Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  V. Juščenko ragina NATO nepaisyti Rusijos spaudimo

2008 11 20

Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenko trečiadienį paragino NATO nepaisyti Rusijos spaudimo ir žengti istorinį žingsnį – pasiūlyti jo šaliai narystę aljanse, rašo „The Times“.

V. Juščenko pabrėžė, kad Ukraina, nepaisant Maskvos opozicijos ir namuose siaučiančios politinės krizės, sugriovusios „Oranžinę koaliciją“, yra „pasišventusi“ jau kitą mėnesį vyksiančiame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime užsitikrinti narystės veiksmų planą.

Jo teigimu, karinio aljanso plėtra yra gyvybiškai svarbi visos Europos saugumui. Be to, tai esą yra vienintelis kelias apsaugoti Ukrainos nepriklausomybę. „Aš esu tikras, kad kamuolys šiuo metu yra ne Ukrainos aikštės pusėje, nes Ukraina padarė viską, ką turėjo padaryti“, - teigė V. Juščenko.

„Mes esame pasišventę šiam tikslui. Visa kita priklauso nuo NATO atstovaujančių valstybių politinės valios“, - kalbėjo prezidentas.

Rusijos sprendimas pripažinti Pietų Osetijos ir Abchazijos respublikas kelia Ukrainai pagrįstų įtarimų dėl Kremliaus intencijų Krymo atžvilgiu. Įtampa regione auga, o V. Juščenko teigia, kad Rusijos Juodosios jūros karinio jūrų laivyno flotilė turės pasitraukti iš Sevastopolio uosto iš karto, kai tik 2017 metais baigsis uosto nuomos sutartis.

Rusija kategoriškai priešinasi Ukrainos ir Gruzijos siekiams prisijungti prie NATO. Kremlius grasina nukreipsiąs savo branduolines raketas į Ukrainą, jei ši neatsisakys noro prisijungti prie aljanso.

Buvo planuojama, kad Ukrainai narystės veiksmų planas bus pasiūlytas dar šių metų balandį, kai Rumunijos sostinėje Bukarešte vyko NATO viršūnių susitikimas. Tačiau tuomet, spaudžiamos Rusijos, aljanso valstybės atsitraukė. Dabar kai kurie NATO nariai teigia, kad rugpjūčio mėnesio karas Gruzijoje įrodė, kad NATO plėtra yra būtina. Tiesa, kiti vis dar argumentuoja, kad neverta pykdyti Rusijos.

„Nuo 1918 metų Ukraina 6 kartus skelbė nepriklausomybę ir 5 kartus ji žlugo. Viena iš pagrindinių to priežasčių yra ta, kad mes neturėjome išorės partnerių, kurie pripažintų mūsų teritorinį integralumą“, - teigė V. Juščenko.

Jis pridūrė, kad NATO plėtra yra būtina atsižvelgiant į Rusijos agresiją Gruzijoje. „Egzistuoja gausybė pavojų Europos saugumui ir į šiuos iššūkius galima atsakyti tik vienu būdu – išplečiant stabilumo ir saugumo zoną“, - teigė V. Juščenko.

Ukrainos prezidentas prašė NATO valstybių, kad šios neatmestų Ukrainos prašymo suteikti narystės veiksmų planą prisidengdamos jo nesutarimais su šalies premjere Julija Tymošenko.

„Narystės veiksmų planas nėra garantija, kad Ukraina prisijungs prie NATO, tačiau tai yra garantija, kad mes turėsime intensyvesnį ir pilnavertiškesnį dialogą... kad Vakarų Europa mus išgirs ir išties savo pagalbos ranką. Tai yra signalas, kurio norėtume sulaukti“, - aljanso valstybes nares ragino Ukrainos prezidentas.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (451)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (63)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (166)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras