Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Sovietinė pasaka prieš užmiegant istorijai (11)

Komentarai:

as, 2009 01 08 15:26
rusai niekada nesubres...

Nerijus, 2008 12 11 03:53
Lietuvos studentai,

apmokestinimo laikas atėjo. Dar neseniai daugelis mūsų vylėsi, kad nepakeliami mokesčiai už nereformuotas studijas nebus įvesti. Tačiau tai buvo tik naivi iliuzija. Naujoji Vyriausybė ir jos Švietimo ministras jokios vilties nepalieka. Galutinis sprendimas dėl apmokestinimo jau priimtas.
Lieka tik rinktis: klusniai susitaikyti su mokesčiais ir tempti engiamo vergo naštą arba pakilti į lemiamą mūšį už savo teises ir orumą. Nebegalima tiesiog stebėti iš šalies. Studente, apsispręsk ir būk su tais, kurie nesileis žeminami ir apiplėšiami ir kurie iškelta galva kovos iki galo.
Registruokis rengiamoms protesto akcijoms ir nepasiduok be kovos. Parašyk TAIP!!! adresu mitinguok@gmail.com

xxx, 2008 12 06 15:52
geras filmas

Studentas, 2008 11 30 16:41
pamatysi kas yra zmogaus laisves ir teises, lygybe, demokratija, pasirinkimo laisvi, demokratiski rinkimai, tautos suverenitetas

Studentas, 2008 11 30 16:39
P.S. Dziugai, paziurek demokratijos puoselejamas vertybes Irake.

MaikUniversum, 2008 11 28 17:01
Problema tame, kad rusai (ne visi, žinoma) nenori pripažint, kad komunistinis režimas buvo labai panašus, o gal net ir žiauresnis už nacistinį. Jie savo istoriją iškelia į padanges ir niekina kitų tautų istoriją, manydami, kad jeigu jų valstybė didesnė, tai jie visada teisūs. Ko nemėgstu, tai nesąžiningumo. Faktai ir liks faktais, ar jie patogūs ar nepatogūs ir tiesa liks tiesa, ar ja mes tikėsime ar atmesime. Reikėtų SUSITAIKYT tiesiog su istoriniu faktu ir nustos aukštinti komunizmą. Dėl atliekų į rusijos daržą, tai manau, kad dabartinė rusija nėra SSRS. O gal klystu ? Na matot, patys rusai save laiko SSRS "atstovais". Čia panašiai, kaip vokiečiai save laikytų arijais :))))

Dziugas, 2008 11 27 21:58
Latviu rezisierius parode kelia, kaip kovoti su dabartiniu rezimu Rusijoje - sakyti tiesa, nes butent jos Rusija bijo labiausiai.
P.S. Studente, butinai pasiziurek si kina, cia apie tavo "naujajji" ir "senaji" rusiska socializma.

Andris, 2008 11 27 01:47
Žiūrėjau „The Soviet Story“ ir manau, kad jis visai neblogai "sukurptas". Daugumoje - nuogi faktai ir labai nedaug propagandos. O tokie dalykai labiausiai įtikina. Galbūt dėl to jį matę Rusijos žiūrovai ir labiausiai niršta, nors tikriausiai dauguma tų "molodčikų", kurie protestavo prie Latvijos ambasados, jo buvo nematę. Ir labai patiko "The Economist" mintis, kad „rusų nacionalistų gaujos pasmerkimas tampa panašus į savotišką „Oskarą“. Mano nuomone, filmas tikrai nusipelno „mažo Oskaro“. Lygiai kaip gerą žodį galima pasakyti ir apie Vaidos „Katynę“ – nesijaučia autoriaus pykčio, bet poveikis – stiprus.
Bendrai, straipsnis geras. Ačiū autorei.


Anonimas, 2008 11 26 21:14
kai spalvos sutirstinamos taip, kad tai tampa purvu, tai ja nebe istorija, tai tiesiog politines pozicijos isreiskimas. Nors siame filme, mano manymu, yra pateikta daug teisingu faktu, bet ju interpretacija ir pateikimas yra iskreiptas taip, kad pacius faktus pavercia vos ne melu.

Alanas, 2008 11 26 20:13
Kibiras ne kibiras, bet tiesa.

Vitas, 2008 11 26 20:01
Gerai butu taip smulkiai vartyti istorija jei is tu pamoku kas nors darytu isvadas ir siandien sitokiu dalyku nebutu.Ir busimiems zurnalistam nereiketu su tokia isjoka nagrineti kas tie zmones su ne piliecio pasu Latvijoje,ir kaip apribojimos ju zmogaus teises kaip 39-ais Vokietijoje,kaip kariami zmones Irake kur ir Latvija dalyvauja kaip okupacine armija,Kaip Latvijoje zmogzudziai tampa dydvyriais o dydvyriai zmogzudziais.Taip kad temu busimiems zurnalistams jau siandien paruosta nemazai.O sitas filmas tai eilinis kibiras atlieku i Rusijos darza,jie tik negalvoja kad atgal gaus masinomis meslo...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras