Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Patriarcho ruduo: niūrūs debesys virš Stačiatikių bažnyčios (4)

Komentarai:

to Džiugas, 2009 01 09 23:19
Neprieštaraukite sau,jei cerkvės pustuštės,tai ką tas patriarchas telkė? O ką reiškia nutolo nuo tikėjimo arba priartėjo prie tikėjimo?Didesnį ar mažesnį fanatizmą? Kas yra tarnavimas Dievui?Sėdėti cerkvėje ir daužyti kakta grindis?Daug žoddžių,bet jie beprasmiai.

qwerty, 2008 12 11 18:24
Noriu komentarų autoriams priminti, jog Rusijoje stačiatikių bažnyčios galva dar nuo X a. Rusios krikšto visad buvo ir bus valstybės vadovo vasalas, pavaldinys ar "dvasinio gyvenimo ministras". Religija visad tarnavo kaip politinis įrankis. Taigi, ir šio dvasininko gyvenimas ir veikla glaudžiai siejosi su valstybės interesais.
Atrodo Rusija netoli pajudėjo nuo Bizantijos Imperijos laikų visuomenės...

Docentas, 2008 12 11 16:23
Taip, jis sustiprino Baznycia, padare matoma is Kremliaus, bet tai nuleme "perestrojka". O pats patriarchas buvo "sukacius", daug popu isvares i tremti ir nugalabijes savo palaiminimu. Ar tai verta Kristaus vietininko Zemeje vardo? Tai tas pat, kaip pas mus kai kas pliurpia apie "verslumo dvasia", o elgiasi priesingai. Ar tai moralu? Gal net nusikalstama...

Dziugas, 2008 12 11 14:38
Ar jis buvo savo tautos ptariotas. Taip (nors ir iskreipta prasme, bet taip) Ar jis buvo dvasininkas. NE. Baznycia jam tebuvo irankis rusiskojo nacionalizmo statyboje. Tikejimas tebuvo priemone rusu tautai telkti. Jis pasirinko baznycios skaldymo kelia, vardan rusu tautos vienijimo, cecenu skerdima vardan Putino paramos nauju baznyciu statybom, kurios, beje, kaip raso lenku dienrastis "Dnievnik" stovi apytustes. Taip jo valdymo metu, baznycia praturtejo, bet nutolo nuo tikejimo. TOKIE ZMONES NETURETU BUTI DIEVO TARNAIS!, nes tarnauja ne Jam ir net ne zmonijai, o vietos, revansistinemis nuotaikomis gyvenancios, tautos interesams, dirbdamas ranka rankon su diktatoriumi ir zudiku.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras