Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kuo skiriasi didžiųjų ir mažųjų valstybių požiūris į Rusiją (7)

Komentarai:

MaikUniversum, 2008 11 28 17:02
Čia ir prblema. Rusija save laiko SSRS "teisų perėmėja".

Dziugas, 2008 11 27 22:15
Linui
Lietuvos ir Lenkijos geru santykiu laidas yra bendra nemeile Rusijai.
studentui
Su kuo gi tu ten kontaktuoji bukagalvi, gal su Berlusconiu, kuris toks pats asilas kaip ir tu.

Studentas, 2008 11 26 20:14
mes VISADA reguojame perdetai i ivykius pasaulyje. Lietuva bobuciu krastas kur svarbu paskleisti erezijas ir vaizduoti save protu bokstu nors istikro esant bukagalviu.
Sakau is Europos praktikos nes daznai kontaktuoju su atitinkamais zmonemis.

vp, 2008 11 26 20:11
Skaiciau si Geopolitikos straipsni bei komentarus rusiskame puslapyje Inosmi .r u , tai ispudis susidare, kad mes vis delto daznai perdetai reaguojam i ivykius, visai nesusijusius su Lietuva

brrr, 2008 11 24 22:43
Sakyciau labai neblogas straipsnis, atspindintis realia situacija be kazkokiu ten isvedziojimu... Tig gaila kad pasauliui pereinant nuo vienpoles iki daugiapoles geopolitines sistemos, ES liks viena kovoje su Rusija... O kariniu poziuriu tai gali buti tikrai problematiska, todel svarbu didinti ES indeli NATO strukturoje, kad atsitikus kokiai nelaimei ir JAV negalint mum pagelbet europa turetu pakankamai stiprias ir vieningas karines pajegas.

Andrius, 2008 11 24 18:41
Jei rusijos brandulinis arsenalas sensta, tai amerikiečių išvis jau pasenęs.

Linas, 2008 11 24 09:06
Na ir su Lenkija mes turime stiprių nuoskaudų, bet tai geriems santykiams netrukdo. Viską nulemia dabartinė politika. Jei Rusijos požiūris į Lietuvą ir užsienio politika būtų panašus, kaip Lenkijos, tai vargu ar būtumėm tokie "paranojikai" :)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras