Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Rusija kol kas nelaiko Europos Sąjungos rimta partnere (4)

Komentarai:

Jauciui ir visiems kitiems, 2008 12 15 12:24
Aristotelis suformulavo saugumo dilema, kuri skamba taip: Vienos valstybes saugumo didinimas yra kitos valstybes saugumo mazinimas. Nesunku suprasti, apie koki sauguma cia kalbama ir kokiomis priemonemis jo siekiama. Mums, zvelgiant is ES perspektyvos, atrodo, kad bet kokie Rusijos kariniai veiksmai (pratybos, ar kt) yra nukreipti butent pries musu valstybe, taciau pazvelkit is Rusijos perspektyvos - cia, kaip sakoma, vice versa. NATO yra gresme Rusijos saugumui, del to visus veiksmus reikia izvelgti ne kaip tiesiogiai nutaikytus i mus, o kaip atsaka i sios organizacijos pletra (kuri sekmingai vyko Rusijos link). NATO musu nper 40 minuciu nespetu isgelbeti, o Rusijai is tokiu veiksmu nebutu jokios naudos. Reikia sekmingai bendradarbiauti, o ne grasinti ar trukdyti tokiems veiksmams, nes, prisiminus elementaru dalyka - Lietuvos geostrategine padeti,tokiu veiksmu pasekmes galima labai lengvai numatyti.

Jautis, 2008 12 13 00:24
Labai jau uzdailinti kampai siame straipsnyje. Taip, nerimas yra, rusu tankai vel gali pasirodyti musu gatvese. O kokias reikia padaryti isvadas, ko mums griebtis pries si nenumaldoma fakta, apie tai pamastymu nera. Manau savaime suprantama, kad NATO nepuls mus gelbeti, jei realiai susidursime su rusijos okupacija. Nezinau, kodel niekas nenori apie tai kalbeti, turiu omeny, kurti bendras, visu tu jaucianciu gresme valstybiu, karines pajegas. Tai butu kasnis, kurio Rusija net nebandytu ryti. Be to, pradejus tartis konkreciai, galbut NATO, nenoredama galimos konkurencijos, butu priversta atlikti musu sauguma garantuojancius veiksmus, t.y. isteigti savo karines bazes. Visi kiti pokalbiai apie sauguma, tik pilstymas is tuscio i kiaura, sitaip nesaugumo jausmo neatsikratysime, ir dar vienas minusas, kad tai supranta ir stambusis kapitalas, kuris gal del to ir neinvestuoja pas mus, nes supranta, -priklausyti NATO ir buti saugiam, - ne tas pats, deja...

Alanas, 2008 12 11 00:29
Na, Naian, tu jau labai neigiamai atsiliepi apie rusus... Niekinti ju nereikia, tai tik skandina mus pacius iki ju lygio. Rusams smegenis isplove Putino propaganda. Jelcino laikais rusai buvo daug palankesni tuometinei ES ir ne tokie priesiski buvusioms socialistinems respublikoms.

Taciau as esu nusivyles ES vykdoma politika Rusijos atzvilgiu, ES vykdyta politika Gruzijos-Rusijos 5 dienu kare rugpjuty, ES atnaujinimo derybu su Rusija. Nemanau, kad ES toli zengs su tokia svelnia politika. Tai man primena pries antraji pasaulini kara tuometines Diziosios Britanijos ir Prancuzijos nuolaidziavimo politika. Nejaugi istorija pasikartos? Na, kad ir kaip ten bebutu, as linku sekmes ES likti vieningai, toliau kantriai ir nuosekliai spresti pasauline finansu krize bei savo vidaus problemas. Viliuosi, kad ES, kantriai spresdama tarpusavio nesutarimus bei vidaus problemas, taps stipresne ir sugebes atsispirti Rusijos daromai itakai.

Naian, 2008 12 09 02:08
Nemcai(vokeciai) atrodo pasikeite, nors nelabai is draugijos su smirdincia rasija. taciau tie ruskiai, tiksliaui tas kremlius, ir poto visa rasija(rasijos zmones jau varo ant ES) visiskai nepasikeite. Tas ozys putinas kzaks bando is sudo padaryt vaska. manau jam , kaip bukagalviui KGBistui ir sudas gausis. Pasaulio polocininkas JAV uzdarydamas volstryto banka padare teisinga ejima. Pofik kad skursta pasaulio ekonomika. taciau tai niekis su 3-ciuoju pasauliniu, kuri ruskiai galejo padaryt naftos pagalba. Tad siandien ruskis vel (kaip ir visada) laizo, ir laizys Jankiem subines.

Tegul tie ruskiai dziaugiasi kad JAV turi nenumatytu priesu kaip afganistanas ir irakas. Noreciau kad rusija butu 3-cia JAV kolonija!
Tada nors paprasti rusu zmones pajustu ka reiskia gyventi, HotDoga suvalgyti, o ne baltu mesku ismatas esti.

Enciklopedijoj parasyta -
Rusija - Tai afrika, tik ten viskas balta ir ziauriai shalta.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1012)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (154)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (427)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras