

Dziugas, 2008 11 16 16:27
Padrikas straipsniukas. Kazkoks juodrastinis variantas. Jauciasi, kad paskubom rasyta. Vienu zodziu, tokie straipsniai nedaro Geopolitikai prestizo.

to straipsnis, 2008 11 16 13:15
Išsiblaivyk, ir pasidomėk realiomis prekybos realijomis ir kainomis, o ne pasakok Kremliaus propogandą. Kinija už nafta ir dujas moka MAŽIAU negu Vakarai. Rusai siunta ir niekaip negali priversti Kinijos, kad ji mokėtų nors panašiai kaip moka Vakarai. Rusai keikiasi, tačiau naftos tiekimo nenutraukia, nes Kinija tai ne Belarusija ar Ukraina. Ruskiai BIJO užpikdyti kinus ir už kapeikas parduoda savo išteklius, tačiau sėdi tyliai. Taigi rusija (o ir Kazachstanas) praktiškai NEAPSIMOKA pardavinėti Kinijai kur jie uždirba skatikus (lyginant su Vakarų rinkomis)

straipsnis +, 2008 11 16 10:12
šiandien Rusijos ir Kazachstano santykiams apibūdinti tiktų žodžiai „strategine partneryste“. Resursai is Kazachstano dar eis i Kinija, o Vakarai apie juos gali nesvajoti.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška






Iššūkių aplinkai geopolitika (1328)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.



Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (335)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.



Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (363)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.



Kinijai reikalinga nauja strategija (760)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. 



Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (194)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras