Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Naujoji JAV administracija linksta link vanagų

2008 12 08

Naujoji JAV administracija linksta link vanagų


Pirmadienį (gruodžio 1 d.) Barackas Obama paskyrė vyresniuosius pareigūnus į būsimą jo administraciją.

Buvusi JAV pirmoji ledi Hillary Clinton paskirta valstybės sekretore, o Robertas Gatesas paliekamas vadovauti Pentagonui. Šie paskyrimai rodo, kad administracija bus patyrusi ir links link „vanagiškojo“ Demokratų partijos sparno. Apibūdindamas savo komandą kaip „patį geriausią Amerikos pavyzdį“, B. Obama teigia, kad jo komandos nariai turi panašią valdymo filosofiją.

Spaudos konferencijoje būsimasis JAV prezidentas pripažino, kad spauda galėjo mėgautis komentarais, kuriuos vienas kitam išsakė H. Clinton ir B. Obama per prezidento rinkimų kampaniją. Ypač įdomi buvo B. Obamos kritika užsienio politikos klausimais moteriai, kuri taps JAV veidu pasaulyje. Jis su pasimėgavimu kritikavo H. Clinton argumentus dėl jos vaidmens, sprendžiant Šiaurės Airijos ir Bosnijos konfliktus, ir jos, kaip pirmosios ledi, vizitų daugiau į nei 80 valstybių įvardijimą kaip užsienio politikos patirtį.

Pirmadienį B. Obama įrodė, kad politika ir valdymas yra skirtingi dalykai. Jis teigė, kad H. Clinton buvo jo pirmasis pasirinkimas į valstybės sekretoriaus pareigybę. Taigi jis įvertino buvusios pirmosios šalies ledi sumanumą ir drausmingumą. Be to, H. Clinton teko dirbti su buvusiais priešininkai. Pavyzdžiui, rėmėjai pažymi jos artimus darbo ryšius su respublikone Lindsey Graham, kuri 1999 m. iniciavo apkaltą Billui Clintonui kilus skandalui su Monika Lewinsky. H. Clinton yra labai pragmatiška asmenybė, ji būdama Senate artimai bendradarbiavo su buvusiais „priešais“, sugebėdama, esant reikalui, groti antruoju smuiku. Buvęs B. Clintono administracijos pareigūnas teigė, kad Senate H. Clinton įrodė galinti dirbti.

H. Clinton turės palaikyti stiprius ryšius su išėjusiu į atsargą generolu Jimu Jonesu, kuris bus B. Obamos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, bei su R. Gatesu ir Joe Bidenu, būsimuoju viceprezidentu.

Busimoji JAV prezidento administracija bus sudėtingas orkestras, kurį B. Obama turės suvaldyti. Buvusios B. Clintono administracijos pareigūnas teigė: „Kaip gerai tavo komanda veikia kartu, realiai priklauso nuo krypties, kurią tu, kaip prezidentas, nustatai“.

Pagal 2008 m. gruodžio 1 d. „Financial Times“ informaciją parengė Kristina Puleikytė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1252)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras