Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  G-8 plėtros pasiūlymai (3)

Komentarai:

Elina Johnson, 2015 05 28 21:28
Ieškote paskolos? Arba jums buvo atsisakyta paskolą iš banko ar finansų įstaiga vieną ar daugiau priežasčių? Jūs turite teisę vieta jūsų paskola sprendimai čia! Elina Johnsonas paskola įmonė Mes ribotas apdalinti paskolas įmonėms ir privatiems asmenims ne mažos ir prieinamą palūkanų norma 2%. Prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu šiandien per elinajohnson11@hotmail.com

Kęstas, 2008 12 14 18:15
Idomiai israizgiai mintį.. Užrašyk formule pagal kurią gavai 100 metų. Būtų įdomu pažiūrėt. Per televizija esu matęs tokių skaičiutojų. Na bet čia ne esmė. Esmė, kad tavo pozicija labai įdomi. ji padalinta į dvi dalis - skeptiška ir utopine - naivia. tad palieku it muse kandęs.. kasgi nutiko studentui? kur totalus skepticizmas ir pragmatizmas? Jeigu jau man sunku įsivaizduoti toki gražų didžiųjų valstybių įtakos sferų pasidalijimą.. po šimto metų kas bus - negalvoju, kad bus išrastas naujas dviratis. keliausim ir toliau užburtu ratu - vienpolis, daugiapolis, dvipolis, vienpolis ir etc...


Studentas, 2008 12 14 13:08
"Jei nori pasiekti tikslu, siek ju vienas, kitu atveju tikslo siekimas bus imitacinis o tikslas nepasektas". Studentas

G8 yra grazus klubas skirtas apsimesti prezidentu poziuriais apie pasaulio problemas, pasmaikstauti ir pan, taciau jokiu budu to negalima traktuoti kaip rimtos organizacijos rankos mostais lemiancios pasaulio likima.
Pasaulio galiunes siais laikais turi pernelyg sunkiai isprendziamu problemu savo salyse ir todel negali ilisti i pasaulio isvaduotojo kostiuma.
Is kitos puses pasaulyje vyrauja mistiskai daug ir opiu klausimu kuriuos reikia spresti (skurdas, terorizmas, globalinis atsilimas, zemes ateitis,gelo vandens stygius, ligos ir t.t.) Valstybes nepajegios spresti siu globaliu problemu, nes pirmiausia jos turi pereiti maziausiai tris lygmenius: lokalini (tenkinti ir uztikrinti savo pilieciu socialini teisinguma ir poreikius), nacionalini (uztikrinti pacios valstybes ekonomini ir karini stabiluma tarptautiniame lygmenyje), tarptautinis lygmuo (valstybe privalo vykdyti tarptautnius isipareigojimus su tomis valstybemis ir tarptautinemis organizacijomis nuo kuriu tiesigiai priklauso pacios valstybes ateities politika) ir valstybes kurios pereina siuos lygmenis gali pretenduoti i supermeno kostiuma ir brautis i Afrikos kontinenta, Pietryciu Azija, kur skurdas vesi kaip zilvitis vasara. Kaip matyti visos valstybes visuose lygmenyse turi nesklandumu ir savo koliziju. Todel galutinio tikslo siekimas daznai buna suvaidintas siekiant atrodyti stipriu, vykdanciu savo pareiga, kartu imituoti savo veikla ir skirti demesi vidaus problemos spresti.

Pavyzdziui, tas pats G8, Jungtines Tautos, kitos pasaulines labdaros organizacijos yra mazai veiklios ir neefektyvios.

Mano supratimu kelios valstybes realiu tikslu pasaulyje nepasieks nebent tie tikslai yra viesuju rysiu atkcija, kurianti super valstybes ivaizdi, kuris pritraukti investicijas, apskatintu migracija i ja ir pan. Pasaulio "galingieji" tureti pasiskirstyti itakos sferomis, kitaip tariant bendradarbiauti tose srityse ir su tomis valstybemis su kuriomis sietina glaudi ekonomine ir kulturine perspektyva. PAvyzdziui, kam Amerikai listi i Pietryciu Azija ir ten siusti savo karines pajegas, ekonomine paglaba ir pan? Geriausiu atveju jinai galetu skandziau bendradarbiauti ir spresti sunkius klausimus su Lotynu Amerika. Azijos valstybes turetu susijungti tarpysavyje ir spresti tame regione vyriaujancias problemas. Karstas regionas tampa Afrika, kuri pati negali saves islaikyti, todel visu valstybiu interesai turetu sueiti i Afrika, kuri galetu buti patraukli investicijomis ir sava rinka. Bet aisku, tam reikia greiciausiai ne maziau kaip 100 metu..O skuras greiciauisia ir isliks vesianti religija kadangi nuo jo demesi atitraukia kitos problemos kaip pvz, globalinis atsilimas, terorizmas, supervalstybiu pretenzijos kai kuriuose pasaulio vietose daryti savo tvarka.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1082)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (205)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (280)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (495)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (117)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras